Lukáš 142
22.12.09,10:37
potreboval by som poradit aky je najlepsi set-top box, nakolko bol zvoleny kompresny standard MPEG 2 tak STB nemusi podporovat MPEG 4, ak viete tak poradte nejaky do 40 €, dakujem
Fero11
22.12.09,09:40
A co tak skusit google http://set-top-boxy-dvb-t.heureka.sk/?gclid=CLTUgoHt6Z4CFQeQzAodtV5kMQ
Inak dnes sa uz asi nevyraba LCD/Plazma bez DVB-T tunera.
Neuvazujes radsej o DVB-S ?
Lukáš 142
22.12.09,09:50
A co tak skusit google http://set-top-boxy-dvb-t.heureka.sk/?gclid=CLTUgoHt6Z4CFQeQzAodtV5kMQ
Inak dnes sa uz asi nevyraba LCD/Plazma bez DVB-T tunera.
Neuvazujes radsej o DVB-S ?

ano uvazoval som, ale momentalne si nemozem dovolit dat okolo 180 € za satelit, takze zatial len STB pretoze, ta kvalita z anteny tak to uz nemozem,
pozeral som aj tam, ale nejak neviem vybrat, radsej si necham poradit od niekoho kto ma s nimi skusenosti, tak ak vies o nejakom dobrom v cene do 40 - 45 € tak porad, dik
Fero11
22.12.09,10:27
Vo vseobecnosti, ako si pisal, dohodlo sa na kompresii MPEG2, cize procesor musi vediet spracovat MPEG2 (ak vie MPEG4, tak vie aj MPEG2, ale naopak nie), MPEG2 vie kazdy.
Dalsia vlastnost je aby bol co najkvalitnejsi (najcitlivejsi) tuner, co je ale individualne a ak neotestujes, tak nezistis (takze aspon u predavaca preverit)
Dalej si zisti aby mal konektory, ktore mas aj na TV
Dalej dbaj na to, aby tam bol aspon jeden CI pre CAM, teda idealnejsie by bola uni citacka (neviem vsak ci take nieco na trhu je (nemyslim zabudovane CAMy CW, conax atd ..))
Dalej prehladne a jednoduche menu v zrozumitelnom jazyku pre teba
Mozno by bolo dobre mat tam nejaky USB konektor a LAN (mozno ze v pripade alternativnych firmwarow bude mozne nahravanie a pod ..)
Najlepsie by bolo ist do predajne zaoberajucou sa takouto technikou a pozriet na nejake konkretne typy.
Ja ti v tomto neporadim, lebo DVB-T nevlastnim a ani nebudem vlastnit (teda ak nepocitam zabudovany DVB-T v plazme).
Na tvojom mieste by som radsej troch pockal, nieco nasetril a bral by som DVB-S2
Lukáš 142
22.12.09,15:45
Vo vseobecnosti, ako si pisal, dohodlo sa na kompresii MPEG2, cize procesor musi vediet spracovat MPEG2 (ak vie MPEG4, tak vie aj MPEG2, ale naopak nie), MPEG2 vie kazdy.
Dalsia vlastnost je aby bol co najkvalitnejsi (najcitlivejsi) tuner, co je ale individualne a ak neotestujes, tak nezistis (takze aspon u predavaca preverit)
Dalej si zisti aby mal konektory, ktore mas aj na TV
Dalej dbaj na to, aby tam bol aspon jeden CI pre CAM, teda idealnejsie by bola uni citacka (neviem vsak ci take nieco na trhu je (nemyslim zabudovane CAMy CW, conax atd ..))
Dalej prehladne a jednoduche menu v zrozumitelnom jazyku pre teba
Mozno by bolo dobre mat tam nejaky USB konektor a LAN (mozno ze v pripade alternativnych firmwarow bude mozne nahravanie a pod ..)
Najlepsie by bolo ist do predajne zaoberajucou sa takouto technikou a pozriet na nejake konkretne typy.
Ja ti v tomto neporadim, lebo DVB-T nevlastnim a ani nebudem vlastnit (teda ak nepocitam zabudovany DVB-T v plazme).
Na tvojom mieste by som radsej troch pockal, nieco nasetril a bral by som DVB-S2

No asi to tak aj budem musiet urobit, lebo cez DVB-T moc programov nechytim a aj tak potom budem musiet investovat do satelitu.

Ako si to myslel s tym DVB-S2 ? Lebo pokial viem tak napr. skylink vysiela cez DVB-S, aspon myslim. Ako je to s tym DVB-S2 ?
Fero11
22.12.09,17:55
DVB-S2 je novsia norma (standard), po case pride aj DVB-T2. Rozumne sa tam da vyuzit sirka pasma a skor sa tam vysiela v mpeg4, cize na jeden TP (resp. u DVB-T multiplex) sa da umiestnit viac programov, alebo menej, ale s vyssou kvalitou.
Receiver, ktory vie DVB-S2 vie aj DVB-S, ale opacne nie, preto by som volil DVB-S2
Sky link ma niektore programy aj v DVB-S2, urcite sa budu postupne presuvat aj ostatne
Jimmi Cimbala
22.12.09,19:38
Je smutne ze za tie koncesionarske poplatky co platime musime investovat este do nejakeho boxu aby sme vobec mohli sledovat ten megatunel s nazvom STV v podobe dvoch programov (trojku neratam - MS v hokeji 2002 som uz videl v roku 2002). Takze sa priklanam jednoznacne k satelitu aj ked je to o cosi drahsia investicia ale po prepocitani co dostanem za moje peniaze z DVB-T a co dostanem z DVB-S tak nie je o com. Inak osobne sa ma to netyka, mam kablovku.
Fero11
22.12.09,19:46
Inak v DVB-T je predpoklad, ze nebude urcite nikdy nic viac co je v DVB-S (ak neratam nejake male regionalne TV, ktore sa na satelit nedostanu.
BTW na sky/cs linku je uz cca 40 programov
Lukáš 142
23.12.09,18:42
DVB-S2 je novsia norma (standard), po case pride aj DVB-T2. Rozumne sa tam da vyuzit sirka pasma a skor sa tam vysiela v mpeg4, cize na jeden TP (resp. u DVB-T multiplex) sa da umiestnit viac programov, alebo menej, ale s vyssou kvalitou.
Receiver, ktory vie DVB-S2 vie aj DVB-S, ale opacne nie, preto by som volil DVB-S2
Sky link ma niektore programy aj v DVB-S2, urcite sa budu postupne presuvat aj ostatne

Takze ked budem kupovat satelitny komplex na skylink tak mam tam pozerat ci ten receiver podporuje DVB-S2 alebo ako?
Fero11
23.12.09,19:05
ano
Lukáš 142
04.01.10,07:50
Takze ked budem kupovat satelitny komplex na skylink tak mam tam pozerat ci ten receiver podporuje DVB-S2 alebo ako?

to Fero11: Prosim ta neporadil by si mi nejaky dobry satelitny komplex na skylink? Pozeral som nejake ale nejak som pri tych receiveroch nenasiel DVB-S2. pls
Voloda4
04.01.10,09:24
Ja by som Ti poradil ist na Ukrajinu a kupit tam cely komplet ak este nemas nic. Vsetko vratane kablov by Ta vyslo max do 60 eur. Dokonca by som bral prijimac na karty v pripade ze by si sa v buducnosti chcel rozhodnut pre platformu Skylink. Inac, budes prijimat digi tv na cierno s komplet odblokovanymi tel. prog. vratane HBO, HBO2 a tak podobne. Je moznost kupit len samostatny prijimac ak uz vlastnis nejaky set.
bv_alexandra
04.01.10,09:36
Ja by som sa chcela opýtať či by vedel niekto lopatisticky a zrozumitelne vysvetlit kvôli čomu vlastne teraz ked by som si chcela kupit TV tak predajca prízvukuje že to má aj ten Digitálny príjem.
Načo potom vlastne je potrebné Set top box?
Na upc mi povedali že dig signal bez toho aby sme si u nich aktivovali službu chytať nebude.
A celkovo tomu nechápem, najde sa niekto kto mi to logicky vysvetli?
A ešte jedna vec mame TV - Samsung - ktorý podporuje to digi, a vzadu sme si všimli je priestor na nejakú kartu, to je k čomu?
Fero11
04.01.10,09:55
to Fero11: Prosim ta neporadil by si mi nejaky dobry satelitny komplex na skylink? Pozeral som nejake ale nejak som pri tych receiveroch nenasiel DVB-S2. pls
Velmi dobre ohlasy su na http://www.azboxhd.cz/azbox-hd-elite.html mozno je trocha komplikovanejsi na nastavenie (je to linuxovy receiver) a potom mozno este by si mohol popozerat po fergusonoch HD napr. http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/hdtv-prijimace/ferguson-ariva-100-hd?vmcchk=1 ale zatial sa nepohybujem v DVB-S2 takze z praktickych skusenosti ti moc neporadim
Lukáš 142
04.01.10,10:04
Velmi dobre ohlasy su na http://www.azboxhd.cz/azbox-hd-elite.html mozno je trocha komplikovanejsi na nastavenie (je to linuxovy receiver) a potom mozno este by si mohol popozerat po fergusonoch HD napr. http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/hdtv-prijimace/ferguson-ariva-100-hd?vmcchk=1 ale zatial sa nepohybujem v DVB-S2 takze z praktickych skusenosti ti moc neporadim

Takze nemusim kupovat set priamo na skylink?

http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/hdtv-prijimace/ferguson-ariva-100-hd?vmcchk=1 a k tomuto prijmacu este co musim dokupovat?

Pri tom DVB-S2 som myslel, ze ktore komplety ho podporuju. Porad nejaky zo Strong Skylink ak vies. Dik
Fero11
04.01.10,10:10
Ja by som sa chcela opýtať či by vedel niekto lopatisticky a zrozumitelne vysvetlit kvôli čomu vlastne teraz ked by som si chcela kupit TV tak predajca prízvukuje že to má aj ten Digitálny príjem.
Načo potom vlastne je potrebné Set top box?
Na upc mi povedali že dig signal bez toho aby sme si u nich aktivovali službu chytať nebude.
A celkovo tomu nechápem, najde sa niekto kto mi to logicky vysvetli?
A ešte jedna vec mame TV - Samsung - ktorý podporuje to digi, a vzadu sme si všimli je priestor na nejakú kartu, to je k čomu?

Preto, lebo uz sa zacalo na slovensku vysielat v digitalnej forme DVB-T a ak sa nemylim, tak analog ma byt celkom vypnuty do konca roku 2012.
Dnes uz kazdy LCD, alebo platma ma DVB-T tuner.

No ak mas v TV zabudovany aj DVB-T tuner, tak STB ti netreba

V upc sa jedna zrejme o UPC kablovku (DVB-C), ak si objednas digitalnu kablovku, tak v TV by si mala mat aj DVB-C tuner, potom by to teoreticky mohlo ist, ale este potrebujes modul a kartu od upc. UPC vsak dava svoj vlastny DVB-C tuner a kartu.

Na TV , alebo v specifikacii mas napisane, ze aky ma tuner, bud DVB-T, alebo aj DVB-C (DVB-S je satelit, tie vacsinou v TV niesu zabudovane)
V zadu na TV je rozhranie PCMCIA to je pre modul, do ktoreho sa dava dekodovacia karta, pretoze niektore stanice mozu aj obraz kodovat

Takze vseobecne su 3 normy
DVB-S/S2 pre prijem cez satelit
DVB-T pre prijem cez terestrial (neskor aj DVB-T2)
DVB-C/C2 pre prijem kablovky (neskor aj DVB-C2)
Fero11
04.01.10,10:19
Takze nemusim kupovat set priamo na skylink?

http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/hdtv-prijimace/ferguson-ariva-100-hd?vmcchk=1 a k tomuto prijmacu este co musim dokupovat?

Pri tom DVB-S2 som myslel, ze ktore komplety ho podporuju. Porad nejaky zo Strong Skylink ak vies. DikPreco strong ?
komplet mas napr. tu http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/satelitne-komplety/satelitny-komplet-ferguson-ariva-100-hd-sky-link-karta ta cena nieje najhorsia, kedze je to komplet aj s kartou na HD programy + 2 mesiace balik extra a ma to aj LAN, takze v buducnosti to moze byt vyhladavany receiver. Zial nemam s nim prakticke skusenosti, takze blizsie ti neviem poradit.
Blizsiu specifikaciu najdes napr. tu http://www.satelitni-komplety-shop.cz/ferguson-ariva-100-hd-p-402.html
bv_alexandra
04.01.10,11:11
Preto, lebo uz sa zacalo na slovensku vysielat v digitalnej forme DVB-T a ak sa nemylim, tak analog ma byt celkom vypnuty do konca roku 2012.
Dnes uz kazdy LCD, alebo platma ma DVB-T tuner.

No ak mas v TV zabudovany aj DVB-T tuner, tak STB ti netreba

V upc sa jedna zrejme o UPC kablovku (DVB-C), ak si objednas digitalnu kablovku, tak v TV by si mala mat aj DVB-C tuner, potom by to teoreticky mohlo ist, ale este potrebujes modul a kartu od upc. UPC vsak dava svoj vlastny DVB-C tuner a kartu.

Na TV , alebo v specifikacii mas napisane, ze aky ma tuner, bud DVB-T, alebo aj DVB-C (DVB-S je satelit, tie vacsinou v TV niesu zabudovane)
V zadu na TV je rozhranie PCMCIA to je pre modul, do ktoreho sa dava dekodovacia karta, pretoze niektore stanice mozu aj obraz kodovat

Takze vseobecne su 3 normy
DVB-S/S2 pre prijem cez satelit
DVB-T pre prijem cez terestrial (neskor aj DVB-T2)
DVB-C/C2 pre prijem kablovky (neskor aj DVB-C2)

vdaka a ešte sa chcem opýtat na starom TV nemáme tento tuner, mame to prepojeneé cez dvd - rekorder.
Ked si zapnem len TV tak mi idu všetky programy. Ked si to zapnem cez rekorder tak mi polovica programov nejde. napr ani JOJka.
čím to môže byť?
Lukáš 142
04.01.10,11:22
Preco strong ?
komplet mas napr. tu http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/satelitne-komplety/satelitny-komplet-ferguson-ariva-100-hd-sky-link-karta ta cena nieje najhorsia, kedze je to komplet aj s kartou na HD programy + 2 mesiace balik extra a ma to aj LAN, takze v buducnosti to moze byt vyhladavany receiver. Zial nemam s nim prakticke skusenosti, takze blizsie ti neviem poradit.
Blizsiu specifikaciu najdes napr. tu http://www.satelitni-komplety-shop.cz/ferguson-ariva-100-hd-p-402.html

ja este pouzivam starsi TV takze nema rozhranie HDMI a HD programy zatial nepotrebujem, neviem ci sa oplati donho investovat, ci potom uz nebude dostupna IPTV cez optiku ked budem kupovat novy tv
nevies nejaky bez toho balicka na dva mesiace

a da sa potom dokupit karta na hd programy? ked kupim novy tv?
Fero11
04.01.10,11:23
Ak to mas prepojene cez dvd recorder, tak vyuzivas tuner s recordera a vyhladat kanaly musis na recordery.
Fero11
04.01.10,11:28
ja este pouzivam starsi TV takze nema rozhranie HDMI a HD programy zatial nepotrebujem, neviem ci sa oplati donho investovat, ci potom uz nebude dostupna IPTV cez optiku ked budem kupovat novy tv
nevies nejaky bez toho balicka na dva mesiace

a da sa potom dokupit karta na hd programy? ked kupim novy tv?
No ci bez balicka, alebo s balickom to je jedno, oni ho davaju na zaciatok kazdemu, aby videl co tam vsetko je a ak mu to po 2 mesiacoch zablokuju, tak bude mat nutkanie, eeeeej ten NG, alebo discovery mi chyba a dokupi si ho.
Ak nechces kartu HD, tak je aj SD standard.

edit: V prvom rade sa musis rozhodnut co konretne chces a kolko mozes max. do toho investovat
bv_alexandra
04.01.10,12:36
Ak to mas prepojene cez dvd recorder, tak vyuzivas tuner s recordera a vyhladat kanaly musis na recordery.
hm no skúsim prist na to kde sa to ladi na recorderi, lebo je to dost dávno kedy sme to naposledy robili:D
Len nechápem prečo to zrazu nejde ked doteraz asi 2roky to išlo bez problémov. Preto som sa pýtala, lebo som si myslela že to má nejaké súvislosti s tým digi signálom a som sa zlakla. :)
robians
11.01.10,09:43
Prosím ťa o informáciu, či je nejaký článok o tom, že každý tuner s podporou mpeg4 prehrá automaticky aj mpeg2? Ďakujem
Fero11
11.01.10,10:15
Ak spracuje procesor v tunery mpeg4, tak by mal bez problemov aj mpeg2 (pokial sa jedna o rovnaku normu (DVB-T (DVB-T2 je uz ine))