kunkelovaa
21.12.09,11:14
Máte niekto skúsenosť z minulého roka s dohodou bankou VUB o "vynulovaní účtov?" Mám na mysli to, že 31.12. odošlú všetky peniaze zostávajúce na výdavkovom a príjmovom účte na účet zriaďovateľa. Naozaj to urobia až po odrátaní poplatkov, ktoré zúčtovávajú 31.12.?ďakujem
bef
21.12.09,21:03
Máte niekto skúsenosť z minulého roka s dohodou bankou VUB o "vynulovaní účtov?" Mám na mysli to, že 31.12. odošlú všetky peniaze zostávajúce na výdavkovom a príjmovom účte na účet zriaďovateľa. Naozaj to urobia až po odrátaní poplatkov, ktoré zúčtovávajú 31.12.?ďakujem


Minulý rok mi najskôr previedli zostatky a potom odrátali poplatky. Keď som v novom roku uvidela tie mínusové zostatky tak som nebola ďaleko od infarktu a samozrejme si zaúčtovali za ten mínus aj poplatok, takže tento rok nemám záujem o takéto úžasné služby. Pre istotu sa ešte spýtaj, ale mne i teraz povedali že sa im to nedá inak spraviť. Hlavne že iné banky to dokážu.

Pekný deň :)
susann2
22.12.09,05:25
Ja nebudem riskovať nejaké vynulovanie účtu bankou. O tomto na MFSR vedia a zostatky ponechané na poplatky tolerujú. Ja mám ešte na účte 16 €, s ktorými nemôžem hýbať, bol to poplatok pri zavedení účtu, ktorý je trvalo blokovaný bankou. Teraz mi hovorili, že mi môžu urobiť to, že mi tieto peniaze zmiznú k 31.12. z účtu a v novom roku mi to pripíšu. Keďže tam budem nechávať na poplatky peniaze a môže tam zostať aj tých 16 € navyše. Neviem ani čo by mi to narobilo v účtovníctve, nemôžu predsa peniaze z účtu zmiznúť len tak.
Katka 30
22.12.09,11:28
Minulý rok mi najskôr previedli zostatky a potom odrátali poplatky. Keď som v novom roku uvidela tie mínusové zostatky tak som nebola ďaleko od infarktu a samozrejme si zaúčtovali za ten mínus aj poplatok, takže tento rok nemám záujem o takéto úžasné služby. Pre istotu sa ešte spýtaj, ale mne i teraz povedali že sa im to nedá inak spraviť. Hlavne že iné banky to dokážu.

Pekný deň :)

prosím ťa, ako si účtovala mínusový stav na účte? Ja som mala to isté, zriaďovateľ mi teraz oznámil, že mi peniaze dopošle, no mám si zistiť ako sa to bude účtovať v RO obce a na obci? ďakujem za radu
bef
22.12.09,13:34
prosím ťa, ako si účtovala mínusový stav na účte? Ja som mala to isté, zriaďovateľ mi teraz oznámil, že mi peniaze dopošle, no mám si zistiť ako sa to bude účtovať v RO obce a na obci? ďakujem za radu

Mne zostal mínusový zostatok a ten mi prechádzal do nového roku a potom mi ten rozdiel poslali nakoľko som im vrátila viac ako som mala a zaúčtovala som to na 354 len som si vytvorila analytiku, ale ako si to zaúčtovali u zriaďovateľa tak to neviem.

Pekný deň :)
xoxolushka
27.12.09,19:13
stačí v banke uviesť k žiadosti, že to chcete previesť až po zaúčtovaní poplatkov, robila nám to dexia, a pracovníčka sa nás na to spýtala.
kunkelovaa
29.12.09,04:35
Včera som bola na osobnej konzultácii vo VUB. Vedia účty vynulovať, ibaže poplatky idú posledné, takže by v konečnom dôsledku budú pri zadaní takejto požiadavky v mínuse. Ale vraj uvoľňujú 16 eur, ktoré držia celý rok (rozdiel disponibilného a účtovného zostatku). Z toho mi vyplýva, že tam netreba nechávať 16 eur PMZ a ešte aj na poplatky.Neviem, čo urobiť s PU. Tam som zatiaľ nechala posledné peniaze zo školného. Poplatky za tento účet mi 31.12.prídu na PU z VU a na PU ich aj strhnú. Zariskujem, ak odvediem 31.12 to školné zriaďovateľovi?
dadae
29.12.09,14:18
Dobrý deň. pred 4 mesiacmi som pracovala vo VUB. Poplatky na všetkých účtoch základnej školy sme zadali tak, aby odišli z účtu sociál. fondu /depozit/ a to isté sme urobili aj s úrokami, aby neprišli na PÚ ale tiež na depozit. Samozrejme všetko sa dialo až keď o to škola požiadala - treba ísť do banky. Čo sa týka nulovania účtov aj s minimálnym zostatkom to sa tiež dá, že z účtu odíde všetko, len tiež treba požiadať v banke,aby zadali na prevodnom príkaze prioritu 10. čo u nich znamená že účet sa úplne vynuluje a sumu na prevod. príkaz zadať spolu aj s min zostatkom. Ten min. zostatok je len na fondovom účte čiže PÚ ak máte hlavný výdavkový účet prerobený na flexibiznis, tak tam už minimálny zostatok nedrží a všetky peniaze sa dajú aj cez internet banking previesť a účet bude nulový bez akýchkoľvek starostí. Teraz pracujem ako ekonómka na základnej škole /4 mesiace/ a mám v tom riadny chaos, ale aspoň niečo viem, že tak funguje, lebo som to tým školám robila a ani jedna sa nesťažovala.
bef
29.12.09,15:08
stačí v banke uviesť k žiadosti, že to chcete previesť až po zaúčtovaní poplatkov, robila nám to dexia, a pracovníčka sa nás na to spýtala.

Presne takto som to vo VUB zadala, ale aj tak odviedli najskôr zostatok a potom zaúčtovali poplatky. Viem, že ostatné banky to vedia spraviť len vo VUB s tým majú problém aj keď dadae píše, že sa to dá.

Pekný deň :)
kunkelovaa
29.12.09,15:09
Istotne je super mať skúsenosti "z oboch strán" barikády. My máme všetky účty zriadené ako fondové a každý rok doteraz nám banka k 31.12. uvoľňuje prostriedky, teda sa účtovný zostatok rovná disponibilnému. Teraz som rozhodnutá nechať tam prostriedky cca na poplatky (bez PMZ). Z PU odvediem 31.12. posledné prostriedky na účet zriaďovateľa. Dúfam, že mi to vyjde. Ponúkali mi možnosť previesť poplatky z iných účtov (depozit, či soc.fond), ale neviem si predstaviť, ako by som to účtovala.
Katka 30
13.01.10,06:09
Mne zostal mínusový zostatok a ten mi prechádzal do nového roku a potom mi ten rozdiel poslali nakoľko som im vrátila viac ako som mala a zaúčtovala som to na 354 len som si vytvorila analytiku, ale ako si to zaúčtovali u zriaďovateľa tak to neviem.

Pekný deň :)

30.12.2009 mi obec poslala peniaze na mínusový zostatok. Zostatok 222 v roku 2008 som zaúčtovala 568/222, 354/691. Ako mám účtovať peniaze, ktoré mi obec poslala teraz v decembri. Ďakujem za radu
janaj777
15.01.10,09:43
Prosím Vás, kto má mínusový zostatok na účte 222 vyjadrite sa konkrétne ako ste to účtovali. Aj ja mám mínusový zostatok na účte 222, ide o PK.
sanya
15.01.10,10:11
mne sa to stalo tiež a neviem sa pohnúť
judita1971
15.01.10,17:50
Prosím Vás, kto má mínusový zostatok na účte 222 vyjadrite sa konkrétne ako ste to účtovali. Aj ja mám mínusový zostatok na účte 222, ide o PK.

nevieš to urobiť tak, aby to boli originálne ? ak ich máš .... stále je to lepšie. ja by som to potom predpísala ako pohľadávku voči obci cez 354. už sa o tom tu písalo.
Sojka 007
18.01.10,06:18
Prosím Vás, kto má mínusový zostatok na účte 222 vyjadrite sa konkrétne ako ste to účtovali. Aj ja mám mínusový zostatok na účte 222, ide o PK.
Ja som na tom takto bola pred dvomi rokmi. Mala som v mínuse 2000 Sk pritom som na obec prevádzala peniaze. Bola to hrôza to vám poviem. Riešila som to s kdekým aj s daňováčkou, nakoniec mi poradila napísať to ako pohľadávku voči obci. Vtedy sa len začínalo účtovať na 354. Bankový účet bol však problém. Umelo som ho musela k 31.12. vynulovať, pretože mi nechcela prejsť daňová uzávierka pokiaľ bola banka v mínuse.Kontrola mi to nevytkla, pretože som napísala k uzávierke zdôvodnenie , prečo som to vynulovala.Do inventarizačnej zápisnice som dala skutočné mínusové hodnoty.