Vlasta
12.09.05,07:39
Prosím nemá niekto obchodného partnera v Španielsku? Máme totiž problém s IC DPH nášho španielskeho partnera, stále mi vypisuje, že je chybné. Už nám odfaxoval aj fotokópiu nejakej kartičky, ale stále je to chybné. Ako vyzerá správne číslo? On tam totiž má na začiatku písmeno a potom 8 číslic.
KEJKA
12.09.05,06:50
ja viem tak že ič v EU majú na začiatku 2 písmena
sway
12.09.05,06:54
Prosím nemá niekto obchodného partnera v Španielsku? Máme totiž problém s IC DPH nášho španielskeho partnera, stále mi vypisuje, že je chybné. Už nám odfaxoval aj fotokópiu nejakej kartičky, ale stále je to chybné. Ako vyzerá správne číslo? On tam totiž má na začiatku písmeno a potom 8 číslic.
musí mať najprv písmená ES a potom číslo, má?
Vlasta
12.09.05,07:51
No kód ES zadávam ako kód štátu a potom mám to IC, ktoré začína písmenom A a 8 číslic. Koľkomiestne má byť to číslo vlastne?
Braňo
12.09.05,07:54
Skús odkontrolovať na http://financnik.sk/?did=182 :D
Vlasta
12.09.05,08:36
Skús odkontrolovať na http://financnik.sk/?did=182 :D
Dík, skúšala som to už aj na tej stránke, ale stále bez úspechu. Keby som aspoň vedela, aký formát má to ich číslo.
kacena
12.09.05,08:42
My máme tiež teraz problém s D.Ú. , tiež so Španielmi. Tiež tvrdia , že majú neplatné IČ DPH. Zisťovali sme to u iných obchodných partnerov a vraj je so Španielmi taký problém , ale platcami DPH sú. Neviem ako dopadneme....
Vlasta
12.09.05,09:14
My máme tiež teraz problém s D.Ú. , tiež so Španielmi. Tiež tvrdia , že majú neplatné IČ DPH. Zisťovali sme to u iných obchodných partnerov a vraj je so Španielmi taký problém , ale platcami DPH sú. Neviem ako dopadneme....
To číslo Vášho partnera má aký formát? Tiež písmeno a 8 číslic alebo nieco iné?
KEJKA
12.09.05,09:20
To číslo Vášho partnera má aký formát? Tiež písmeno a 8 číslic alebo nieco iné?a skusala si bez toho pismena? len ESadalejlencislice?
zuzanak
12.09.05,09:29
My sme mali kod Španielov a mali pred číslom aj písmeno.
Inak na stránke DR je aj konštrukcia IČ DPH v EU ako môžu byť tvorené.
sway
12.09.05,10:27
Vlasti hoď sem to ich číslo - vyskúšame viacerí - kto nájde správnu altern. hodí Ti ju späť.
Vlasta
12.09.05,10:29
Takže skúšajte:
ES - Španielsko
a číslo je: A17083452
kacena
12.09.05,10:32
Takže skúšajte:
ES - Španielsko
a číslo je: A17083452My máme ES B xxxxxxxx , takže niečo podobné. Dokonca sme písali na ústredie D.Ú do B.Bystrice a prišla nám odpoveď , že nie , nie sú platcovia. Oni tvrdia , že isto iste sú. Je to nejaké zvláštne...
KEJKA
12.09.05,11:19
My máme ES B xxxxxxxx , takže niečo podobné. Dokonca sme písali na ústredie D.Ú do B.Bystrice a prišla nám odpoveď , že nie , nie sú platcovia. Oni tvrdia , že isto iste sú. Je to nejaké zvláštne...ešte existuje tlačivo, ktoré by si mohli nechať potvrdiť na ich úrade a Vám poslať. Možno sú začiatočníci a pletú si registráciu na daň z príjmov s registráciou DPH????
kacena
12.09.05,11:24
ešte existuje tlačivo, ktoré by si mohli nechať potvrdiť na ich úrade a Vám poslať. Možno sú začiatočníci a pletú si registráciu na daň z príjmov s registráciou DPH????
Poznáme človeka , ktorý má s nimi mnohoročné skúsenosti a tvrdí , že sú v poriadku a sú platcovia. Myslíš , že by sa to malo dať vyžiadať aj priamo z ich daňového úradu , alebo musíme ísť cez nich ?
JanaSys
12.09.05,12:07
Ahoj, neviem či Ti to pomôže. Neviem po španielsky, ale:
oficiálne stránky pre overovanie ICPDH v Španielsku (niečo ako naše drsr.sk)
sú : www.aeat.es (http://www.aeat.es)
KLikla som na OFICINA VIRTUAL a potom CONSULTA VIES, vybrala Espanes a zadala tvoje číslo. COSTA znamená potvrdzujem. Skús si to potom aj sama.

V I E SCONSULTA DE OPERADORES IVA INTRACOMUNITARIOS
(Espańoles)

LA AGENCIA TRIBUTARIA CERTIFICA QUE
A FECHA 12-09-2005 CONSTA UN OPERADOR INTRACOMUNITARIO
EN ESPAŃA CON EL NUMERO IVA ESA17083452.
KEJKA
12.09.05,12:27
Poznáme človeka , ktorý má s nimi mnohoročné skúsenosti a tvrdí , že sú v poriadku a sú platcovia. Myslíš , že by sa to malo dať vyžiadať aj priamo z ich daňového úradu , alebo musíme ísť cez nich ?nasla som na Porade toto

"Ja som mala problém s tzv.IČ DPH s talianskym dodávateľom, ktorý na svojich dokladoch nemal uvedené IT ale číslo bolo v poriadku. Vyžiadala som si z DR overenie daného čísla e-mailom. Poslali mi to obratom. Pri daňovej kontrole na DPH som to priložila ich overenie k faktúre a kontrola bola s tým spokojná."
KEJKA
12.09.05,12:28
Takže skúšajte:
ES - Španielsko
a číslo je: A17083452vyskúšala som a potvrdilo sa - viď
Yes, valid VAT number

VAT number ES A17083452 Member StateES Name--- Address--- Date when request received12/09/2005 (dd/mm/yyyy)
sway
12.09.05,13:13
aj mne potvrdilo správne , číslo sa zadáva ES A17083452
prikladám link - firma existuje, len nenapísalo jej názovv, ale to nevadí, číslo je OK
http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm
KEJKA
12.09.05,13:50
možno si zadala A 17.... dala si tam medzeru, nie?
Vlasta
13.09.05,08:35
aj mne potvrdilo správne , číslo sa zadáva ES A17083452
prikladám link - firma existuje, len nenapísalo jej názovv, ale to nevadí, číslo je OK
http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm
Mne sa nedarí overiť si to ani na tejto stránke, raz mi naskočí čistá stránka a inokedy mi hlási, že vypršal čas. Ale aj tak ďakujem.
KEJKA
13.09.05,18:03
Mne sa nedarí overiť si to ani na tejto stránke, raz mi naskočí čistá stránka a inokedy mi hlási, že vypršal čas. Ale aj tak ďakujem.súhlasov bolo viac než dosť. ver tomu....
sway
14.09.05,04:11
Mne sa nedarí overiť si to ani na tejto stránke, raz mi naskočí čistá stránka a inokedy mi hlási, že vypršal čas. Ale aj tak ďakujem.
...........tak nie je chyba v čísle, ale v Tvojom PC;) , skús to inde, ale určite to je OK.:)
Vlasta
14.09.05,05:35
No asi to bude tak. Volala som na daňové, nadiktovala pani to číslo a teraz jej to už zobralo. Ďakujem.
MarianaSalko
14.09.05,06:25
My máme ES B xxxxxxxx , takže niečo podobné. Dokonca sme písali na ústredie D.Ú do B.Bystrice a prišla nám odpoveď , že nie , nie sú platcovia. Oni tvrdia , že isto iste sú. Je to nejaké zvláštne...
no, ja mam za sebou danovu kontrolu DPH a poviem vam, ze sme s tym mali velke problemy. Nas span. partner je sice platcom DPH, ale nas DU tvrdil, ze nie je... Chceli nam dorubit dan+penale, skoro sme skolabovali... Nakoniec sme prepracovali fa a preslo nam to... mali sme stastie...

DU tvrdi, ze pre nich je smerodajne tzv VIES. Ide o to, ze spaniel. partner je sice platcom DPH, ale musi byt zaregistrovany aj ako platca v ramci EU.... Nas partner mal IC DPH ES Bxxxxxxxx - musel sa v Spanielsku ako keby nanovo zaregistrovat ako platca DPH aj v ramci EU...
Mam dojem, ze podobne je to v Polsku - tam platcovia DPH pre Polsko maju ine IC DPH a pre EU maju ine... treba si to overit aj na web strankach DU http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm
EMILY04
10.02.11,12:44
Mohla by som vás poprosiť o radu. Dnes u nás bol španielský obchodník a chcel si u nás kúpiť tovar, no nikde som nemohla overiť jeho IČ DPH. Stále mi vyhodilo ako neplatné. Španiel tvrdí, že je určite registrovaný a my sme prvá firma, ktorá si to nevie overiť, samozrejme žiaden doklad nemá o registrácií, iba mi nadiktoval údaje. Neviem mi niekto pomôcť?
Doniesol mi iba názov firmy a I.V.A: B 57665739
Veľmi pekne ďakujem.
milada1
02.03.11,09:42
EMILY04, ako si nakoniec overila IČ DPH toho zákazníka zo Španielska, mám podobný problém.
zuzlik0402
05.05.11,17:16
Pripájam sa, máme rovnaký problém. Španiel tvrdí, že je platcom DPH, obchoduje s rôznymi krajinami EÚ a ja som vraj prvá, ktorá ho pýta číslo začínajúce ES.
Lenže na našom daňovom samozrejme číslo B...... nemôžem dať do súhrnného výkazu a aj pri overení, keď zadám ES B........ mi vyhadzuje, že také neexistuje.
Kde ste si ho, prosím Vás, overili tak, aby bol s tým daňový úrad spokojný?
Ďakujem.
Nella_2
05.05.11,17:44
Pripájam sa, máme rovnaký problém. Španiel tvrdí, že je platcom DPH, obchoduje s rôznymi krajinami EÚ a ja som vraj prvá, ktorá ho pýta číslo začínajúce ES.
Lenže na našom daňovom samozrejme číslo B...... nemôžem dať do súhrnného výkazu a aj pri overení, keď zadám ES B........ mi vyhadzuje, že také neexistuje.
Kde ste si ho, prosím Vás, overili tak, aby bol s tým daňový úrad spokojný?
Ďakujem.
Overovala si si to číslo na stránke DRSR? Do súhrnného výkazu píšeš do prvého stĺpca (Kód štátu) - ES a do druhého stĺpca už len dané číslo - X9999999X

Tu sú uvedené štruktúry IČ DPH v jednotlivých štátoch EÚ, ako by mali vyzerať:
http://www.porada.sk/1723002-post572.html
detektív
06.05.11,10:50
Overovala si si to číslo na stránke DRSR? Do súhrnného výkazu píšeš do prvého stĺpca (Kód štátu) - ES a do druhého stĺpca už len dané číslo - X9999999X

Tu sú uvedené štruktúry IČ DPH v jednotlivých štátoch EÚ, ako by mali vyzerať:
http://www.porada.sk/1723002-post572.html

Ja som tiež riešila tento problém s španielskym partnerom, poslali mi
dokonca aj doklad o pridelenom daňovom čísle. Riešili sme to aj
s danovym úradom, mali sme kontrolu, ale i napriek dokladu nam
to nauznali. Obchodný partner nam odporučil obrátiť sa na ambasádu.
Samantha
08.03.12,07:55
no, ja mam za sebou danovu kontrolu DPH a poviem vam, ze sme s tym mali velke problemy. Nas span. partner je sice platcom DPH, ale nas DU tvrdil, ze nie je... Chceli nam dorubit dan+penale, skoro sme skolabovali... Nakoniec sme prepracovali fa a preslo nam to... mali sme stastie...

DU tvrdi, ze pre nich je smerodajne tzv VIES. Ide o to, ze spaniel. partner je sice platcom DPH, ale musi byt zaregistrovany aj ako platca v ramci EU.... Nas partner mal IC DPH ES Bxxxxxxxx - musel sa v Spanielsku ako keby nanovo zaregistrovat ako platca DPH aj v ramci EU...
Mam dojem, ze podobne je to v Polsku - tam platcovia DPH pre Polsko maju ine IC DPH a pre EU maju ine... treba si to overit aj na web strankach DU http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm


Ahojky :) mame podobny problem so spanielskym partnerom, poslal nam potvrdenie ze poziadal o registraciu IC DPH pre intrakomunitarne dodavky, je to formular 036, ktory je spominany aj na stranke spanielskeho danoveho uradu (http://alfanet.es/nif-iva.php), ze je potrebne ho podat pre obchodovanie vramci EU. Avsak v databaze VIES sa ani po mesiaci a pol od podania tohto formularu to ic dph nenachadza. Neviete mi niekto so skusenosti poradit, ako dlho trva kym v spanielsku nahodia subjekt do tejto databazy?

Vy, ktori ste mali problem s neplatnostou ic dph spanielskeho partnera, ako dlho trvalo kym ste si toto cislo overili?

A MarianaSalko, pises, ze ste prepracovali fa... ako to myslis?

Vopred dakujem za odpovede, Poradaci :)