stanosvk
19.12.09,19:41
Firma typu sro ma sidlo na adrese A. Spolocnik a zaroven aj konatel firmy ma svoju sukromnu budovu na adrese B, ktoru vyuziva aj ako sklad pre väcsie produkty ktore nie je mozne ulozit na adrese A.
Na adrese B vsak nie je nahlasena ziadna prevadzka a nie je ani urobena najomna zmluva medzi firmou a majitelom (zaroven konatelom)budovy na adrese B.
Chcem sa opytat ci mozu byt pisane "cestaky" medzi tymito dvomi adresami a tym padom uplatnit si naklady, ktore vznikaju prepravou medzi bodom A a B.

Dakujem
Zoltán Kovács
19.12.09,18:44
A na tej súkromnej budove B má trvalý pobyt?
stanosvk
19.12.09,21:19
Nie nema avsak je vzdialena len 500 m od trvaleho pobytu tak kvazi by sa mohlo aj takto uvazovat.
A co z toho plynie? Treba pocitat, ze danu trasu robia aj zamestnanci na firemnom vozidle.
Chobot
19.12.09,23:28
Firma typu sro ma sidlo na adrese A. Spolocnik a zaroven aj konatel firmy ma svoju sukromnu budovu na adrese B, ktoru vyuziva aj ako sklad pre väcsie produkty ktore nie je mozne ulozit na adrese A.
Na adrese B vsak nie je nahlasena ziadna prevadzka a nie je ani urobena najomna zmluva medzi firmou a majitelom (zaroven konatelom)budovy na adrese B.
Chcem sa opytat ci mozu byt pisane "cestaky" medzi tymito dvomi adresami a tym padom uplatnit si naklady, ktore vznikaju prepravou medzi bodom A a B.

Dakujem

Kam smeruje tvoja otázka?

Chce si ten konateľ účtovať cesty do a z práce domov tak, že to zakamufluje ako cesta do a zo skladu?

Alebo skutočne pôjde niekto z firmy v meste A do skladu v meste B a potom naspäť do mesta A?

V prvom prípade pôjde o podvod, v druhom prípade je to riadna pracovná cesta za účelom odvozu a dovozu tovaru zo skladu.
stanosvk
20.12.09,21:24
Jedna sa o druhy pripad ked niekto pojde skutocne z firmy s adresou A do skladu s adresou B. Dovod preco som dal tuto temu je ten ze sklad na adrese B nie je nahlaseny ako prevadzka a ani nie je urobeny ziaden zmluvny vztah tak chcem vediet ci to nevadi.

Ked sme vsak pri tom, moze si konatel, ktory je zaroven aj spolocnik uplatnit cestovne naklady na firemnom vozidle medzi adresou firmy a trvalym bydliskom?