jezevcik88
19.12.09,01:40
Mam pech a par krat sa mi podarilo navrtat daco. Su k niecomu vyhladavace do steny v praxi? Videl som nejake bosch. Funguju v praxi? Mam lacak daky a ten najde tak akurat trubku ked ju na to polozim :)
Alebo napr. mam v priecke ppr trubky ale neviem kde a chcem dvihnut umyvadlo, bojim sa ze navrtam, kovovu rurku nie ale myslim ze vrtak do tehly/betonu ppr-kou prejde ani nezistim.
petmar
19.12.09,10:06
Párkrát som to zažil - ja či moji ľudia... Tie lacnejšie "wall scannery" sú fakt nespoľahlivé, mal som aj Bosch, ale je to lepšie ako nič, treba sa s ním zohrať. Máme v práci dobrý ale len na kovové predmety a elektrinu je tak v cene okolo 20 tis. korún, má vlastný zdroj s vlastným signálom, ale môže sa pripojiť aj na silové vedenia.. Teraz už robia aj na detekovanie dreva či plastov napr.
http://www.sekanaradie.sk/shop/meracie-pristroje/detektory/wallscannertect-150-professional

Na jednu robotu je to drahé, možno by si niekoho našiel, čo by to vyhľadal a by si si všetko vyznačil a zaznamenal, vždy sa to zíde.
Takýmto nehodám treba predchádzať najmä umiestňovaním vedení do montážnych zón napr. 20 cm pod stropom a nad podlahou, viesť ich iba vodorovne a zvisle.
A dôležité -odfotiť, nakresliť, hlavne uložiť tak, aby sme to aj našli - práve hľadá zať či môže vŕtať garníže, elektrinu som mu robil na jar a nevie nájsť fotky........:D:(
vulxy
19.12.09,19:41
ja som kupoval v lidl(multidetektor sa to vola) v lete ,to stalo cca 20€ a nemozem sa stazovat za tie peniaze ,ale ked mas hlboko el.vedenie to neukaze alebo nepresne,ale si myslim ze mi par vrtakov usetrilo hlavne pri navrtavani garniz alebo do stropu pre domaceho kutila je to dobra volba ale na prof.vyuzitie to nie!
jezevcik88
19.12.09,23:03
No aspon vidim,ze nie som jediny s tymto problemom :D Daki majstri by to mali mat, ale zatial som natrafil na takych ktori vedeli ako sa vrta a taketo daco nepotrebovali. Asi boli dost blbi,ze mali stastie lebo ja som vrtal 2 diery a hned druhu som navrtal elektrinu v rohu miesnosti pod plafonom prave asi cca 10 cm ked som vrtal na PIR senzor :)
vulxy
19.12.09,23:26
to sa moze stat aj nnajvcsiemu machrovi,pouzivaj selsky rozum a musis ohadnut kde sa da vrtat kde nie:)
petmar
20.12.09,05:31
Pokiaľ sa nepoužívali stierky na stenách, bolo celkom dobre vidieť kde sú pod omietkou cudzie veci. No keď sa to zasieťkuje, zastierkuje, tak pomôže len veštica z Bujakova. Po pár mesiacoch zabudne aj autor, kde ťahal najaké drôty. Súhlasím, že aj jednoduchý merač je lepší ako nič, len to jaksi zdržiava pri práci.