bex
18.12.09,20:25
Dobry den.
Chcel by som sa informovat ohladom obcasnej prace v rakusku. Na slovensku mam zivnost a mam moznost na obcasne prace v rakusku - mozno 6-7 krat do mesiaca. Jedna sa o dokoncovacie prace na stavbach ako je malovanie, dokoncenie podlah a podobne. Potrebujem na taketo prace nejake povolenie?
Dakujem Bex
arizona
18.12.09,19:58
Potrebuješ zmluvu, alebo prac.povolenie.
Podrobnosti nájdeš tu : http://www.eures.sk/det3.php?submen_id=3&lan=1
bex
19.12.09,18:56
Dakujem za odpoved.
Uvediem priklad: Realizujem liate podlahy. Zakaznik ma zavola ze potrebuje do garaze liatu podlahu. Mozno budu ti zakaznici traja za mesiac. Aj tak treba povolenie?
Lianka
20.12.09,11:23
Podnikanie je sustavna cinnost, a ako som prebehla ten link, nie je tam ani zmienka o "obcasnych pracach". Bud podnikanie vykonavas alebo nie, t. j. bud si zivnostnik (mas ZL) alebo nie si (nemas ZL).
Martin_Misik
08.05.11,11:32
Podnikanie je sustavna cinnost, a ako som prebehla ten link, nie je tam ani zmienka o "obcasnych pracach". Bud podnikanie vykonavas alebo nie, t. j. bud si zivnostnik (mas ZL) alebo nie si (nemas ZL).

Ahoj!
Je potrebne mat aj prechodny pobyt v Rakusku, aby som dostala ZL ? Prave riesim ambulantny predaj v Rakusku ( ide o textilne dekoracne vyrobky - vlastna vyroba.).Potrebujem viac info.Mozno existuje iny sposob?Poradi mi niekto?
Tigran
29.08.11,03:49
Zdravím,

ospravedlňujem sa, že až tak neskoro, ale skúsim v krátkosti uviesť odpovede na vaše otázky. V prvom rade treba rozlíšiť tovary, ktoré tam chcete predávať od poskytovaných služieb.

Na príležitostný predaj tovarov (aj na jarmokoch) budete potrebovať v dostatočnom časovom predstihu ohlásiť sa na miestnom úrade (magistráte) v Rakúsku a požiadať o povolenie na predaj. Ak získate povolenie, tak treba s ním sa zastaviť na daňovom úrade a požiadať o registráciu ako platca daní v Rakúsku. Zaplatíte preddavky na daniach a dostaneme príslušné daňové identifikačné číslo, ktoré musíte uvádzať na príjmových a výdavkových dokladoch.

Čo sa týka poskytovania služieb (stavbárske práce, apod.), postup je v tomto prípade odlišný. Musíte najprv splniť podmienky na vysielanie SZČO alebo zamestnancov najprv na Slovensku a potom aj v Rakúsku. Ak sa jedná o stavebné práce, tak pred prvým vyslaním budete musieť ohlásiť Vaše kvalifikácie ma spolkovom ministerstve hospodárstva. Následne ako SZCO vám bude stačiť objednávka (zmluva o dielo), E101, EPZP a môžete začať Vaše aktivity v Rakúsku. Vyslaných zamestnancov bude navyše treba nahlásiť na spolkové ministerstvo financií a zaplatiť za nich príspevky do systému sociálneho zabezpečenia BUAG.

To bolo nateraz všetko :)

TIGRAN SOLUTIONS