220870
20.12.09,15:12
Vie mi niekto vysvetliť rozdiely medzi batériami v ich označovaní.Rozdiel medzi AA, AAA, alkalickými, nimh.AA-R6,LR6-AA,+AA2450 mAh.Mám problém.Výrobca fotoaparátu mi dodal z fotoaparátom batérie Panasonic LR-6 AA.30 -40 snímkov a sú prázdne.Je mi jasné ,že majú mizernú kapacitu.V návode som našiel info.odporúčanie výrobcu ktorý odporúča požiť tento tip batérií:Alkalické baterie velkosti AA.Moja otázka znie .Môžem použiť batérie Energizer+AA 2450 mAh niklové.Prikladám fotto.
Ak máte niekto nejaké linky porovnania batérií ,alebo nejaký odkaz kde vysvetlená problematika batérií a ich označovanie použitie,budem vďačný.
Za vašu pomoc vopred ďakujem.
buchač
20.12.09,14:54
Vie mi niekto vysvetliť rozdiely medzi batériami v ich označovaní.Rozdiel medzi AA, AAA, alkalickými, nimh.AA-R6,LR6-AA,+AA2450 mAh.Mám problém.Výrobca fotoaparátu mi dodal z fotoaparátom batérie Panasonic LR-6 AA.30 -40 snímkov a sú prázdne.Je mi jasné ,že majú mizernú kapacitu.V návode som našiel info.odporúčanie výrobcu ktorý odporúča požiť tento tip batérií:Alkalické baterie velkosti AA.Moja otázka znie .Môžem použiť batérie Energizer+AA 2450 mAh niklové.Prikladám fotto.
Ak máte niekto nejaké linky porovnania batérií ,alebo nejaký odkaz kde vysvetlená problematika batérií a ich označovanie použitie,budem vďačný.
Za vašu pomoc vopred ďakujem.

Popozeraj nasledujúci link....ale ja do môjho foťáku dávam v pohode ...na značke ani tak nezáleží , skôr na kapacite ...

Smelo môžeš...

Ja vždy mám aspoň aj do náhrady 1 - 2 série , ktoré som si označil , aby k zámene nedošlo .:rolleyes:


Otázka:
Aký je rozdiel medzi Ni-Cd a Ni-Mh akumulátormi?
V akom stave sú akumulátory dodávané?
Ako sa mám o akumulátory starať?
Môže byť dosiahnuté 1000x nabíjanie?
Môžu sa pri nabíjaní články vysoko zahrievať?
Škodí rýchlonabíjanie môjmu akumulátoru?
Ako dlho môžem nechať akumulátory pripojené na nabíjačke?
Okolitá teplota pri nabíjaní?
Dosiahne nový akumulátor okamžite maximálnu kapacitu?
Ako poznám,že je akumulátor úplne vybitý?
Je akumulátor zničený pri "podvybití"?
Čo znamená červená bodka na prepínači na akumulátore,pokiaľ je ním vybavený?
Ako rýchlo bude akumulátor nabitý?
Čo znamená inteligentné nabíjanie?
Čo znamená samovybíjanie akumulátora?
Čo je cyklovanie?
Pokiaľ zariadenie dlhší čas nepoužívám,musím akumulátor vybrať?
Kde skladovať nabité akumulátory?
V akom stave skladovať akumulátory?

Odpovede sú tu ...;)
http://www.aku-shop.sk/aku-faq.html
tom_NR
20.12.09,17:08
Tie alkalické sa zvyknú dodávať k novým aparátom ako tzv. štartovacia sada, teda pre akési zoznámenie sa s prístrojom. Tiež odporúčam vyššiu kapacitu AKU článkov, ale pozor - AKU majú nominálne napätie 1,2V, niektoré zariadena nemusia fungovať správne (u foťákov by som sa toho nebál)!
najag
21.12.09,17:09
Navrhujem pouzivanie baterii Sanyo Enelop, ktore aj po dobe 1.roka maju min.80% svojej kapacity. Su sice drahsie, ale vyplatia sa velmi. Niekedy sa daju zakupit pri vypredajoch velmi vyhodne v Tescu.Kompletne s nabijackou. Predtym som pouzival 5 sad AA Ni-MH, dnes mi stacia dve sady ENELOP a mam vzdy fotoaparat pripraveny na pouzitie.
petmar
22.12.09,10:03
Niečo konkrétne k baterkám:
-AA znamená veľkosť - tzv tužkové
-AAA sú tie menšie
-alkalické majú tú výhodu, že po vybití nevytečú ako mnoho iných a nepoškodia prístroj, ani po roku a viac
-pozor na fotke tie Energizer 2450 sú znova nabíjacie (rechargeable), potrebujete nabíjačku, nevyhadzovať. Ostatné sa nepokúšajte nabiť !
- nabíjacie batérie majú o niečo menšie napätie (úplne nabitá okolo 1,35 V, všeobecne sa udáva 1,2V) tie jednorázové majú cez 1,5 V. Ale zatiaľ všetky prístroje mi fungovali aj s nabíjacími.
PotPalo
22.12.09,21:45
To, že alkalické nevytečú je blbosť! Mne vytiekli alkalické AA Varta a aj Energizer a zničili drahý prístroj. A to neboli ani vybité, normálne fungovali, aj keď boli vytečené.

Kedysi som používal nabíjacie Energizer 2500mA, ale keď nabité dlhšie stáli (asi dva týždne), tak už boli vo fotoaparáte nepoužiteľné (3 až 4 zábery a koniec). Teraz používam SANYO Eneloop, AA 2000mA a som nadmieru spokojný, nie a nie ich vybiť. Jedna ma vyšla asi na 100sk, bolo to balenie 8 kusov.
duves
22.02.10,18:55
Trochu neskôr reagujem, nevšimol som si.
Takže: baterky pribalene k foťáku majú mizernú životnosť a ani neodporúčam kupovať jednorazovky. Vo foťáku by si mal mať rozmer AA. Doporučujem, aby si kúpil nabíjacie Ni-Mh s nízkou vybíjateľnosťou, napr. Sanyo Eneloop. Sú dostať aj s nabíjačkou. Nabíjačka+ 4 ks aku za cca 20€.