sklenkova
11.09.05,20:30
Sme 3 SZČO,všetci máme sídlo doma,ale moja dcéra si jednoducho nosí prať uteráky z kaderníctva domov,zatiaľ,no a ja si neviem predstaviť ten účet za vodu,elektriku.Prášok+dezinfekciu si kupuje,nemôže si aspoň niečo odpočítať,totiž neviem to vyriešiť-viem,že vela kaderníčok to robí.
KEJKA
11.09.05,18:52
nešlo by to spresniť? 3 SZCO v jednej domácnosti? A dcéra je jedna z 3 SZCO?
asi áno ako FO to inak nejde, ale prevádzku má zrejme inde.
Riešenie:
1. predmet niektorej z Vás dovoľuje fakturovať služby pranie, čistenie - tak bude mat príjmy a výdavky za elektrinu a vodu si dá do nákladov
2. porovnate si spotrebu pred a po začatí podnikania a zvýšené náklady si uplatní dcéra vo výdavkco. Spíšete o tom nejakú dohodu o úhrade naviac nákladov.
3. Dohodnete sa so susedkou-dôchodkyňou, že ich "akože" perie ona a zoberie od Vás "akože" 20000 Sk ročne. Môže to byť príkazná zmluva.
sklenkova
11.09.05,19:14
JA mám upratovaciu firmu,môj druh autodopravu a mladá má prenajatý priestor,ale tam prať nemôže (sídlo má napísané doma),ja nechcem samozrejme aby mi platila za pranie, ale aspoň nejakú čiastku za tú vodu a elektrinu by si hádam mohla dať do výdavkov.Nedá sa to trebárs tak, že sa porovná spotreba s min. rokom a podla toho?
STRELEC
11.09.05,19:33
nešlo by to spresniť? 3 SZCO v jednej domácnosti? A dcéra je jedna z 3 SZCO?
asi áno ako FO to inak nejde, ale prevádzku má zrejme inde.
Riešenie:
1. predmet niektorej z Vás dovoľuje fakturovať služby pranie, čistenie - tak bude mat príjmy a výdavky za elektrinu a vodu si dá do nákladov
2. porovnate si spotrebu pred a po začatí podnikania a zvýšené náklady si uplatní dcéra vo výdavkco. Spíšete o tom nejakú dohodu o úhrade naviac nákladov.
3. Dohodnete sa so susedkou-dôchodkyňou, že ich "akože" perie ona a zoberie od Vás "akože" 20000 Sk ročne. Môže to byť príkazná zmluva.Keby som chcel "vylepšiť" nákladovú položku (najmä ak ma škrie, že aj existuje skutočný výdavok), tak by som asi zvolil postup podľa Lidy v bode 3.) alebo niečo veľmi podobné. U dôchodkyne by nevznikol dopad z titulu daní alebo odvodov a odpadli by prebytočné debaty pri kontrole DU. Dal by som 1000-2000.-/mesačne za prácu a energie a použitie vlastného vybavenia + v dcériných nákladoch by boli pracie a avivážne prostriedky, mikroténové vrecká pre hygienickú prepravu a skladovanie a ....
KEJKA
11.09.05,19:37
Keby som chcel "vylepšiť" nákladovú položku (najmä ak ma škrie, že aj existuje skutočný výdavok), tak by som asi zvolil postup podľa Lidy v bode 3.) alebo niečo veľmi podobné. U dôchodkyne by nevznikol dopad z titulu daní alebo odvodov a odpadli by prebytočné debaty pri kontrole DU. Dal by som 1000-2000.-/mesačne za prácu a energie a použitie vlastného vybavenia + v dcériných nákladoch by boli pracie a avivážne prostriedky, mikroténové vrecká pre hygienickú prepravu a skladovanie a ....tak som to myslela. Aj to porovnanie výdavkov je možné, je to také učebnicové riešenie, ale nechcem vidieť tie nekonečné debaty s DU pri obhajovaní.
Ja som to tiež v prvom roku využila, resp. prvých dvoch - myslím to porovnanie. Dodatočne som si uvedomila, ž tam bol aj nárast cien, nielen spotreby..... takže uvidím, ako to dopadne pri kontrole.
ala13
12.09.05,03:10
Pedikerka, ktorej robim DP si uz dava prat vsetko co suvisi s jej podnikanim do pracovne, lebo pri kontrolach nechceli uznavat ziadne ''domace pranie''. Prasky, samozrejme ano, ale vrtali, ci cast z toho nepouzila na osobnu spotrebu, co ju nastvalo.
Ale ten napad s prikaznou zmluvou a 20000 za rocne pranie je velmi dobry.
KEJKA
12.09.05,06:55
Ale ten napad s prikaznou zmluvou a 20000 za rocne pranie je velmi dobry.vdaka za uznanie -:) -:)