ava
12.09.05,08:22
Ahoj poradaci, prosim Vas kto mi moze poradit v takejto veci. Mam vystavenu taku istu fakturu 2X, v rozpati dvoch tyzdnou.ZP je v 6/2005 a prisla som na to len teraz. Co mam urobit, stornofakturu v mesiaci 6/2005 a podat danove priznanie, alebo to mozem stornovat aj teraz v 9/2005.Prosim pomozte.Dakujem Ala
sway
12.09.05,06:49
Ahoj poradaci, prosim Vas kto mi moze poradit v takejto veci. Mam vystavenu taku istu fakturu 2X, v rozpati dvoch tyzdnou.ZP je v 6/2005 a prisla som na to len teraz. Co mam urobit, stornofakturu v mesiaci 6/2005 a podat danove priznanie, alebo to mozem stornovat aj teraz v 9/2005.Prosim pomozte.Dakujem Ala
Ja by som dodatočné nepodávala, ak je to vystavená fatúra ( "ukrátila" si svoju firmu a 2x si odviedla), jednoducho by som ju dobropisovala v tomto mesiaci a tým sa mi zníži odvod DPH. Nedávala si ju odberateľovi 2x? - ak áno, treba im zaslať i dobropis, lebo oni si uplatnili DPH:p
ava
12.09.05,06:57
Nie nedala, jedna sa o zmluvy splatkovej spolocnosti, ktore mi posielaju predajne do kancelarie.Ja im pridelijem interne cislo,preto sa mi neda zistit ked mi ju poslu 2-krat.Chcela som to urobit takto isto:Velka vdaka Sway, s pozdravom Ala
sway
12.09.05,07:07
....a prideľuješ tie čísla na PC, alebo len ručne? - lebo ak by si si to robila na PC, napr. v OMEGE sa dá vždy pozrieť podľa partnera - filter vystavených faktúr, čo sa už na partnera fakturovalo...., že by si si tam vždy nakukla, či sa to už nefakturovalo....je to otázka sekúnd a ušetrí takéto problémy.
Magduš
12.09.05,07:22
Mala som takýto problém a podávalo sa dodatočné DPH priznanie za príslušný štvrťrok s tým že v ďalšom štvrťroku bolo vysporiadané zdan. plnenie treba na
DÚ napísať aj oznámenie