Lubomir1
19.12.09,22:36
Som SZČO a len teraz som sa dozvedel, že sa budem musieť v novom roku prihlásiť ako platiteľ DPH (Registrácia zdaniteľnej osoby – neplatiteľa dane - § 7a novely zákona o DPH.)

Preto chcem ukončiť podnikanie ako SZČO a zriadiť si s.r.o. Môžem stihnúť ukončenie podnikania ako SZČO ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

Ako dlho trvá zriadenie s.r.o.? Dá sa to tiež stihnúť ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?
Lianka
20.12.09,08:34
Nevidim suvis medzi nutnostou sa registrovat na DPH podla § 7a a zrusenim zivnosti.

Odpovedala som ti aj tu na podobnu otazku: http://www.porada.sk/t126611-dph-u-szco.html.

Aj sro, ak bude dodavat alebo prijimat sluzby z ineho statu EU, bude povinna sa registrovat podla § 7a - tomto ti situaciu teda asi neriesi.

Zivnost stihnes zrusit do 31.12.2009. Zalozit sro mozno tiez stihnes, ale obavam sa, ze sro vznikne (bude zapisana do ORSR) az po 1.1.2010.
Martin_Timko
20.12.09,10:04
Ja som si dal urobit s.r.o. na kluc a trvalo to tri tyzdne na prelomoch mesiaca oktober a november, takze pochybujem, ze to stihnete teraz, na konci roka za 10 dni.
Economic
21.12.09,05:56
Som SZČO a len teraz som sa dozvedel, že sa budem musieť v novom roku prihlásiť ako platiteľ DPH (Registrácia zdaniteľnej osoby – neplatiteľa dane - § 7a novely zákona o DPH.)

Preto chcem ukončiť podnikanie ako SZČO a zriadiť si s.r.o. Môžem stihnúť ukončenie podnikania ako SZČO ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

Ako dlho trvá zriadenie s.r.o.? Dá sa to tiež stihnúť ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

To by si ešte dnes musel na živnostenský vybaviť ŽL so zaklad. listinou, museli by ich urobiť dnes alebo zajtra /keby chceli/ a dalo by sa.... A aj na súdnom poplatku by sa dalo ušetriť 50 %. Dá sa to urobiť tak, že ju zapíšu k 1. 1. 2010, hoci by o tom rozhodli napríklad 5. 1. 2010/
Economic
21.12.09,06:06
Som SZČO a len teraz som sa dozvedel, že sa budem musieť v novom roku prihlásiť ako platiteľ DPH (Registrácia zdaniteľnej osoby – neplatiteľa dane - § 7a novely zákona o DPH.)

Preto chcem ukončiť podnikanie ako SZČO a zriadiť si s.r.o. Môžem stihnúť ukončenie podnikania ako SZČO ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

Ako dlho trvá zriadenie s.r.o.? Dá sa to tiež stihnúť ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

Teraz ma tak napadá, keď by si sa mal ako SZČO registrovať na DPH podľa § 7a, toto u s.r.o. nehrozí ? /registrácia pred prijatím služby/ alebo ak budeš dodávať službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 1 v inom členskom štáte ?
Lianka
21.12.09,09:56
Economic (dobra poznamka), uz sme to s Lubomirom riesili aj tu: http://www.porada.sk/t126611-dph-u-szco.html#post1238384.