Tomiku
22.12.09,13:10
Ahojte poraďáci !!!

Chcel by som počuť Vaše reakcie, názory nato,že chcel by som kúpiť a prevádzkovať automat na mlieko. Mám dohodnutú kúpu automatu od výrobcu a taktiež mlieko od prvovýrobcu mlieka. Dokonca mám aj priestor, predajňu kde by som ten automat mohol umiestniť. Myslíte si, že je to dobrý nápad??? Máte jejaké skúsenosti s automatmi??? Aké sú okolo toho ešte náklady zo zisku??? Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede.

Tomáš.
Generalissimus
22.12.09,12:17
Ja myslím, že veľmi dobrý nápad :)

raz to niekde dávali, že v rakúsku nakupuje z mliekomatov až 30% spotrebiteľov mlieka, či to je pravda neviem, ale ja by som si určite kúpil ;)

dodatok: a inak všimli ste si, že dnešné mlieko z krabice vydrží v chladničke otvorené aj dva týždne? Ani nechcem vedieť čo tam je okrem tej vody...
rickman
22.12.09,15:06
Tomiku: hlavne si davaj pozor na skepsu ludi. Automaty su totiz povazovane za dost podradne, obzvlast kavove a cajove. Skratka niekedy mas pocit, ze tam davaju riadne svinstvo, necistia hadice, rurky atd.. Staci jednoducha nalepka na automate (najlepsie cez cely automat), ktora by tuto skepsu odburala. Aj to by mohlo trosku pomoct..
aviator
22.12.09,15:21
Sú na to dotácie, prípadne si to vyzisti. Ak si z okolia BA, možno by som vedel dohodnúť dodávateľa mlieka.
Náklady sú z dopĺňaním a s tým, že predávaš nebalené potraviny.
Držím palce.
Rozalka
22.12.09,17:24
Máme v NR taký mliekomat, mlieko si "čapuje" stále veľa ľudí.
Bližšie tu: http://www.patriot.sk/2009/11/prvy-automat-kravskeho-mlieka-v-nitre/
cabada
22.12.09,17:54
Tomiku: hlavne si davaj pozor na skepsu ludi. Automaty su totiz povazovane za dost podradne, obzvlast kavove a cajove. Skratka niekedy mas pocit, ze tam davaju riadne svinstvo, necistia hadice, rurky atd.. Staci jednoducha nalepka na automate (najlepsie cez cely automat), ktora by tuto skepsu odburala. Aj to by mohlo trosku pomoct..

Väčšie "svinstvo" ako mlieko v supermarkete to nebude.

V Bánovciach je taký mliekomat, mlieko z neho som už kúpila a kúpila by som častejšie, ak by boli Bánovce bližšie. Bolo dobré a chutilo aj deťom.
Len si udržať kvalitu.
veronikasad
22.12.09,18:28
Aj v PD už máme mliekomat - neďaleko železničnej stanice
Rozalka
22.12.09,18:47
Väčšie "svinstvo" ako mlieko v supermarkete to nebude.

.....
Nielen to, TOTO mlieko konečne "sadne".
george303
23.12.09,14:16
urcite je to dobry biznis ked si zoberes za nakupna cena mlieka je cca 20centov a v automate ho budes predavat za 50c jeden znamy stym tiez chcel zacat podnikat len potom zistil ze buducnost tych automatov nieje ista kedze dost kazia obchod velkym spolocnostiam s mliekom a vraj je dost mozne ze si najdu nejaku vyhovorku ze to nieje hygienicke alebo co a zakazu to..
spilo
23.12.09,19:38
takýto automat máme u nás v BB a stale je tam rada osobne som ho nebol nikdy kupovat lebo sa mi nechce stat v tej rade ak si z väčšieho mesta nemusis sa bat staci dobre miesto niekde v strede sidliska kde byva viac starsich ludi a bude sa urcite predavat, automat co je u nas tak stoji cca 10centov litrova flasa a 40 centov liter mlieka. alebo dat 40centov dietatu džban do ruky a postavyt ho do rady ako niekedy :D
adi11
23.12.09,20:15
Nielen to, TOTO mlieko konečne "sadne".
To fakt je také kvalitné ?
Musím sa tam mrknúť a načapovať.
bikam
24.12.09,08:46
Držím ti palce,aby ti to vyšlo. Pracujem na PD ako zootechnička, a z vlastnej skúsenosti viem, že surové kravské mlieko je kvalitné a chutné. Škoda, že vedenie nášho PD sa zriadeniu automatu na mlieko bráni. Daj potom vedieť, ako ti to ide.
Miwoslav
24.12.09,19:05
Ja som si vyskúšal mlieko z automatu a myslel som ze za 50 centov dostanem kvalitne mlieko surové z ktorého si vyrobím aj mliečne výrobky ale bol som sklamaný to iste čo v obchode polotučné.
Martasch
24.12.09,21:19
Aj v Topoľčanoch máme mliekomat, ako spotrebiteľka vrelo doporučujem, konečne som objavila mlieko, ktoré sa vyrovná tomu, ktoré som pila ako dieťa.
wildwind
25.12.09,11:27
Mna by zaujimalo, ci su druzstva ochotne pre takyto biznis. Neprevadzkuju si to radsej sami?
Cecilia
25.12.09,13:18
Dotáciu na automat dostane iba chovateľ kráv. Iní si ho môže kúpiť okolo 30 000 €. Vraj aj kontrola mlieka a nejaký certifikát o kvalite mlieka sú pre chovateľa poriadnou položkou.
aviator
27.12.09,09:34
Dotáciu na automat dostane iba chovateľ kráv. Iní si ho môže kúpiť okolo 30 000 €. Vraj aj kontrola mlieka a nejaký certifikát o kvalite mlieka sú pre chovateľa poriadnou položkou.
Žijeme v oriente, pravidlá sú na to, aby sa obchádzali, treba sa dohodnúť s niekým, kto na dotáciu má nárok ale mliekomat prevádzkovať nechce.
wagner
27.12.09,19:13
Mna by zaujimalo, ci su druzstva ochotne pre takyto biznis. Neprevadzkuju si to radsej sami?
V Diviakoch nad Nitricou si družstvo predáva mlieko samé, tri krát do týždňa. Kamrátka hovorila, že je veľmi kvalitné. Stále sa mieša a každému sa tak dostane aj smotana. Chodia tam nakupovať s bandaskami. Dobré mlieko sa dobre predáva, keby začali šmejdiť, tak stratia zákazníkov. To isté platí aj o automatoch na mlieko. Keď bude kvalitné, bude sa predávať, keď nie, nebude sa predávať. Trh to vyrieši.
aviator
28.12.09,19:03
V Moste pri BA je to to isté. Kvalita tiež super.
pablito123
04.01.10,09:10
Ahoj Tomas, mam podobny zaujem ako Ty prevadzkovat automat na mlieko, taktiez som oslovil prvovyrobcu mlieka, ako aj distributora automatov, chcel by som bližšie s Tebou prekonzultovat tuto problematiku.
S pozdravom Pablo
warrior
04.01.10,13:39
ja by som šiel do toho tiež , v momente, kapital mam
jar88
04.01.10,13:54
ja by som šiel do toho tiež , v momente, kapital mam

A kde ho chcete prevádzkovať ?
Ak v Bratislave, pridám sa tiež. (ak ma vezmete do partie)
Dáša_
04.01.10,14:11
Len tak na okraj, jeden známy sa stará o takýto mliekoautomat. Vraj, ked sa mlieko nepredá do 24 hodín, tak sa sam automat zablokuje a mlieko dalej nepredava. Treba vymenit za čerstve.
jar88
04.01.10,14:25
Len tak na okraj, jeden známy sa stará o takýto mliekoautomat. Vraj, ked sa mlieko nepredá do 24 hodín, tak sa sam automat zablokuje a mlieko dalej nepredava. Treba vymenit za čerstve.

Veď je to automat. To je snáď každému jasné. Snáď ho nebudem blokovať sám a ručne, to dá rozum. Za 30 000 € a ručne ? Čo si?
Dáša_
04.01.10,17:34
Veď je to automat. To je snáď každému jasné. Snáď ho nebudem blokovať sám a ručne, to dá rozum. Za 30 000 € a ručne ? Čo si?

teda, mna na tom zaujalo to, že sa proste mlieko nemôže predávať dlhšie :D:D a nie to, že to urobí stroj sám.

lebo ma celkom zaujímala hygiena okolo toho - ale už som sa čoto dozvedela - ako sa napríklad riešia vyšplechnutie mlieka, ako sa "dolieva" čerstvé mlieko.
Ale to je asi trochu mimotemy
george303
05.01.10,12:28
Skus sa potom automate poobhliadat v Taliansku tam ho kupis do 15 000e .
lu_lu
05.01.10,23:03
Celkom som ostala prekvapená, koľko mliekomatov už je na Slovensku. Momentálne bývam 100 metrov od takéhoto zariadenia, takže ho mám stále na očiach a môžem len potvrdiť, že o mlieko je neustály záujem (NAOZAJ nezáleží na tom, či sú Vianoce, či osem hodín ráno alebo desať večer). Mliekomat vlastní bývalé družstvo, ktoré takýmto spôsobom predá denne 1000 až 1200litrov z celkového objemu 15 000 litrov (zvyšok vykupujú mliekárne). Mlieko sa predáva za 50centov, zákazník si tiež môže vybrať medzi sklenou alebo plastovou fľašou (alebo vlastnou :)).

Pýtal si sa na náklady: ako už niekto spomínal, sú to náklady hlavne za prepravu a dopĺňanie mlieka. Okrem toho si musíš prirátať náklady na technika, ktorý bude neustále k dispozícii. Ak budem čerpať zo skúseností z nášho mesta, majiteľ to vyriešil tak, že to pridal ako ďalšiu pracovnú povinnosť už existujúcemu zamestnancovi a tento sa do mesiaca takmer zbláznil, nakoľko spomínaný mliekomat je vybavený rôznymi bezpečnostnými systémami, takže stačí doňho silnejšie udrieť a už alarmuje technika, ktorý musí prísť daný signál vypnúť osobne zadaním kódu... ...prípadne naozaj niečo opraviť.

Ďalšia zaujímavosť, ktorá nastala v našom okolí - v blízkych potravinách buď čerstvé mlieko nepredávajú alebo ak, tak naozaj lacno. Jednoducho sa ľudia naučili. K tomu, ako si ľudí naučiť, by som tiež pridala skúsenosť: na prvé dva týždne fungovania mliekomatu v našom meste zamestnali majitelia pani, ktorá najmä starším ľuďom pomáhala sa zoznámiť s "gombíčkami". Zažili sme už aj skutočnú akciu v podobe ceny 20 centov za liter - vtedy to silno pripomínalo zašlé časy komunizmu, keď sa hodiny stálo v radoch.... :)

Ešte by možno stálo za zistenie, či je niekde mliekomat, ktorý taký úspech nezažil a jeho majitelia by sa ho s vďakou zbavili.
(opäť len tak pre zaujímavosť, mliekomat u nás tak bol kúpený po neúspechu v Bratislave)
lu_lu
05.01.10,23:07
hneď ma aj napadá ďalší podnikateľský nápad - mliekomat je miesto, kde ľudia musia zastaviť, v lepšom prípade aj počkať, tak sa skús rozhliadnuť, či okolo neho nenájdeš kúsok využiteľného miesta na reklamu...
Tomiku
06.01.10,09:54
Ďakujem veĽmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď a príspevok. Chcel by som sa ešte opýtať z akého mesta si, nakolko ja bývam na východnom Slovesnku v meste okolo 25 tis. obyvateľov.

Ďakujem ešte raz.!!!!!
lu_lu
06.01.10,23:10
Ahoj,
ide o mliekomat v Bánovciach nad Bebravou (cca 20 000 obyvateľov).

Máš už prečítanú legislatívu EU o predaji neupravovaných potravinových výrobkov (napr. mliečne výrobky bez pasterizácie) konečnému spotrebiteľovi? V nejakej diskusii vedenej k článku o mliekomate niekto písal o tom, že sa na to vzťahuje vyhláška pojednávajúca o "predaji zo dvora", ktorá povoľuje výhradne prvovýrobcom predávať neupravené výrobky, ktoré inak upravené musia byť, a aj to len v mieste výroby (resp. v obci alebo tak). Čiže asi legislatíva nepovoľuje distribúciu - výrobca predá surové mlieko Tebe a Ty konečnému spotrebiteľovi. To si radšej zisti. Ak je to pravda, tak riešením by bolo spojiť sa s výrobcom mlieka, ktorý nemá o mliekomat záujem, ale bol by ochotný Ťa prijať ako tichého spoločníka (z toho vyplývajú ďalšie náklady).
pablito123
07.01.10,19:45
Surové mlieko môže predávať len osobitne zaregistrovaný chov na produkciu mlieka v ktorom bolo surové mlieko získané z vlastnej produkcie priamo konečnému spotrebiteľovi.
:mad:
lu_lu
08.01.10,00:09
to vás oboch asi veľmi nepotešilo
Martin Mocko
08.01.10,04:58
Minulý rok na Agrokomplexe som stretol bývalého spolužiaka zo strednej a stál pri takomto automate. Pracuje vo firme, ktorá dodáva tieto automaty na Slovensko. Porozprával mi ako to celé funguje a je to podľa mňa veľmi dobrý nápad. Kvalita mlieka naozaj zostáva už iba na výrobcovi. Ak výrobca dodrží a zaručí kvalitné mlieko, ľudia budú nakupovať.
Ja osobne som vyskúšal už 2 takétu automaty a páčilo sa mi to.

Pozrite sem, sú tam i nejaké info o dotáciach a pod.

http://www.mvlstefanek.sk/
lu_lu
08.01.10,16:00
Minulý rok na Agrokomplexe som stretol bývalého spolužiaka zo strednej a stál pri takomto automate. Pracuje vo firme, ktorá dodáva tieto automaty na Slovensko. Porozprával mi ako to celé funguje a je to podľa mňa veľmi dobrý nápad. Kvalita mlieka naozaj zostáva už iba na výrobcovi. Ak výrobca dodrží a zaručí kvalitné mlieko, ľudia budú nakupovať.
Ja osobne som vyskúšal už 2 takétu automaty a páčilo sa mi to.

Pozrite sem, sú tam i nejaké info o dotáciach a pod.

http://www.mvlstefanek.sk/


V pravom hornom rohu prístup k potrebnej legislatíve!!!
janka2407
16.01.10,15:29
Ahoj,
chcela by som sa spýtať ako pokračuješ s tým mliekomatom? S bratom tiež uvažujeme o tomto podnikaní. Môžeš nám nechať Tvoj mail, cez SS ma to nepustí. Ďakujem
Majka7491
17.01.10,18:25
Mne vydrží vľadničke mlieko z automatu tiež týždeň, myslím, že je to kvalitné mlieko. Dokonca aj smotana je navrchu. Veľmi sa mi to páči, aj keď mlieka moc neminiem, ale kupujem len z automatu.
BranodeM
28.01.10,08:50
Ak mate zaujem o dobre miesto na mliekomat(prenajom pozemku), napiste mi.
BranodeM
28.01.10,08:50
v Bratislave :)
misomiso
30.01.10,22:08
teda, mna na tom zaujalo to, že sa proste mlieko nemôže predávať dlhšie :D:D a nie to, že to urobí stroj sám.

lebo ma celkom zaujímala hygiena okolo toho - ale už som sa čoto dozvedela - ako sa napríklad riešia vyšplechnutie mlieka, ako sa "dolieva" čerstvé mlieko.
Ale to je asi trochu mimotemy

Prave pre hygienicke obavy by som si asi mlieko z automatu nekupil. Neviem si predstavit, ako tam cistia tie trunby a cerpadla, ked im tam zacne rast nanos kvasiniek. Ved aj krcmari bojuju s cistotou trubiek a to pritom pivo nie je zdaleka tak nachylne na tvorbu usadenin a kvasenie.
KlaudiaKK
31.01.10,04:42
V Močenku má družstvo takýto automat cca 3 mesiace ak nie viac - je tam stále veľká fronta ľudí - je o to záujem, dokonca vidím autá aj z Ba, GA , SA a Nr ako čapujú do veľkých fliaš zrejme pre celú famíliu . Rozprávala som sa s ľudmi od tiaľ - vraj je o to veľký záujem a hlavne - celá dedina berie mlieko od tiaľ takže ak máš dobré miesto a dobrého dodávateľa mlieka - daj sa do toho pretože - domáce je domáce a z tej drahej brečky v hypermarketoch sa ani ani smotana nespraví. Držím Ti palce.
Dáša_
31.01.10,06:06
Prave pre hygienicke obavy by som si asi mlieko z automatu nekupil. Neviem si predstavit, ako tam cistia tie trunby a cerpadla, ked im tam zacne rast nanos kvasiniek. Ved aj krcmari bojuju s cistotou trubiek a to pritom pivo nie je zdaleka tak nachylne na tvorbu usadenin a kvasenie.

niečo málo som si zisťovala a zatiaľ viem, že isté veci sa čistia parou - teda asi varom. A tiež viem, že ak sa do 24 hodín mlieko neminie, tak sa automat zablokuje.

Predpokladm (alebo ja by som to asi riešila takto :)), že sa tam vymieňajú vždy samostatné nádoby, t.j. z družstva dovezú naplnenú uzavretú nádobu, zoberú vyprázdnenú - takže túto časť riešia tak, ako aj doteraz riešili skladovanie mlieka.
A zrejme pri vymene prejde nejaký parný cyklus, ktorý vyčistí vedenia.
Viem, že napríklad hadička, cez ktorú mlieko tečie do fľaše sa parným rázom čistí po každom vydaní. Teda aspoň podľa mojich vedomostí.
drobecek1
31.01.10,06:16
Myslím, že z technologickej stránky nemôže byť problém, keď už u nás fungujú automaty vo veľa mestách na Slovensku. V Trnave máme dokonca 2. Jeden je v obchodnom centre, kde sa mlieko vozí, a druhý je vo vchode školského majetku a ten je napojený na výrobňu a majú celkom slušný odbyt, rádovo niekoľko sto litrov týždenné. Keď ich spustili práve pred jarmokom, tak z jedného automatu za víkend "padlo" 800 litrov ale potom to samozrejme kleslo ale stále je to viac ako 100 litrov denne. Je tam 3,2 % teda plnotučné za 50 centov. Je to bez chémie, len pasterizované, čo je rýchle zahriatie na určitú teplotu a potom rýchle schladenie. Píše sa to ako UHT.
Dáša_
31.01.10,06:30
Myslím, že z technologickej stránky nemôže byť problém, keď už u nás fungujú automaty vo veľa mestách na Slovensku. V Trnave máme dokonca 2. Jeden je v obchodnom centre, kde sa mlieko vozí, a druhý je vo vchode školského majetku a ten je napojený na výrobňu a majú celkom slušný odbyt, rádovo niekoľko sto litrov týždenné. Keď ich spustili práve pred jarmokom, tak z jedného automatu za víkend "padlo" 800 litrov ale potom to samozrejme kleslo ale stále je to viac ako 100 litrov denne. Je tam 3,2 % teda plnotučné za 50 centov. Je to bez chémie, len pasterizované, čo je rýchle zahriatie na určitú teplotu a potom rýchle schladenie. Píše sa to ako UHT.

iste to musí byt vyriešené. Obzvlášť, keď väčšina automatov podľa mojich informácii pocháza z talianska. Zrejme to používajú aj oni doma. A tam je predsa len teplejšie, takže hygiena je dôležitá.

Mmch, autom, čo som videla určite nemal pasterizované mlieko - pochádzalo z družstva a tam sa iba zbiera do "tanku" a chladí na teplotu 4 stupne. Na automate je priamo napisane, ze ho treba prevariť.
220870
31.01.10,07:23
Nedávno som sledoval na ČT reláciu o týchto automatoch.Samotný český farmári potvrdili ,že záujem po prvých skúsenostiach je obrovský.Padlo tam zopár takých poznámok že automaty si objednávajú vo veľkom takmer všetci,a že čakacie doby na dodanie automatu sa vyšplhali na 7 až 12 mesiacov.A to bol u nich hlavný argument prečo sa to nerozmáha rýchlejšie.Aj ja môžem potvrdiť .V Topoľčanoch takýto automat je a sú pri ňom stále rady mliekuchtivých kupujúcich.
Čo sa týka toho prevárania.Pokiaľ je niekto zvyknutý na surové mlieko tak sa mu nič nestane.Mlieko je pre mnoho ľudí nestráviteľné.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ml%C3%A9ko
barbara123
31.01.10,07:43
Ahojte poraďáci !!!

Chcel by som počuť Vaše reakcie, názory nato,že chcel by som kúpiť a prevádzkovať automat na mlieko. Mám dohodnutú kúpu automatu od výrobcu a taktiež mlieko od prvovýrobcu mlieka. Dokonca mám aj priestor, predajňu kde by som ten automat mohol umiestniť. Myslíte si, že je to dobrý nápad??? Máte jejaké skúsenosti s automatmi??? Aké sú okolo toho ešte náklady zo zisku??? Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede.

Tomáš.Niesom sukromnik ale ja ti to vrele odporucam lebo my to mame v meste a su na to fronty a napad je to dobry Drzim ti prsty
:)
barbara123
31.01.10,07:45
Väčšie "svinstvo" ako mlieko v supermarkete to nebude.

V Bánovciach je taký mliekomat, mlieko z neho som už kúpila a kúpila by som častejšie, ak by boli Bánovce bližšie. Bolo dobré a chutilo aj deťom.
Len si udržať kvalitu.a nemiesat z vodov:D
poisonkatka
02.02.10,10:59
my mame taky mliekomat vo vrabloch..vela ludi tam chodi kupovat mlieko. za 50 centov kvalitne plnotucne mlieko len tak nekupia :-)
jhanco
02.02.10,12:39
Mliekomat sa nachádza aj v Trnave a keďže sa to zrejme oplatilo idú montovať druhý kus, takže podľa mňa je to zatiaľ úspech. Dokedy to vydrží neviem, lebo ľudia hľadajú stále niečo nové neopozerané....
jove
02.02.10,14:50
Ahojte
Zaujala ma tato téma tak som zisťoval ceny na mliekomat a v TN je jedna firma ktorá ho distribuje do 15000eur tak potom neviem....keď tu niekto písal o 30000.
A vie teda niekto ako to je s prevádzkovaním takéhoto automatu či ho ozaj smie prevádzkovať len vyrobca mlieka...??

Dík ;)
rukko
03.02.10,17:19
som živnostník zameraný na služobno obchodnú činnosť, môžem prevádzkovať mliekomat, či to upravuje nejaký osobitý predpis a musím byť chovateľ dobytka.dakujem peter
capko456
05.04.10,18:44
Este je aktualna ta ponuka miesta na mliekomat?
peter_bl
05.04.10,23:57
Zaujal ma tento nápad. Prečítal som zákon č. 352/2009, či neexistuje spôsob prevádzkovania automatu v prípade, keď nie som chovateľ, ale ak som to správne pochopil tak nie.
Potom som našiel túto stránku, kde je kontakt na a.s. zaoberajúcu sa s predajom kancelárskej techniky.

automatnamlieko.sk/kontakty.html

Našli spôsob?

Keby sa spojili iba s výrobcom mlieka, tak by to nefigurovalo pod ich menom, nie?
erzet
06.04.10,06:50
My máme mliekomat v Dubnici od minulého týždňa. Zatiaľ to frčí.
sfinks
06.04.10,07:07
Odporucam do toho ist .... Ludia maju radi domace mlieko a radsej si kupia od prvovyrobcu ak oz obchodu. To viem podla automatov v BB tam je stale niekto niekedy aj 20 metrove rady ... a niekedy len par ludi ale tale tam neikto je, takze urcite do toho chod :)
szisza
06.04.10,07:28
Tiež sme chceli toto realizovať, ale nešli sme do toho z dôvodu, že vraj hygiena to onedlho bude brať veľmi vážne. Mlieko je háklivá vec a vraj čakajú na to, aby toho bolo viac a pôjdu na veľké kontroly. Dúfam že nebude výsledok taký, že polovicu dajú zatvoriť. Ale hádam ak sa všetko dodrží, tak problém nebude. Držím palce aby to vyšlo!
Businessman13
13.04.10,16:09
Ahoj, neviem odkial presne si ale mám záujem zrealizovat tento automat niekde v Košiciach no neviem presne kde. Tak ak táto lokalita nieje tvojou cieľouvou mohol by si mi poslat nejake doveryhodné info na poskytovatela takéhoto automatu? . bud tu alebo na oliver.feckoZAVINACgmail.com Dakujem
stevomajo
27.04.10,09:59
Najde sa tu niekto kto ma praticku skusenost s automatom ako prevadzkovatel?
MRichardM
29.04.10,15:50
je to podľa mna skvelý nápad, u nás v meste od skorého rána tam stoja zástupy ľudí
samika
24.05.10,21:31
Dobrý večer, je tu niekto komu sa podarilo sprevádzkovať mliekomat v Bratislave?
Martin Mocko
25.05.10,03:58
Dobrý večer, je tu niekto komu sa podarilo sprevádzkovať mliekomat v Bratislave?

V 33 príspevku je link na firmu, ktorá dokáže v tomto smere poradiť.
popo33
13.06.10,17:33
co ked nie som farmar ani nic podobne,ale najdem niekoho kto je,dohodnem sa s nim o prevadzkovani mliekomatu,ako v tom podnikani budem vystupovat ja ked vlastne som mu dal iba napad a vsetko bude riesene cez neho...napr dake druzstvo alebo ako sa to v dnesnej dobe vola,je to prvovyrobca,on moze prevadzkovat mliekomat takze vsetko bude papierovo pisane na nich a co ja,ja budem mat s nimi daku zmluvu o percente zo zisku alebo ako by sa to mohlo riesit?
Dáša_
13.06.10,17:40
co ked nie som farmar ani nic podobne,ale najdem niekoho kto je,dohodnem sa s nim o prevadzkovani mliekomatu,ako v tom podnikani budem vystupovat ja ked vlastne som mu dal iba napad a vsetko bude riesene cez neho...napr dake druzstvo alebo ako sa to v dnesnej dobe vola,je to prvovyrobca,on moze prevadzkovat mliekomat takze vsetko bude papierovo pisane na nich a co ja,ja budem mat s nimi daku zmluvu o percente zo zisku alebo ako by sa to mohlo riesit?

A aký konkrétne bude tvoj podiel na tomto biznise? To, že mu povieš, že také niečo je možné? Alebo ten mliekomat kúpiš? Alebo budeš zabezpečovať prevádzku?
popo33
13.06.10,17:56
iba ma zaujala tato tema,tak som nad tym nepremyslal,iba mi vrtalo v hlave ako by bolo riesene taketo "partnerstvo" ...vlastne v tom nehra rolu aky podiel budem na tom mat papierovo to bude stale to iste len sa budu menit dake tie konecne cisla podielu nie?
12janci12
26.06.10,10:59
Mliekomat je podnikateľský nápad s všeobecne prospešným účinkom. Myslím že natrvalo zmenil spôsob distribúcie mileka. Prospešný je preto, že pomáha predať miestnu produkciu, pred predajom mlieka v reťazcoch s kade s tade. Ja osobne som ho kúpil po odporúčaní od známeho - robí z neho zakysanku, naleje doňho trošku zakysanky a za dva dni má liter a po uvedomení si, koľko odpadu "nevyprodukujem", ak nebudem kupovať mlieko v jednorazových obaloch. Píšem to preto, aby ste videli možno aj inú motiváciu potenciálnych zákazníkov. Ja ani neviem ktoré je lacnejšie a je mi to jedno. To mlieko je naše a je vynikajúce. Keďže mliekomaty ekonomicky úspešne fungujú, celé je to zrejme len o dobre zvolenom mieste a dostatku potenciálnych zákazníkov. U nás v BB urobili mliekomat na veľoom sídlisku vedľa predajne s chlebom a miekom. Ľudia si kúpia chlieb, vedľa načapujú mlieko a idú domov. Držím palce.
MrMika
26.06.10,17:25
U nás je mliekomat v dedine, a stále je tam rada ľudí. Cena 0,50E liter. Určite sa oplatí, ale neviem aký je zisk, a čo je potrebné okolo toho. Ja sa venujem inej oblasti, myslím si že na jednom mliekomate sa nedá vižiť...