Fero11
20.12.09,20:06
Asi pred 12 rokmy som zacal byt moc unaveny (bolo to jedno ci je rano, ci je vecer, ci som po tazkej fyzickej praci, alebo oddychnuty, jednoducho niekedy nevladzem ani lezat (znie to smiesne, ze nevladzem lezat, ale je to tak)). Este pred tymi 12 rokmy som bol u lekara bla bla a v krvy mi zistili, ze mam zvysene hepatalky ALT, AST inak vsetko OK. Tak som presiel od infekcneho, cez gastro, hemato ...... az som sa dostal k hepatologovy (v tom case som bral, lipovitam, flavobion ..), to trvalo cca 1-2 roky. Samozrejme testy robil znova u seba a potvrdili sa zvysene vysledky hlavne ALT cca 2 (norma 0,65). Kontrola o 2 mesiace lieky tie iste. Po 2 mesiacoch ziadna zmena, teda islo to k horsiemu. Chcel robit biopsiu ja som odmietol (znamy mi rozpravali, ze je to nebezpecne, ze je tam akesi riziko... ), znova o 2 mesiace kontrola lieky mi dal ursosan, takto to islo par rokov ale s tym ze kontroly som mal menej casto.
Pred 2 rokmy sa mi stav rapidne zhorsil, bol som taky unaveny, ze som nedokazal fyzicky absolutne nic robit, maximalne som mohol lezat sediet, chodit a ak som musel nieco fyzicke vykonat, tak som sa max. vycerpal aj napriklad pri preneseni stolicky, alebo ak som mal vyst na poschodie po par schodoch.
Isiel som k obvodakovy na odber a ALT som mal 7,97 okamzite ma poslal k hepatologovy a jemu som povedal nech mi robi biopsiu, mal som obavy, aby to nebolo nieco vazne, ale po biopsii bolo z vysledkov vidiet, ze moja diagnoza je nealkoholova steatoza pecene cca 40%
Nasadil mi atoris 20 a o 2 mesiace kontrola. ALT som mal potom 8. Povedal, ze nasadme kortikoidy (kedze mi vysvetlil, ze su to hormon. lieky a zmeni sa mi vyzor atd ...... tak opat odmietam) niesom ziadny pokusny kralik.

Vedel by mi niekto poradit prirodnu liecbu ? Nieco som sa docital, ze velmi dobra je pupava, plavun lekarsky a pod ..... caj s plavuna som pil nedavno, ale moc lepsie sa necitim. Ak by niekto vedel co je dobre na steatozu, nech sa ozve.

PS
Myslel som si, ze ak sa uz niekolko rokov citim tak zle, teda nemam sa sancu ani nikde zamestnat, tak ze pojdem bud na invalidku, alebo aspon ZTP si vybavim. Tak som si dal dokopy vsetky papiere vysledky ako mi bolo poradene a zaslal som na posudkove. Myslel som si, ze si ma aspon zavolaju, ale prisla mi odpoved, ze nemam narok a mozem ist do riti. Bol som tam aj osobne, ale stara (ta posudkova bola uz 100% dochodkina) sa moc niekde ponahlala, ze nema cas (vyzeralo to tak, ze ide na kavu este so starsou kamoskou jak je ona)
Skoda ze som externy student a nemam cas sa zapodievat invalidkami ....
Xanti
20.12.09,20:15
Hm, Fero.
V prvom rade pečeň potrebuje čas. Veľa času a trpezlivosti. To, že si pár dní daš plavúnový čaj ( čo si osobne myslím nie je veľmi šťastné riešenie ) a čakáš zázraky tak takto to nejde.

Ked ti poviem, že z čajíkmi výsledky ALT zo 14,5 klesli na 0,42 tak ani neuveríš. A to dotyčnému hrozila transplantácia pečene pred rokmi. Skúsim si rozpomenúť čo vtedy pomohlo.

V prvom rade to boli zábaly z plavúňa, každú noc sa prikladali v plátne na oblasť pečene.
Potom malý kúsok plavúňa ( 5 cm dlhý) večer sa vložil do 0,5 dcl studenej vody, a ráno sa to na lačno vypilo. Tento kúsok sa používal opakovane, ale upozornujem len do studenej vody.
Ďalej pitie repíkového čaju, čaju z lubovníka bodkovaného, potom boli ešte aj také miešané čaje, ale neviem zloženie sorry.
Dalšou časťou liečby bol pestrec mariansky pomletý na hrubo, jedol sa 3 x denne polievková lyžica.

No a samozrejme, vtedy ešte nedostupné a vozené z ukrainy a ruska, ženšeňové tablety s názvom LIV52. Samozrejme tablety typu flavobion nejako nepomáhali, takže sa vysadili a nastúpil LIV52.

A samozrejme za noc sa zázrak nestal, dlhé mesiace sa takto podporoval organizmus a pomáhalo mu to.

Dalšia vec kortikoidy, no niekedy nie je iná voľba a musia sa nasadiť, samozrejme majú kopu vedlajších účinkov ale občas zachraňujú životy. Asi ti rozprával o prednisone že? Ten je na trhu tak dlho, že pokusný králik by si rozhodne nebol.
Fero11
20.12.09,20:28
Kde by som nasiel recepty na nejake kury ...
Nerad by som som hoc co hocikedy pil a jedol, radsej by som postupoval podla nejakych pravidiel a zrejme je potrebne prisposobyt aj stravu.
Teoreticky by som mal drzat aj dietu, ale nejak sa mi to vymyka s pod kontroly a urcite mi to nepomaha..
Ze by som si dal novorocne predsavzatie ??
Xanti
20.12.09,20:33
Kde by som nasiel recepty na nejake kury ...
Nerad by som som hoc co hocikedy pil a jedol, radsej by som postupoval podla nejakych pravidiel a zrejme je potrebne prisposobyt aj stravu.
Teoreticky by som mal drzat aj dietu, ale nejak sa mi to vymyka s pod kontroly a urcite mi to nepomaha..
Ze by som si dal novorocne predsavzatie ??
Samozrejme vylúčený alkohol, a dieta pečeňová. Netuším kde nájdeš recepty, tieto odporúčania boli dané jedným bylinkárom. Viac si z nich nepamätám. Ale LIV52 je bežne dostupný v lekárnach. Pestrec tiež, a čaje tie treba meniť po troch týždňoch.
Za ostatným si stojím, zábaly na noc. A ráno vymacerovaný plavúň.

Dotyčného ukradol hrobárovi z lopaty. Lieky už nepomáhali. Musíš sám zvážiť, či chceš byť zdravý. Alebo sa trápiť. Ten bylinkár bol so stredného slovenska mimorečou. ;)
Danila
20.12.09,20:34
Kde by som nasiel recepty na nejake kury ...
Nerad by som som hoc co hocikedy pil a jedol, radsej by som postupoval podla nejakych pravidiel a zrejme je potrebne prisposobyt aj stravu.
Teoreticky by som mal drzat aj dietu, ale nejak sa mi to vymyka s pod kontroly a urcite mi to nepomaha..
Ze by som si dal novorocne predsavzatie ??Veru tak Feri, každý deň tvaroh a kúsok gramatiky a budeš fit...;)
Fero11
20.12.09,20:41
Samozrejme vylúčený alkohol, a dieta pečeňová.
Inak nedavno som pozeral na dvojke jednu relaciu, ktora sa zaoberala ochorenim pecene, okrem ineho aj steatozy. Bolo tam viac odbornikov z tejto oblasti a jeden povedal, ze rad by povedal co pomaha na steatozu, ale nemoze, lebo by boli plne vinarne ludi so steatozou, takze trocha vina by nieze malo uskodit, ale pomoct. Ved steatoza je vlastne tuk ....
Fero11
20.12.09,20:42
Veru tak Feri, každý deň tvaroh a kúsok gramatiky a budeš fit...;)
tvarohu som uz mal na kila :)
osky
21.12.09,06:36
ja o tejto diagnoze pocujem prvy raz.co vselico cloveka nici.....:mee:
ale co sa tyka ocisty a diety,prip.cajov,na stranke www.magazinluna.sk (http://www.magazinluna.sk) je rubrika na ocistne kury a ozdravovanie,okrem ineho a viem,ze su tam aj popisy na precistovanie jednotlivych organov.iste tam najdes aj ocistnu kuru na pecen.pozri si to a hladaj.hlavna stranka je sice o lunarnom kalendari,ale na tej stranke je vela uzitocnych rubrik,v ktorych najdes vela dobrych rad rozneho charakteru.
veronikasad
21.12.09,06:49
Fero, skús si pozrieť túto stránku www.gemmon.eu

príp. na stránke PORADy si nájdi kontakt na nick psycholog a napíš mu meil


Preukaz ZŤP sa vybavuje na ÚPSVaR - nezávisle na lekárskom posudku SP.