ts.jethro
20.12.09,21:43
ahoj,na prehravanie videa 1080p som chcel kupit kartu SAPPHIRE Radeon HD 3450 512MB DDR2 AGP TD,preto lebo mam slabsi procesor(sempron 2200).tato karta ma Integrovaný video procesor Unified Video Decoder (UVD) pre Blu-ray™ and HD DVD full HD 1080p.predavac mi ponukol v tej istej cene kartu Powercolor Radeon HD 3650 512MB DDR2 AGP...ale ona nema (asi) to UVD...mam ju zobrat,zvladne to isté?dakujem
mecky
21.12.09,09:04
sakra napisem prispevok a potom si uvedomim ze sa jedna o agp :)
3650 ma takisto UVD, otazka je co sa ti na tom podari prehrat, s original diskami by nemal byt problem, s ripmi to bude asi horsie
misoft
21.12.09,15:27
Ja tiež mám Powercolor HD 3650 a pri prehrávaní jej to nerobí žiadne problémy (žiaľ BR nemám :D, nemôžem posúdiť).
Fero11
21.12.09,18:11
Zavisi to aj od dekoderu co je soft zalezitost. ATI podporuje cyberlink a s PDVD9 ktory ma aj H264 mozem v pohode sledovat CTHD, ale neviem ci je to interlaced, alebo progresiv a neviem ako to zistit. Asi musim zohnat nejaku utilitku na stream info
Inak ja mam ale ATI 4550

PS ked som mal uz davno grafiku c cipom od invidie, bola to nejaka geforce 64MB a Full HD mi to prehralo, ale spracovaval to CPU P4 1.7GHz (nie GPU). Sice ten CPU bol vytazeny na 100% a po case to stuhlo.
mecky
21.12.09,18:43
no popravde ani ja v tom nemam az taky prehlad, vzdy mam vykonny cpu tak som sa tym nejako nezapodieval..
teraz som sestre kupoval 4350 k vianociam, tak sa s tym trosku pohram a poskumam...

ak to dekoduje CPU tak na grafike v podstate nezalezi...
Flinstone
21.12.09,20:27
...ak to dekoduje CPU tak na grafike v podstate nezalezi...
a grafika nieje nahodou na zobrazovanie?
mimotemyskoro ako v aute... ak má silný motor, tak bude postačovať aj prevodovka z malej fiatky...
TomasHC
21.12.09,20:32
a grafika nieje nahodou na zobrazovanie?
mimotemyskoro ako v aute... ak má silný motor, tak bude postačovať aj prevodovka z malej fiatky...

Ak video stream dekoduje CPU, tak grafika iba posiela signal na vystup a tym padom staci uplne slaba VGA.
Flinstone
21.12.09,20:41
Ak video stream dekoduje CPU, tak grafika iba posiela signal na vystup a tym padom staci uplne slaba VGA.
otázka je, či aj to zvládne v 1080p. a PC nieje iba jednoúčelový stroj, pri dnešných cenách priemerných grafík by som na tomto mieste vybral aspoň dostupný priemer.
mecky
22.12.09,06:46
ak to video dekoduje cpu tak graficka staci v podstate akakolvek ktora zvladne dane rozlisenie, ak si dobre pametam tak starucka rivaTNT zvladala 2048x1536, ci aj wide neviem ,ale urcite by sa to nejakou drobnou upravou dalo nastavit, najstarsia karta na ktorej to mam odskusane je GF5200, co je karta 6 rokov stara, a nema s fullHD ziadny problem :)

k novym grafikam, na dekodovanie videa uplne stacia dnesne integrovane grafiky s vynimkou intelu.. geforce od rady 8200 a ati od HD3200 s tym nemaju akykolvek problem...
s neintegrovanych by to bolo vhodne u low-end u nvidia GT210 (220, 240) a ati rady 4xxx, tieto obsahuju najnovsie verzie dekoderov

u ts.jethro je situacia trosku ina kedze potrebuje AGP kartu, tam ina volba na dekodovanie grafikou ako spominana ati 3650 ani nieje, oproti 3450 si aspon viac zahra :)