matisek77
19.12.09,12:09
Ahoj poradaci,

nase Obcianske zdruzenie organizuje na jar masove podujatie s celoslovenskou ucastou, pri organizacii spolupracuje viac ako 50 dalsich organizacii.

Medialnu kampan zabezpecujeme cez profesionalnu agenturu, ktora sa nam stara o celu marketingovu strategiu atd, sme s nou spokojni a navzajom si viac ako doverujeme!

V ramci plagatovej kampane agentura zakupila vela plateneho priestoru a vyuzila aj bezplatne plochy pre verejnoprospesne podujatia. Plagaty ako aj ine promo materialy /letaky, nalepky, bulletin/ boli volne dostupne na viacerych miestach Slovenska, mohol si ich zobrat ktokolvek. Plagat sa dal bezplatne stiahnut aj z nasej oficialnej stranky.

Par dni pred podujatim sme dostali od starostu jednej obce na Vychodnom Slovensku Vyzvu na odstranenie plagatov nasho podujatia, z ich zastavky. Boli sme prekvapeni, ako sa tam nas plagat objavil a ktora "dobra" dusa im znecistila zastavku. Od znecistenia sa nase zdruzenie DISTANCOVALO. V ramci marketingovej strategie nasej medialnej agentury sme sa vsak rozhodli, ze na danu zastavku posleme jedneho z nasich partnerov pre odstranenie plagatov, ktori su k danej obci najblizsie. O tom sme informovali aj starostu. K odstraneniu vsak neprislo z casovych dovodov - bol zaslany o tom list, ze sa nadalej distancujeme a zaroven informujeme, ze sme z casovych dovodov nie schopni to vycistit.

Obec nasledne poslala nasmu zdruzeniu pokutu vo vyske 500 EUR za znecistenie zastavky. Odvolali sme sa. Nedavno nam prisiel list z Okresneho sudu, aby sme sa bez osobneho pojednavania k pripadu vyjadrili. Nemame co povedat, len zaslat vsetky oficialne listy, ktore isli starostovi.

Citime velku nespravodlivost, ze nam chce niekto nieco nasit. Pred 5 rokmi sme aj my lepili plagaty halabala, aj na zakazane plochy. Sme vsak uvedomelejsi a urcite takato reklama nam nestoji za to. Ma tusenie, ze plagaty mohla nalepit na zastavku jedna tanecna skupina, ale nemam to ako dokazat.

Vie mi niekto poradit kde tu je spravodlivost? Ak nam sud prikaze uhradit pokutu, co v tom pripade mame robit?

Dakujem za kazde rady a peknu sobotu.
matisek77
20.12.09,08:21
existuje nejaky zakon, ze organizator zodpoveda za nieco taketo?
Lianka
20.12.09,11:11
Nemate toto osetrene v zmluve s agenturou?

Ako ucastnika tohto sporu by ma zaujimalo aj VNZ tejto obce - ci boli splnene podmienky na vyrubenie pokuty, od coho sa odvija vyska pokuty a pod.

Kto to tam vyvesil - o tom by mohla nieco vediet ta agentura, nie? ;)
matisek77
20.12.09,14:13
VZN pre vyrubenie pokuty mozu mat, zatial je to pre nas bezpredmetne, lebo ani my ani agentura neznecistili ich priestory. Ako som pisal, agenture doverujeme. Existuje niekde v legislative nieco take, ze mozu priznat vinu organizatorovi, aj ked samotne znecistenie nespachal? Citime velku nespravodlivost, viem, ze nam nikto priamo nechcel spinit meno. Ak ja vylepim starostove predvolebne plagaty v susednej obci, bude niest za takyto cin zodpovednost?
buchač
20.12.09,16:55
Ahoj poradaci,
...
...
Par dni pred podujatim sme dostali od starostu jednej obce na Vychodnom Slovensku Vyzvu na odstranenie plagatov nasho podujatia, z ich zastavky.
...
Boli sme prekvapeni, ako sa tam nas plagat objavil a ktora "dobra" dusa im
nadalej distancujeme a zaroven informujeme, ze sme z casovych dovodov nie schopni to vycistit.

Obec nasledne poslala nasmu zdruzeniu pokutu vo vyske 500 EUR za znecistenie zastavky

Vie mi niekto poradit kde tu je spravodlivost? Ak nam sud prikaze uhradit pokutu, co v tom pripade mame robit?

Dakujem za kazde rady a peknu sobotu.

Tak najprv reakcia ......http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif , že jaký to zlatý starosta ...500 eury za znečistenie ...hm , keby sa mu tam niekto oné , to by som tú pokutu chcel vidieť ....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8225.gif

Ale inak by som sa spýtal , že kto je majiteľom zástavky ???
Mám za to , že majiteľom pozemku môže byť povedzme obec , alebo aj súkromník .

Druhá otázka by bola , čo je to pod pojmom " zástavka " ?
Môže byť len ten stojan , na ktorom sú len cestovné poriadky prilepené....
Ak je postavený aj poprípade prístrešok , otázka znie , kto ho postavil ?
Obec , OKresný úrad , Krajský úrad ....alebo dopravný podnik ...

Spravodlivosť ?

A to je čo ????
Nejaký nový druh nátierky ...;)...teraz na Vianoce uvedenej na trh ..???

Lebo spravodlivosť na Slovensku si vybrala neplatenú dovolenku , zaliezla do kúta a spí ...nemá len oči zaviazané , ale aj uši zapchaté a občas aj ústa ...
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:rvt-u4s4oQv7cM:http://www.volny.cz/suvenyry/foto/001_Tri_opice.jpg