Erika686
20.12.09,15:30
Ideme brat hypouver (z TB) a doplname vsetky papiere, ktore su k tomu treba. Pani v banke nam povedala, ze potrebujeme mat znalcom ohodnotenu nehnutelnost a aj buducu cenu nehnutelnosti.
Ked bol znalec a povedal, ze on nemoze urobit posudok na nieco, co nevidi, co neexistuje.
Ked som sa v banke pytala este raz, ze aky posudok, ci na sucasny stav neh., ci na buduci. Pani mi povedala, ze na buduci ("sak mate nejaky polozkovy rozpocet, nie?")-to bola jej otazka.
No teraz fakt neviem. Budeme rucit pozemkom a tou "buducou nehnutelnostou" , ktora ma zatial len zaklady.
Dokonca nam znalec ani tie zaklady neohodnotil, lebo ze to by bolo aj tak len nejakych 100 000Sk a je vela papierovaciek, tak zbytocne. Pozemok ma hodnotu aj 1500000 Sk...
Tak ako je to vlastne s tym znaleckym posudkom?
ciners
20.12.09,16:40
Ohodnocuju sa 2 veci: sucasny stav a buduci t.j celkova nehnutelnost. Nehnutelnostou tusim mozete rucit az ked ma steny,inak do posudku sucasneho stavu nejde.
Danila
20.12.09,16:45
Ohodnocuju sa 2 veci: sucasny stav a buduci t.j celkova nehnutelnost. Nehnutelnostou tusim mozete rucit az ked ma steny,inak do posudku sucasneho stavu nejde.
Ručiť možno asi takouto nehnuteľnosťou:


-nachádza na území SR
-je vo vlastníctve klienta alebo tretej osoby
-je komerčne využiteľná (dobre predajná, resp. prenajímateľná)
-môže byť aj v bezpodielovom spoluvlastníctve
-je budúcou alebo rozostavanou stavbou (môže však ísť len o rodinný dom. Rozostavaným bytom
ručiť nemožno!!!!)
-na nehnuteľnosti nesmie existovať záložné právo v prospech tretej osoby
-je poistená
-majetkovo - právne vysporiadaná nehnuteľnosť so splnenou daňovou povinnosťou.
-je ocenená bankou akceptovaným znalcom ;)
ludex
20.12.09,16:53
Ohodnocuju sa 2 veci: sucasny stav a buduci t.j celkova nehnutelnost. Nehnutelnostou tusim mozete rucit az ked ma steny,inak do posudku sucasneho stavu nejde.

Sestra stavala dom a pohli sa z hypotékou,až keď mali obvodové múry.
MAGO
20.12.09,17:00
AHOJ
Nam tiez robil znalec ohodnotenie na buducu hodnotu.Ked bol u nas na obhliadku asi pred 3 mesiacmi tak sme este len burali polovicu stareho domu,vtedy povedal ze aby to mohol ohodnotit tak potrebujeme mat aspon vrchnu deku.
mona091
20.12.09,17:33
buducu hodnotu znalec urci na zaklade projektovej dokumentacie,
vyuziva sa najcastejsie pri hypo s postupnym cerpanim, pricom ohodnoti sucasny stav a jeho buducu hodnotu

banka na zaklade projektoveho (pripadne individualneho) rozpoctu a znaleckym posudkom na aktualnu a buducu hodnotu umozni hypo s postupnym cerpanim, pricom jednotlive etapy stavby sa stale aktualizuju znalcom (najcastejsie), cim rastie sucasna hodnota, banka uvolnuje cerpanie a tak to pokracuje az do dostavby
pepa78
20.12.09,17:53
Posudok spraviť len na základy sa dá, ale moc vám to nepomôže. Na to aby kataster zapísal stavbu je potrebné mať múry aspoň 1m nad zemou. Prečo nezaložíte len pozemok? Pokiaľ nieje problém s prístupom, existujú siete tak by to mala banka akceptovať.