janka a
19.12.09,12:49
Dobry den,
kto moze poradit, čiste teoreticky: ak s.r.o.-čka vystavila fa za dodanie služieb v 2009 dec. bez DPH a IČDPH, keďže ešte nie je zaregistrovaná ako platiteľ DPH, do Belgicka. Pokiaľ viem dodanie služieb do zahr. bez DPH a IČDPH nie je možné. Je možné FA napriek tomu zrealizovať a IČDPH doplniť do FA v Jan. 2010 , keď ho už bude mať pridelené.Ďakujem
Lianka
19.12.09,14:52
Ak bude firma platitelom DPH az od januara, nemoze sa tvarit, ze bola platitelom uz v decembri. Ked nie ste platitelom DPH, nemozete vystavit fakturu s DPH, ani nemozete uviest IC DPH (nemate ho pridelene). Preco by neplatitel DPH nemohol vystavit fakturu do zahranicia? :eek:
janka a
19.12.09,20:15
Kedze sa v tom velmi nevyznam, tak skusim inac sformulovat moju otazku: moze s.r.o.-čka vystavit FA /samozrejme bez DPH/ a nema ani IČDPH pridelene/ za sluzbu luxemburskej firme.
Pri FA za sluzbu vykonanu luxemburskej firme je potrebne uviest 15 paragraf / oslobodenie od dani?
Ď.
tuta
19.12.09,20:35
Kedze sa v tom velmi nevyznam, tak skusim inac sformulovat moju otazku: moze s.r.o.-čka vystavit FA /samozrejme bez DPH/ a nema ani IČDPH pridelene/ za sluzbu luxemburskej firme. faktúru môže vystaviť
Pri FA za sluzbu vykonanu luxemburskej firme je potrebne uviest 15 paragraf / oslobodenie od dani? len platiteľ DPH má povinnosť uvádzať na faktúre informáciu, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná.
Ď.
odpoveď v texte
janka a
19.12.09,21:43
Takze po zrekapitulovani: s.r.o.-čka, ktorá v decembri nebola platcom DPH a nemala tym padom pridelene ICDPH - mohla vystavit FA /samozrejeme bez DPH a ICDPH/ za dodane sluzby do Luxemburska a nemusi na FA uviest oslobodenie od dani podla §15 alebo §16 - v paragrafoch nie som si ista.
Ď.
cloe
19.12.09,23:08
Takze po zrekapitulovani: s.r.o.-čka, ktorá v decembri nebola platcom DPH a nemala tym padom pridelene ICDPH - mohla vystavit FA /samozrejeme bez DPH a ICDPH/ za dodane sluzby do Luxemburska a nemusi na FA uviest oslobodenie od dani podla §15 alebo §16 - v paragrafoch nie som si ista.
Ď.

Áno, tak. Odvolávku na faktúre ohľadom oslobodenia podľa § 15 neuvádza, lebo sa jej netýka /týka sa len platiteľov DPH/.
Takže faktúru za služby do iného členského št. môže vystaviť aj neplatiteľ DPH, len tam neuvádza žiadne údaje ohľadom DPH, keďže nie je platiteľ.