Evelyn25
12.09.05,08:57
Dobry den,


co robit, co sa tyka miezd, ak vznikla nova s r o, ma dvoch konatelov, jeden je dochodca a ma zivnost, druhy je zivnostnik,
co v pripade, ze by pozastavil zivnost a bol by zamestnancom aj konatelom, konatelia budu dostavat jedenkrat rocne odmenu. :confused:

dakujem
KEJKA
12.09.05,07:01
dôchodca môže fakturovať za prácu pre spoločnosť, ak je to v súlade s ŽL
živnostník aj jeden aj druhý môžu a nemusia pozastaviť živnosť, ak to nie je v rozpore so spol. zmluvou.
v mesiaci, v ktorom majú dostať odmenu, je to príjem zo závislej činnosti, treba zdaniť. Takže sa zaregistrovať na DU pre DPFO,
ak je to odmena za prácu, tak aj do SP, ZP a odviesť odvody.
odmena konateľa za výkon funkcie, nie mzda, nemá základ pre odvody SP.
Jankaaa
23.09.05,08:31
A čo v prípade ak sa založí navá s.r.o-čka s 2 spoločníkmi. 1- je zamestnancom v inej firme a v tejto s.r.o čke je len spoločníkom/nie zamestnancom/ a 2-je živnostník/a tiež nieje v tejto s.r.o-čke zamesntnacom/. Nenahlasujem ich nikde/SP,ZP/ však?
KEJKA
23.09.05,08:43
A čo v prípade ak sa založí navá s.r.o-čka s 2 spoločníkmi. 1- je zamestnancom v inej firme a v tejto s.r.o čke je len spoločníkom/nie zamestnancom/ a 2-je živnostník/a tiež nieje v tejto s.r.o-čke zamesntnacom/. Nenahlasujem ich nikde/SP,ZP/ však?Odpovedal v inej teme náš najnajnaj p. Mihál.
č. 1 nenahlasuješ
č. 2 nenahlasuješ,
pokiaľ budú pre sro robiť zadarmo, resp. č.2 na faktúru.
Dúfam, že som si to dobre zapamatala.
Kačena I.
17.10.05,12:57
Viem, že konateľ nemusí byť vo svojej firme zamestnancom a odmenu za prácu môže, ale nemusí poberať. Ale dostala som otázku, kde je to takto uvedené. Vie mi, prosím, niekto poradiť?
ajobs
17.10.05,13:18
Pozri Obchodný zákonník §§ 105-153, tam sú uvedené ustanovenia aktuálne pre s.r.o. Zásadné veci v s.r.o. prijíma valné zhromaždenie spoločníkov, to aj určuje, či konateľ bude mať zmluvu o výkone funkcie, alebo nie, či bude mať pracovnú zmluvu, a na aký výkon prác (nesmie to byť na funkciu konateľa).
Typ zmluvy nie je podľa mojich vedomostí nikde popísaný, jeden vzor som prilepil na link http://www.porada.sk/showthread.php?t=13714&highlight=konate%B5