koumi
20.12.09,12:05
Dobre den, chcel by som sa poradit ohladom kominu, na odsavac par. Mam kominovy odsavac par (digestor) a ked fuka vonku vietor myslim ze nastava problem. Strasne fuci cez ten komin do bytu (do digestora) vietor, na digestore je namontovana aj vodorovna spatna klapka, ale tu nadvihuje a potom bucha a celkovo ten vietor je taky hlucny... Byvam v trojposchodovom bytovom dome uplne hore, a chcel by som vediet ci to je odflaknuta robota ohladom toho komina alebo ci je to nejako zle naprojektovane... alebo ci to tak ma byt a je to dan za kominovy odsavac par... Komin nemam len ja ale ide od prveho poschodia a pytal som sa susedov podomnou, ale oni nemaju kominovy digestor ale obycajny a ten problem tym padom nemaju.... dakujem
val007
22.12.09,20:59
ahoj, my bývame v rodinnom dome a tiež máme taký digestor. Ide o komína - rúry potiahnutej von cez stenu. Robí nám to to isté. Keď sme tam nemali tú spätnú klapku, tak sa nám normálne rosil z vonkajšej strany. Teda vnútri v kuchyni sme mali na ňom rosu - vtedy keď poriadne fučalo. Teraz máme tú klapku a robí to to isté čo vám. Búcha to, zima nám ide podľa mňa tak či tak cez tú rúru a susedove "psíky" počujem síce menej ale predsa. Tak neviem, či som Ti pomohla ale aspoň vieš, že aj u iných to tak funguje.
ciners
22.12.09,21:06
My mame na to komine striesku a v digestore je taka biela latka, skoro ako deka a ta brani aj trosku zime ist dnu