anka_p
19.12.09,00:25
Poradí mi niekto čo všetko potrebujem k priloženiu žiadosti o otvorenie živnosti na prevádzkovanie disco baru a reštaurácie. A o akú živnosť mám žiadať?? je to pohostinská činnosť?
BLINDSIDE
19.12.09,15:05
V podstate nepotrebuješ nič, ale zároveň všetko: Nebudem vypisovať papierovačky to si zistíš aj sama.

Skôr si polož otázky:

1, koho v tom regióne poznáš, aby Ti vedel vyhoveť Tvojmu návrhu na
povolenie prevádzky v danom mestskom zastupiteľstve.

2, prečo živnosť ? Jednoznačne s.r.o

3, myslím si, že si robíš srandu s touto otázkou lebo každý súdny človek vie,
že tanečné kluby nemá každý kto si položí otázku na porada.sk
anka_p
19.12.09,17:07
Tak asi som výnimka v tom veľkom vreci do ktorého sa všetky disco bary hádžu. Zistiť si to môžem, ale nie v noci a cez víkend ;) ale dakujem, zamyslím sa nad svojou súdnosťou.
PS. chcela som vedieť názov činnosti, kde si to zistím, viem tiež, ale porada slúži aj takýmto ako som ja, nie?
anka_p
19.12.09,17:09
Ešte by ma zaujímalo prečo s.r.o.? Niežeby som mala problém so spoločneskou zmluvou, len ma zaujíma tvoj názor. Viem, že sro ručí len svojim majetkom, ale zase má podvojné účtovníctvo, za kt. si účtovnícke firmy účtujú viac ako za jednoduché účto, ktoré by som viedla ako fyzická osoba.
Lianka
20.12.09,08:44
2, prečo živnosť ? Jednoznačne s.r.o

Nie je pre kazdeho podnikatela vyhodne hned zakladat sro, hlavne ak je to novopodnikatel a nema velku predstavu o podnikani, nevie, ako sa mu bude darit a pod. Aj zvinost ma svoje klady, a niektorym podnikatelom sa vyslovene neoplati podnikat na sro (z roznych hladisk).

Nechcem o tomto polemizovat, aby sa tema nezviezla inym smerom. Len ma zaujalo, s akou jednoznacnostou si to konstatoval.
anka_p
20.12.09,14:22
Nie je pre kazdeho podnikatela vyhodne hned zakladat sro, hlavne ak je to novopodnikatel a nema velku predstavu o podnikani, nevie, ako sa mu bude darit a pod. Aj zvinost ma svoje klady, a niektorym podnikatelom sa vyslovene neoplati podnikat na sro (z roznych hladisk).

Nechcem o tomto polemizovat, aby sa tema nezviezla inym smerom. Len ma zaujalo, s akou jednoznacnostou si to konstatoval.

Práve pre tú jednoznačnosť, aj mňa veľmi zaujíma odpoveď, že prečo s.r.o.:confused: