Júlia Tanečková
21.12.09,16:56
Dobrý deň, dnes mi došiel list od exekútora, že mám zaplatiť 800€. Momentálne som nezamestnaná, podporu už nedostávam ani žiadne iné dávky, bývam v dome mojej mami, takže nevlastním žiadnu nehnuteľnosť ani iné cenné veci.
Chcem sa opýtať, či je možné, aby bola exekúcia pozastavená, kým si nenájdem zamestnanie, prípadne ako bude exekútor inak postupovať, kedže nemám z čoho pohľadávku zaplatiť a ani nič cenné nevlastním.

Takisto by ma zaujímal postup, ak by som si zamestnanie našla, žijem v regióne s vysokou nezamestnanosťou, som už staršia, takže ak by som mala veľké šťastie a našla si robotu, môj zárobok by sa pohyboval okolo úrovni minimálne mzdy, okrem toho splácam banke aj sumu 70€ mesačne, takže či by bolo potom možné splácať aj v splátkach, ktoré by sa pohybovala napríklad okolo sumy 33€ mesačne.
Ďakujem za odpoveď.
Stanislav 1975
21.12.09,16:00
Dobrý deň, dnes mi došiel list od exekútora, že mám zaplatiť 800€. Momentálne som nezamestnaná, podporu už nedostávam ani žiadne iné dávky, bývam v dome mojej mami, takže nevlastním žiadnu nehnuteľnosť ani iné cenné veci.
Chcem sa opýtať, či je možné, aby bola exekúcia pozastavená, kým si nenájdem zamestnanie, prípadne ako bude exekútor inak postupovať, kedže nemám z čoho pohľadávku zaplatiť a ani nič cenné nevlastním.

Takisto by ma zaujímal postup, ak by som si zamestnanie našla, žijem v regióne s vysokou nezamestnanosťou, som už staršia, takže ak by som mala veľké šťastie a našla si robotu, môj zárobok by sa pohyboval okolo úrovni minimálne mzdy, okrem toho splácam banke aj sumu 70€ mesačne, takže či by bolo potom možné splácať aj v splátkach, ktoré by sa pohybovala napríklad okolo sumy 33€ mesačne.
Ďakujem za odpoveď.
Áno exekútor pozastaví výkon exekúcie pre nemajetnosť ale pozor- on bude sliediť,či si časom niečo nenadobudla a keď áno-tak pojde tvrdo po uspokojení pohľadávky...

Inak pozor, aj keď bývaš u maminy,ale može zexekuovať aj nejaké tvoje osobné veci- video,cd, tv atď...
Júlia Tanečková
21.12.09,16:17
Ďakujem za odpoveď, nadobudnúť nemám čo, akurát ak by som si našla zamestnanie, čo by som veľmi rada.
Ešte by ma zaujímalo, že ako zistí, že sú to moje veci, respektíve skôr to, že či nemôže siahnuť aj na veci mojej mami, lebo ja naozaj nič také nemám, len starší nábytok, pár kusov oblečenia, napríklad televízor je tiež mamin...

A chcela by som vedieť ako mám postupovať, mám navštíviť toho exekútora alebo mu listom oznámiť to, že nič nevlastním a momentálne som bez zamestnania?
Stanislav 1975
21.12.09,16:24
Ďakujem za odpoveď, nadobudnúť nemám čo, akurát ak by som si našla zamestnanie, čo by som veľmi rada.
Ešte by ma zaujímalo, že ako zistí, že sú to moje veci, respektíve skôr to, že či nemôže siahnuť aj na veci mojej mami, lebo ja naozaj nič také nemám, len starší nábytok, pár kusov oblečenia, napríklad televízor je tiež mamin...

A chcela by som vedieť ako mám postupovať, mám navštíviť toho exekútora alebo mu listom oznámiť to, že nič nevlastním a momentálne som bez zamestnania?

Je pravda, že keď mamina povie,že sú to jej veci,tak ti exe ťažko dokáže opak, ale fakt Julka na tvojom mieste by som si to dal podľa možností čo najskor do poriadku-nech máš kľud...
A druhá čast tvojej otázky-ja by som za ním išiel osobne- je to lepšie a aspoň uvidí,že sa snažíš ako keď by si mu len odpísala,hmhm
Stanislav 1975
21.12.09,16:25
Ozaj Julka a čoho sa týka tá exekúcia?čo si nezaplatila?:confused:
Júlia Tanečková
21.12.09,16:37
Ja by som tiež rada to vyriešila čo najskôr, bohužial teraz to nemám ako zaplatiť, myslím, že bude najlepšie ak pôjdem za exekútorom osobne a vysvetlím mu situáciu.
Ak by som si našla zamestnanie, veľmi rada by som to splácala, len dúfam, že ak by to tak bolo, tak by sa dalo dohodnúť na splátkach a že mi exekútor nesiahne potom na celú mzdu, ktorá bude dosť malá a ako som už písala, splácam niečo aj banke, takže ak by mi zobrali celú sumu, dostala by som sa opäť do problémov.

A je to dlh u mobilného operátora.
veronikasad
21.12.09,18:11
Ja by som tiež rada to vyriešila čo najskôr, bohužial teraz to nemám ako zaplatiť, myslím, že bude najlepšie ak pôjdem za exekútorom osobne a vysvetlím mu situáciu.
Ak by som si našla zamestnanie, veľmi rada by som to splácala, len dúfam, že ak by to tak bolo, tak by sa dalo dohodnúť na splátkach a že mi exekútor nesiahne potom na celú mzdu, ktorá bude dosť malá a ako som už písala, splácam niečo aj banke, takže ak by mi zobrali celú sumu, dostala by som sa opäť do problémov.

A je to dlh u mobilného operátora.
V každom prípade treba s exekútorom komunikovať písomne. Požiadaj o splátkový kalendár, príp. úplný odklad splátok, ak sa s ním bude dať dohodnúť. Vysvetli súčasnú situáciu, prilož potvrdenie o evidencii na úrade práce, príp. zo socialneho odboru UPSVaR o poberaní dávky v hmotnej núdzi (ak si si ju nevybavila, máš na ňu nárok, aj keď žiješ s matkou).

Osobná návšteva exekútora veľa nevyrieši, treba komunikovať písomne. Ak sa dohodnete na splátkovom kalendári, treba ho dodržiavať.
hanelie
22.12.09,09:23
presne tak - komunikovať písomne, zo všetkého kópie -
Júlia Tanečková
22.12.09,09:34
V inej téme som čítala, že je možné podať návrh o odklade exekúcie, z toho dôvodu, že človek nie z vlastného pričinenia nie je schopný splácať momentálne exekúciu. Chcem sa opýtať, že či to mám skúsiť, kedže momentálne nepoberám žiadne dávky a či mám nejakú šancu uspieť.
veronikasad
22.12.09,09:52
V inej téme som čítala, že je možné podať návrh o odklade exekúcie, z toho dôvodu, že človek nie z vlastného pričinenia nie je schopný splácať momentálne exekúciu. Chcem sa opýtať, že či to mám skúsiť, kedže momentálne nepoberám žiadne dávky a či mám nejakú šancu uspieť.
mimotemyprečo nepoberáš žiadne dávky ?
Júlia Tanečková
22.12.09,09:54
Lebo sa hodnotí príjem za posledný rok a pred rokom som ešte pracovala, takže by mi to nevyšlo.
veronikasad
22.12.09,09:58
Lebo sa hodnotí príjem za posledný rok a pred rokom som ešte pracovala, takže by mi to nevyšlo.
skúšala si to aspoň ? To sa mi nzdá, aby niekoho nechali po skončení poberania dávky v nezamestnanosti bez príjmu - predpokladám že si sama - neposudzuje sa príjem aj iných osôb
Júlia Tanečková
22.12.09,14:41
Som, ale životné minimum na jednu osobu nie je vysoké a ako vravím, som aj robila, neskôr poberala podporu v nezamestnanosti, takže za ten rok som ho určite prekročila.
veronikasad
22.12.09,15:19
Som, ale životné minimum na jednu osobu nie je vysoké a ako vravím, som aj robila, neskôr poberala podporu v nezamestnanosti, takže za ten rok som ho určite prekročila.
v tom prípade ale ťažko presvedčíš exekútora ...

Podmienky priznania dávky v hmotnej núdzi nájdeš tu

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument
Danila
22.12.09,16:07
v tom prípade ale ťažko presvedčíš exekútora ...

Podmienky priznania dávky v hmotnej núdzi nájdeš tu

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocumentNeroz umiem Veronika. Jednoducho čosi zarobila a použila a nemá nič. Kde nič nie je ani smrť, ani exekútor nevezme. Navyše je to aspoň podľa videnia z napísaného seriózna osoba, ochotná splácať. Preto si myslím, že až ju exekútor písomne vyzve na spísanie majetku a jej situácie, tak mu všetko objasní a exekútor bude sliediť, ako Stanko napísal. Tiež je pravda, že ak je sama nechápem, prečo nepoberá sociálne dávky, veď aj mamke treba prispievať.
Júlia Tanečková
22.12.09,17:19
Teraz neviem, čo mám urobiť, ale peniaze momentálne nemám, takže neviem, či mám požiadať o odklad splátok, ak áno, tak komu ho mám adresovať, koľko budem platiť atd...
Lebo ak nepožiadam, bojím sa toho, že mi bude zablokovaný účet, síce na ňom nič nemám, ale na jednú pôžičku mám vybavený odklad a druhú mi platí zatiaľ rodina a bojím sa, že ak mi zablokujú účet, nebudem môcť platiť ani tú splátku.
A budem mať dalšie problémy.

Chcela som kontaktovať aj exekútora, ale bohužial dnes tam nikdo nedvíhal telefóny, asi má voľno a bude mať aj zajtra, potom idú sviatky.

Okrem toho mi prišla aj výzva na prehlásanie o majetkovom stave, neviem, či to mám poslať poštou, ako to napísať, prípadne či ísť za exekútorom osobne, lehota je tam 7 dní.
Júlia Tanečková
23.12.09,08:42
Tie dávky v hmotnej núdzi skúsim, len by ma zaujímalo, že aký násobok životného minima nesmie byť prekročený za rok a tiež, či ak počítam príjmy za rok, mám počítať príjmy v hrubom alebo v čistom-čo prišlo na účet a či som správne pochopila, že s príjmov zo zamestnania môžem odpočítať -25percent, to by sa do životného minima rátať nemalo.
Dakujem.
buchač
23.12.09,09:00
Teraz neviem, čo mám urobiť, ale peniaze momentálne nemám, takže neviem, či mám požiadať o odklad splátok, ak áno, tak komu ho mám adresovať, koľko budem platiť atd...
Lebo ak nepožiadam, bojím sa toho, že mi bude zablokovaný účet, síce na ňom nič nemám, ale na jednú pôžičku mám vybavený odklad a druhú mi platí zatiaľ rodina a bojím sa, že ak mi zablokujú účet, nebudem môcť platiť ani tú splátku.
A budem mať dalšie problémy.

Chcela som kontaktovať aj exekútora, ale bohužial dnes tam nikdo nedvíhal telefóny, asi má voľno a bude mať aj zajtra, potom idú sviatky.

Okrem toho mi prišla aj výzva na prehlásanie o majetkovom stave, neviem, či to mám poslať poštou, ako to napísať, prípadne či ísť za exekútorom osobne, lehota je tam 7 dní.

Napríklad ....


Vyhlásenie o majetku fyzickej osoby

Meno, priezvisko a titul : .................................................. .................................................. .........
Rodné číslo a dátum narodenia : .................................................. ................................................
Bydlisko : .................................................. .................................................. ................................


Vyhlasujem na svoju česť, že vlastním/nevlastním* majetok ** v hodnote presahujúcej
XX XXX EUR.
Uvedené údaje sú pravdivé a úplné, som si vedomá/vedomý* právnych následkov
nepravdivého vyhlásenia, ktoré vyplývajú z príslušných právnych predpisov.
V .................................................. ........... dňa .................................................. .
.................................................. .............. .................................................. ........
podpis fyzickej osoby, ktorá žiada podpis úradne osvedčil

––––––––––––––––––––––––––––––––––––
* Nehodiace prečiarknuť
** Za majetok sa považujú nehnuteľné veci a hnuteľné veci vo vlastníctve fyzickej osoby, vrátane peňažných úspor okrem majetku uvedeného ďalej , a ak to ich povaha pripúšťa, aj práva a iné majetkové hodnoty.
Majetok sa preukazuje podľa stavu majetku v čase podania žiadosti o uzatvorenie zmluvy o poskytovaní sociálnej služby.
Za hodnotu majetku je možné považovať len podiel majetku pripadajúci na fyzickú osobu, ktorá žiada o uzatvorenie zmluvy o poskytovaní sociálnej služby.

Za majetok sa nepovažujú
1) nehnuteľnosť, ktorú užíva na trvalé bývanie,
2) poľnohospodárska pôda a lesná pôda, ktorú užíva pre svoju potrebu,
3) hnuteľné veci, ktoré tvoria nevyhnutné vybavenie domácnosti, hnuteľné veci, ktorými sú ošatenie a obuv
a hnuteľné veci, na ktoré sa poskytla jednorazová dávka v hmotnej núdzi alebo peňažný príspevok na kompenzáciu
ťažkého zdravotného postihnutia,
4) osobné motorové vozidlo, ktorého je držiteľom alebo vlastníkom a využíva ho na individuálnu prepravu z dôvodu
ťažkého zdravotného postihnutia,
5) hnuteľné veci, ak by bol ich predaj alebo iné nakladanie s nimi v rozpore s dobrými mravmi.
http://www.rajec.sk/dokumenty/TLACIVA/SOC04.pdf
Etela
23.12.09,09:08
Poraďáci Ti už poradili, že v každom prípade treba komunikovať s exekútorom, všetko písomne, ale netreba zabúdať na to, že čím neskoršie sa dlh splatí, tým bude vyšší - samozrejme rastú úroky z omeškania a aj odmena exekútorovi.Ja na tvojom mieste by som hľadala možnosti dlh zaplatiť a nie možnosti ako uniknúť exekútorovi, čo podotýkam bude asi dosť ťažké.
Júlia Tanečková
23.12.09,09:33
Etela V rom máš pravdu, ale bohužial momentálne peniaze nemám, snažím sa najísť si prácu alebo aspon brigádu, ale zatiaľ bezúspešne.
Preto sa pýtam aj na tie podmienky v hmotnej núdzi, žeby som splácala dlh aspon v malých čiastkach, bohužial, nemám v rodine nikoho takého, kto by mi požičal s tým, že by som mu začala riadne splácať až potom, nie je žiadny človek, ktorý by mal nasporené nepotrebné peniaze a bolo by mu jedno, kedy sa mu vrátia.
Danila
23.12.09,10:55
Etela V rom máš pravdu, ale bohužial momentálne peniaze nemám, snažím sa najísť si prácu alebo aspon brigádu, ale zatiaľ bezúspešne.
Preto sa pýtam aj na tie podmienky v hmotnej núdzi, žeby som splácala dlh aspon v malých čiastkach, bohužial, nemám v rodine nikoho takého, kto by mi požičal s tým, že by som mu začala riadne splácať až potom, nie je žiadny človek, ktorý by mal nasporené nepotrebné peniaze a bolo by mu jedno, kedy sa mu vrátia.Julka, čítajúc spätne Tvoje príspevky som veľmi smutná,že môj nos ma opäť nesklamal......:rolleyes::confused:
Etela
23.12.09,11:03
A na úrade práce si evidovaná? Ak áno, tak požiadaj o dávky v hmotnej núdzi a zároveň aj exekútora o splátkový kalendár - s tým, že povedzme budeš splácať desať-patnásť Eur. A urob toto čím skôr, tým lepšie. A ak nie si vedená na úrade práce, ako je to s tvojím zdravotným poistením?
Júlia Tanečková
23.12.09,16:25
Som evidovaná na úrade práce, o tie dávky aj požiadam, uvidím, či mi ich schvália.
Júlia Tanečková
25.12.09,22:39
A skúsim napísať exekútorovi list, v ktorom mu vysvetlím moju momentálnu situáciu, s tým, že by som tam aj napísala, žeby som zatiaľ mesačne splácala 10€ do doby, dokedy nebudem mať prácu. Mám k tomu priložiť aj papier u úradu práce, že som v evidencii uchádzačov o zamestnanie, prípadne papier z SP, že nič nedostávam?
A chcem sa opýtať, nemá niekto nejaký vzor žiadosti o splatenie exekúcie formou splátok? Na inom portáli som našla jednú osobu, ktorá takéto niečo má, napísala som jej, len to fórum už bolo trochu staršie, takže neviem, či to ešte má a či vôbec na ten portál ešte chodí a prečíta si to.