Erika686
20.12.09,18:45
Mam dlhsiu dobu takyto problem (hoc predtym som tomu nejako nevenovala pozornost):zvykne ma svrbievat na nohe stale jedno a to iste miesto. Predkolenie lavej nohy. To svrbenie niekedy mavam kazdy den v nejakych casovych intervaloch- je to nepravidelne svrbenie, niekedy ma to cely den ani nazasvrbi.
Na kozi nic nie je vidno, samozrejme, ze ked sa poskrabem, tak smuhy od "pazurikov" :), ale inac nic, ani pluzgiere, ani nejak extra cervene. Vychadza to akokeby zo svalu...alebo neviem ako by som to presne opisala...akokeby zvnutra nohy.
Zaujimave je, ze taketo svrbenie mam stale na tom istom mieste, ani o centimeter dalej, a ked si oholim nohy, tak potom ked mi vyrastaju chlpky, tak na tom mieste je ich viac a hustejsie (ja sa uz smejem, ale ako keby to miesto bolo prihnojene :rolleyes: a lepsie sa im tam darilo...
No neviem ako inac by som to vysvetlila, aby to bolo co najviac pochopene.
Stretol sa uz niekto s takym dacim, neviem, ci tomu mam prikladat vyznam, nerada chodim k dr. s kazdou blbostou. Preluskala som aj internet, ale nic podobne som nenasla.
adi11
20.12.09,18:58
Ja sa priznam, ze tiez ma casto svrbieva ta ista cast ucha. Docitala som sa v teme zdravie, ze to moze byt od magnezia. Ja ho beriem sem tam, ked mi vyskoci krvny tlak.
plada
20.12.09,19:20
Mala som tento problém s oboma nohami, svrbelo ma predkolenie oboch nôh, nepredstaviteľne, skúšala som všetko možné aj nemožné, nakoniec som išla ku kožnej, dlhodobo som brala fixit, aj nejakú masť, vraj alergia, odporúčam ísť ku kožnému. Mňa keď to chytilo, teda začalo svrbieť, tak som sa škrabala aj hodinu. No a ako píšeš, na druhý deň nič, žiadne škrabance. Ale po ročnej liečbe už je to v poriadku, síce neviem dokedy. Samo, že doktorka mi zakazovala rôzne potraviny, podľa nej by som žila len zo vzduchu. Mňa to svrbelo napríklad aj ráno, to znamená, predtým nebolo žiadne jedlo.
Plada
pasuliatko
20.12.09,21:21
daj si Bkomplex to pomáha na svrbenie
ondrejvla
20.12.09,21:30
S užívaním B-komplexu súhlasím, odporúčam natierať si postihnuté miesto krémom, môže byť vysušená pokožka, mne sa osvedčil krém z Aloe, kúpil som si ho ako kozmetický a drahý krémik na tvár, no natieram si členky, občas to pomôže. Podľa mojej diabetologičky je to spôsobené diabetesom, vtedy svrbí telo trošku viac ako bežne. Ale taktiež to môže byť dôsledok alergie, prípadne zníženej imunity.
korela
20.12.09,21:46
Erika686
21.12.09,06:38
Mna tiez napadlo, ci to nemoze byt nejaka alergia, ale naco? Nieco som citala na nete, ze sa uvolnuje histamin....no, neviem, nie som odbornik. Aj som skusala v poslednej dobe odsledovat, ze kedy ma to zvykne svrbiet, ci ked nieco zjem, ci zo stresu...toto by som zvazovala skor, lebo teraz mame skuskove...No az si najdem na seba cas :rolleyes:, tak pojdem k dr.
sarasara
21.12.09,18:41
Mňa svrbelo na pravej lopatke miesto veľkosti dvoj eurovej mince. dlhodobo. Nič nepomohlo nadlho. Mala som "pricviknutý" nerv. Až po operácii to prestalo. Treba ísť k lekárovi, ale neuspokojiť sa len s kožným.
Danila
22.12.09,05:57
Vždy som rozmýšľala, čím sa od nás tí chlapi odlišujú okrem tej jedinečnosti. Už som vďaka Porade na to prišla. Aj keď ich svrbí, aj keď vyteká aj keď nemôžu, nechajú si kľúč od trinástej komnaty hlboko, kam nám nedovolia dočiahnuť. Ja ich mám preto a práve preto tuším konečne aj v úcte.:);)
Erika686
22.12.09,06:14
Akoze co si tym myslela, Danila?
Sak oni cusia, cusia...a potom niektori dopadnu...
Danila
22.12.09,06:55
Akoze co si tym myslela, Danila?
Sak oni cusia, cusia...a potom niektori dopadnu...Akože to, čo som napísala, akože to som aj myslela....:);)
Oni síce na Porade čušia, ale u lekára sa vykecajú.....oni sa majú radi...:rolleyes:
Jana Motyčková
22.12.09,07:43
Akože to, čo som napísala, akože to som aj myslela....:);)
Oni síce na Porade čušia, ale u lekára sa vykecajú.....oni sa majú radi...:rolleyes:
mimotemyno neviem, či takého poznám.
buchač
22.12.09,09:59
Ja sa priznam, ze tiez ma casto svrbieva ta ista cast ucha. Docitala som sa v teme zdravie, ze to moze byt od magnezia. Ja ho beriem sem tam, ked mi vyskoci krvny tlak.

...aj mňa ...:D:D:D


Mala som tento problém s oboma nohami, svrbelo ma predkolenie oboch nôh, nepredstaviteľne, skúšala som všetko možné aj nemožné, nakoniec som išla ku kožnej, dlhodobo som brala fixit, aj nejakú masť, vraj alergia, odporúčam ísť ku kožnému. Mňa keď to chytilo, teda začalo svrbieť, tak som sa škrabala aj hodinu. No a ako píšeš, na druhý deň nič, žiadne škrabance. Ale po ročnej liečbe už je to v poriadku, síce neviem dokedy. Samo, že doktorka mi zakazovala rôzne potraviny, podľa nej by som žila len zo vzduchu. Mňa to svrbelo napríklad aj ráno, to znamená, predtým nebolo žiadne jedlo.
Plada
....len tá jedna ....to je problém ....;):---


daj si Bkomplex to pomáha na svrbenie
....na škatulky môžeš brať , trt pomôže ....:rolleyes:


Mna tiez napadlo, ci to nemoze byt nejaka alergia, ale naco? Nieco som citala na nete, ze sa uvolnuje histamin....no, neviem, nie som odbornik. Aj som skusala v poslednej dobe odsledovat, ze kedy ma to zvykne svrbiet, ci ked nieco zjem, ci zo stresu...toto by som zvazovala skor, lebo teraz mame skuskove...No az si najdem na seba cas :rolleyes:, tak pojdem k dr.
...vždy a stále , neustále ...:D:D:D:D...niečo iné sa chce uvoľňovať...


Vždy som rozmýšľala, čím sa od nás tí chlapi odlišujú okrem tej jedinečnosti. Už som vďaka Porade na to prišla. Aj keď ich svrbí, aj keď vyteká aj keď nemôžu, nechajú si kľúč od trinástej komnaty hlboko, kam nám nedovolia dočiahnuť. Ja ich mám preto a práve preto tuším konečne aj v úcte.:);)
....čím hlbšie , tým lepšie ....hneď prestane svrbenie ...;):rolleyes:

Akoze co si tym myslela, Danila?
Sak oni cusia, cusia...a potom niektori dopadnu...
....ani svätému ....:---


Akože to, čo som napísala, akože to som aj myslela....:);)
Oni síce na Porade čušia, ale u lekára sa vykecajú.....oni sa majú radi...:rolleyes:
Aj ja čuším ....????
Nevšimol som si ....

mimotemyno neviem, či takého poznám.
Dobrý deň !
Dovoľte , aby som sa predstavil ...
Volám sa Juraj ....inak aj buchač ma ...:rolleyes:

P.S.:
Berte na odľahčenie témy ....;)
Inak , čo všetko sa dá riešiť a aj tak len pri tom jednom skončíme .....:---:D
Danila
22.12.09,11:12
mimotemyno neviem, či takého poznám.Nepochybne čušia o tých najintímnejších problémoch......to som mala na zreteli..... predovšetkým. To čo tu riešia občas ženy, patrí do ich najintímnejšieho sveta, prípadne ak tak, gynekologickej ambulancie....
Inak samozrejme chlapi na Porade nečušia a prečo by aj?;)