Dana7
21.12.09,14:52
Poraďáci,prosím poraďte mi. Mám problém, pretože v zmysle ZP nie je možné nariadiť vo sviatkoch /napr. Vianoce/ podľa par. 94 zamestnancom. Je mi jasné, že to platí pre maloobchodné prevádzky. Ale ako sa v tomto prípade posudzuje reštaurácia? Môže byť otvorené napr. na Štedrý deň a môže nariadiť zamestnancom, aby pracovali? A keďže Vianoce už klopú na dvere, tak vás veľmi pekne prosím o skorú odpoveď.

Ďakujem a všetkým už vopred prajem nádherné Vianoce, ozaj si tých pár chvíľ oddychu zasluzime.

:o
Danila
21.12.09,14:30
Žiaľ, výnimka pre reštauračné zariadenia neplatí a porušenie podlieha vysokej pokute. Kontrolóri su poriadne nažhavení....;)
wagner
21.12.09,16:46
Žiaľ, výnimka pre reštauračné zariadenia neplatí a porušenie podlieha vysokej pokute. Kontrolóri su poriadne nažhavení....;)
Ja neviem síce kto to dodržiava, ale uisťujem Ťa, že u nás je aj na štedrý večer diskotéka a reštaurácia je otvorená aj na štedrý deň do večera, aj na Božie narodenie, aj na Štefana. Tým je to jedno. Asi sa kamarátia s inšpektormi.
Danila
21.12.09,17:00
Ja neviem síce kto to dodržiava, ale uisťujem Ťa, že u nás je aj na štedrý večer diskotéka a reštaurácia je otvorená aj na štedrý deň do večera, aj na Božie narodenie, aj na Štefana. Tým je to jedno. Asi sa kamarátia s inšpektormi.Prečo mňa? Ja na Slovensku žijem.:)
Aj díleri majú zakázané a vraj bude im pridané za mrežami, ako povedal istý pán Č, ak budú tak veľmi pracovať a robiť nadčasy.:eek:
A uisťujem teraz ja Teba, že budú predávať ako zbesilí, nech sa to radujme sa, veselme sa šíri na tých diskotékach.;)
Zákony sú na to, aby sa úspešne a beztrestne porušovali. Ale veď to je v celom šírošírom svete tak.:confused:
abel
21.12.09,17:11
astensova
22.12.09,07:43
Tak že keď som majiteľ baru a budem mať otvorené počas sviatkov a budem si predávať sám môže byť otvorené?
hanelie
22.12.09,07:52
zákaz predaja v udedenom čase sa týka vyslovene zamestnancov - rieši sa v zákonníku práce -
majitelia môžu pracovať ostošesť:)
astensova
22.12.09,07:59
Ďakujem, potešila si ma. Pekné sviatky.