jajko50
21.12.09,11:31
firma A vložila bezhotovostne časť podniku do novovzniknutej firmy B. Časť podniku bola ocenená znalcom a boli precenené aj jednotlivé súčasti majetku , aj vozidlá. Z titulu vkladu časti podniku nebol vklad predmetom DPH. Firma B zaradila vozidlá do majetku v precenenej cene a účtovne odpisuje z precenenej ceny. Daňové odpisy zo zostatkovej ceny daňovej aká bola u vkladateľa. / resp. nulovej- už daňovo odpísané
Otázka vzniká po čase napr. po roku, keď firma B zistí, že nepotrebuje k svojej činnosti toľko vozidiel a rozhodne sa ich predať a to práve materskej spoločnosti firme A. Predáva ich v cene zostatkovej účtovnej ako mala firma B vo svojom majetku, + DPH.
Firma A kúpi vozidlá od firmy B / vlastne v cene vyžšej od momentu, kedy ich do firmy B vkladala /a zaradí ich do majetku v obstarávacej cene a bude odpisovať účtovne podľa odpisového plánu a daňovo z obstarávacej ceny.
Aký ďalší vplyv takto vykonaný obchod môže mať na DPH / ktorá nebola vyrubená pri vklade časti podniku/
jajko50
21.12.09,13:06
posúvam , prosím o vyjadrenie.
Danila
21.12.09,14:15
posúvam , prosím o vyjadrenie.
Uf, keby som sa vyjadrila, Richard by mi dal pod stromček červenú. Už som tíško.:confused:
jajko50
22.12.09,06:50
Pochopil som dievčatá vďaka