zuzbac
18.12.09,22:02
mohol by mi niekto poradiť, mam ukončené VŠ II.stupna učiteľstvo všeob.-vzd.predmetov, odbor etika -nab. teraz učim AJ a tiež a som v tretom štátnicovom ročníku AJ - L, zamestnavateľ ma zaradil do 9 platovej triedy stým , že nemám ukončené štúdium. v predóšlom zamestnaní som bola v 10-tke. kam mám byť vlastne zaradená, prípadne na koho sa obrátiť?
Sabadka
19.12.09,09:00
mohol by mi niekto poradiť, mam ukončené VŠ II.stupna učiteľstvo všeob.-vzd.predmetov, odbor etika -nab. teraz učim AJ a tiež a som v tretom štátnicovom ročníku AJ - L, zamestnavateľ ma zaradil do 9 platovej triedy stým , že nemám ukončené štúdium. v predóšlom zamestnaní som bola v 10-tke. kam mám byť vlastne zaradená, prípadne na koho sa obrátiť?

Si zaradený dobre, pretože na predmety ktoré učíš momentálne nemáš kvalifikáciu, takže ťa zaradili dobre, po ukončení štúdia a získaní kvalifikácie ťa môže zamestnávateľ preradiť do vyššej platovej triedy od 1 dňa nasledujúceho mesiaca po mesiaci v ktorom si si vzdelanie doplnil. Medzi zaradením pred 1.11.2009 a po 1.11.2009 je rozdiel. Predtým boli pedagogický zamestnanci zaraďovaní do platových tried podľa nimi vykonávanej najnáročnejšej a po 1.11.2009 sú zaraďovaní podľa ukončeného vzdelania. Toto je taký zjednodušený výklad, ale skôr sa pochopí prečo predtým bolo tak a teraz onak;)
zuzbac
09.01.10,12:12
neviem či mate pravdu, pretože ak si prečítate novú vyhlašku, presne č.437/2009, kde sa píše o kvlalifikačných predpokladoch pre vyučovanie cudzieho jazyka, presne str.8 bod D- to je môj prípad- tam sa píše o rozširujúcom štúdiu, nie o ukončenom štúdiu, či doklade alebo štátnej skúške. ako je potom možné, že kolegyna - ing., nemá ani DPŠ a má deviatku a ja MGR. s pedagogickou školou mam tiež deviatku triedu????
Sabadka
09.01.10,13:17
neviem či mate pravdu, pretože ak si prečítate novú vyhlašku, presne č.437/2009, kde sa píše o kvlalifikačných predpokladoch pre vyučovanie cudzieho jazyka, presne str.8 bod D- to je môj prípad- tam sa píše o rozširujúcom štúdiu, nie o ukončenom štúdiu, či doklade alebo štátnej skúške. ako je potom možné, že kolegyna - ing., nemá ani DPŠ a má deviatku a ja MGR. s pedagogickou školou mam tiež deviatku triedu????

To čo bolo v predošlom zamestnaní to bolo určite pre 1.11.2009 a teda boli ste zaradená podľa starej vyhlášky a starého zákona a ten padol. Ano a správne ste citovala vyhlášku píše sa o rozširujúcom štúdiu, ale aby ste mohla byť zaradená do 10 PT aj toto rozširujúce štúdium musíte mať ukončené. Vyhláška 437/2009 všetky jej body a články menujú požadované vzdelanie na ten ktorý druh práce, pod pojmom požadovaný druh vzdelania rozumejte, že zamestnávateľ požaduje mať ukončené toto vzdelanie. Vy pokiaľ študujete nespĺňate požadované vzdelanie, budete ho spĺňať až po ukončení vzdelávania, či už sa to volá rozširujúce, alebo akokoľvek ináč, základ je mať ukončené vzdelanie. Teda ak ukončíte rozširujúce štúdium, až potom budete spĺňať podmienku požadovaného vzdelania podľa citovanej vyhlášky a až potom budete spĺňať podmienku pre 10 PT. Dovtedy budete vedená ako nekvalifikovaná učiteľka pre vyučovanie cudzieho jazyka.
Dúfam, že som pomohla.
zuzbac
09.01.10,15:31
dakujem za radu, ak sa smiem spýtať, vy pracujete v právnej oblasti?
Sabadka
09.01.10,16:29
dakujem za radu, ak sa smiem spýtať, vy pracujete v právnej oblasti?

V školstve, v ekonomickej oblasti, robím aj mzdárku a personalistku.