novohorcan
22.12.09,22:11
Prepacte ze zakadam novu temu, ale nie som si isty ci som dobre zaradil,tak pre istotu zduplujem. Ahojte poradaci.
Nastval ma jeden predavajuci ktory tvrdil v inzerate , ze jedna seriozne, vazne. Telefonicky sme sa dohodli na cene ( podotýkam navrhol ju on). Aby mal istotu ze auto pridem pozriet a na 99 % aj kupim, navrhol som mu že mu poslem nejaku symbolickú zalohu nech mi ho rezervuje. Suhlasil a dohodli sme sa na 50 €.(doklad mam). Celý tyzden sme boli v kontakte, dojednavali podrobnosti, vsetko ok, naozaj vyzeral seriozne a cely cas ma uistoval ze auto je uz vlastne moje. V predvecer dohodnuteho terminu mi oznamil ze si to rozmyslel, a ze to nepreda a este za take peniaze!!! Nastval ma lebo ma tyzden zavadzal, zhanal som peniaze, na postovnom a telefone som minul cca 10 €. Mam podozrenie ze ho predal niekomu inemu ,a co ma dozralo nacisto, dneska po dvoch tyzdnoch urgencii aj vyhrazok konecne poslal naspät moju zalohu.A teraz sa podrzte. Poslal iba 40 € s tym ze 10 si necha, lebo mal naklady co volal on mne !!!! Ozaj velmi seriozny pan. Prosim Vas neviete poradit ako s nim zakonnym spôsobom zamavat ? Podmienka - aby ma to vela nestalo. Neexistuje nejake pravidlo alebo paragraf pouzitelny pri nedodrzani takejto dohody? Nemal by vratit moje prachy a na svoje triko taku istu sumu navrch, ako odskodne ? U nas je to normalne ked sa napr. objednava hudba na akcie - strana ktora pochybí a odskoci plati. Dakujem za konkretne navrhy, na filozofovanie nemam chut.
buchač
23.12.09,06:33
Prepacte ze zakadam novu temu, ale nie som si isty ci som dobre zaradil,tak pre istotu zduplujem. Ahojte poradaci.
Nastval ma jeden predavajuci ktory tvrdil v inzerate , ze jedna seriozne, vazne. Telefonicky sme sa dohodli na cene ( podotýkam navrhol ju on). Aby mal istotu ze auto pridem pozriet a na 99 % aj kupim, navrhol som mu že mu poslem nejaku symbolickú zalohu nech mi ho rezervuje. Suhlasil a dohodli sme sa na 50 €.(doklad mam). Celý tyzden sme boli v kontakte, dojednavali podrobnosti, vsetko ok, naozaj vyzeral seriozne a cely cas ma uistoval ze auto je uz vlastne moje. V predvecer dohodnuteho terminu mi oznamil ze si to rozmyslel, a ze to nepreda a este za take peniaze!!! Nastval ma lebo ma tyzden zavadzal, zhanal som peniaze, na postovnom a telefone som minul cca 10 €. Mam podozrenie ze ho predal niekomu inemu ,a co ma dozralo nacisto, dneska po dvoch tyzdnoch urgencii aj vyhrazok konecne poslal naspät moju zalohu.A teraz sa podrzte. Poslal iba 40 € s tym ze 10 si necha, lebo mal naklady co volal on mne !!!! Ozaj velmi seriozny pan. Prosim Vas neviete poradit ako s nim zakonnym spôsobom zamavat ? Podmienka - aby ma to vela nestalo. Neexistuje nejake pravidlo alebo paragraf pouzitelny pri nedodrzani takejto dohody? Nemal by vratit moje prachy a na svoje triko taku istu sumu navrch, ako odskodne ? U nas je to normalne ked sa napr. objednava hudba na akcie - strana ktora pochybí a odskoci plati. Dakujem za konkretne navrhy, na filozofovanie nemam chut.

10 € .....???????

Kriste , tak toto je fakt na mašľu ......

Daj mi adresu a pošlem Ti tých 10 € ........

Keď si pozrieš poniektoré iné podobné témy , zistíš , o koľko peňazí ide a aké problémy sú s tým vymáhaním ....

Záloha na auto ??? ....a 50 € ????......to , čo za šrot musel byť .....
Doklad máš...aký ? ...poštovú poukážku , o ktorej on môže tvrdiť všetko možné , len nie to , že to bola záloha na kúpu auta....záloha je o niečom inom...je aj vo vyššej cenovej hladine ....a to nevravím , že sa vypracuje v písanej forme ...a v tejto si dohodneš , stanovíš podmienky kúpy- predaja...to znamená , že aj to odškodné by sa dalo ...;):rolleyes:

Nemáš chuť na filozofovanie ??? :confused:
Že aký filozof , že aký filozof .....chrťák jeden ....:---
Ale jednú myšlienku Ti dám ....toľko , t.j. 10€ , minie bežný človek denne v potravinách a to sa ani veľmi nerozšúpne ....

Zamávať tak môžeš na rozlúčku niekomu a nie s dotyčným ....
novohorcan
23.12.09,07:06
Zrejme si nepochopil o co mi ide -chrtak jeden
Neviem ci ti nieco hovoria pojmy ako cest, zodpovednost, dodrzanie slubu alebo uz sa nenosi stat si za svojim slovom ako poriadny chlap ? Podla Tvojho vyjadrenia asi nie, a je mi luto vsetkych co prichadzaju s tebou do kontaktu . Ak si nepochopil o co ide citaj este raz, a skus aplikovat na seba . Zachovas sa tak isto ? Ak ano tak sa neprekvapujem z tvojej reakcie.
buchač
23.12.09,07:58
Zrejme si nepochopil o co mi ide -chrtak jeden
Neviem ci ti nieco hovoria pojmy ako cest, zodpovednost, dodrzanie slubu alebo uz sa nenosi stat si za svojim slovom ako poriadny chlap ? Podla Tvojho vyjadrenia asi nie, a je mi luto vsetkych co prichadzaju s tebou do kontaktu . Ak si nepochopil o co ide citaj este raz, a skus aplikovat na seba . Zachovas sa tak isto ? Ak ano tak sa neprekvapujem z tvojej reakcie.

....nečítaš všetko ...prečítaj napríklad nesledovné ....

http://www.porada.sk/1235884-post27.html

...a ver , že sa nejedná o pár šušňov , ktoré mi dotyčná osoba visí ....

...tých 10 € aj do krčmy málo ....a to neviem , aké sú tam momentálne ceny ...

Máš pravdu ....tí , čo sa so mnou do takého konfliktu dostali , zle pochodili ...jeden , dvaja v base skončili ....

Ak si nepochopil , prečítaj nie raz , ale x- krát ....a čítaj všetko , všade a vždy ....buď v obraze ....

A nekaz mi blbými poznámkymi náladu ....nemáš na to ....na mňa ...:cool:
novohorcan
23.12.09,09:48
OK. nazvime teda tych 50 € nie zalohou za auto, ale dajme tomu rezervacny poplatok. Meni to nieco na veci ? Podla mna ak ho niekto prijme ma niest aj nejaku zodpovednost, k niecomu sa zaviazal. Postup ktory odporucas - asi trochu smiesne pri tejto sume. Ja hovorim o moralke. Apropo - tych 10 € o ktore ma osral, plus 10 € na poplatkoch a telefone o ktore som prisiel kvoli jeho pokrivenemu charakteru,je moj celodenny prijem v robote (2,6 € / hod).Ano aj tak sa zije, vlastne zivori na slovensku. A to som rad ze mam aspon to, lebo na socialke by tych krcmovych 20 €, bola moja celomesacna soc. podpora. Ved sa necudujem, co by som vlastne chcel, ved zena zarobi az 300 € a dokonca mam aj 42,50 pridavky na dve deti. Povies mi - mal si sa ucit. Bohuzial som to dotiahol len po maturitu. Niekto vsak musi aj robit, kedze HDP vznika iba z produkcie, cize vyroby. Ale dufam ze Tebe ako hlave studovanej je to jasne. Ale ak by si ozaj citil potrebu refundovat moju stratu, kludne poskytnem c. uctu. Kludne sa mozu pripojit aj dalsi ktorych otravuje moj primitivizmus.
Mozno budem mat stedre vianoce a vyhodim si z kopytka . Kupim detom banany.
buchač
23.12.09,10:26
OK. nazvime teda tych 50 € nie zalohou za auto, ale dajme tomu rezervacny poplatok. Meni to nieco na veci ? Podla mna ak ho niekto prijme ma niest aj nejaku zodpovednost, k niecomu sa zaviazal. Postup ktory odporucas - asi trochu smiesne pri tejto sume.
Ten postup neodporúčam ...ja som o iných sumách rozprával ...
Ja hovorim o moralke. Apropo - tych 10 € o ktore ma osral,
Moja suma je o 4-roch číslach ...;)
plus 10 € na poplatkoch
Poplatky len na súd cca 200 €....náklady na telefón , benzín .....nejak som nepočítal výslednú sumu ...
a telefone o ktore som prisiel kvoli jeho pokrivenemu charakteru,je moj celodenny prijem v robote (2,6 € / hod).Ano aj tak sa zije, vlastne zivori na slovensku.
A to som rad ze mam aspon to, lebo na socialke by tych krcmovych 20 €, bola moja celomesacna soc. podpora. Ved sa necudujem, co by som vlastne chcel, ved zena zarobi az 300 € a dokonca mam aj 42,50 pridavky na dve deti. Povies mi - mal si sa ucit. Bohuzial som to dotiahol len po maturitu.
Prečo bohužiaľ ???? Poznám aj vysokoškolákov , ktorí boha verili , aby mohli zeleninu dokladať do regálov v hypermarkete ...
Niekto vsak musi aj robit, kedze HDP vznika iba z produkcie, cize vyroby. Ale dufam ze Tebe ako hlave studovanej je to jasne.
Mýliš sa , až tak študovaný nie som , život ma poučil a naučil .....:rolleyes:
Ale ak by si ozaj citil potrebu refundovat moju stratu, kludne poskytnem c. uctu. Kludne sa mozu pripojit aj dalsi ktorych otravuje moj primitivizmus.
Niekedy aj zbytočné ponižovanie samého seba je na škodu .....
Mozno budem mat stedre vianoce a vyhodim si z kopytka . Kupim detom banany.
To bude najlepšie ....


Posledný krát , nebudeme si kaziť pohodičku ...;)....odpovede aj v texte .


Neviem ci ti nieco hovoria pojmy ako cest, zodpovednost, dodrzanie slubu alebo uz sa nenosi stat si za svojim slovom ako poriadny chlap ?
...ešte , ja optimista :rolleyes:, som donedávna veril na podanie ruky , ktoré potvrdzovalo , nahradzovalo všetky možné zmluvy ....podpisy , právnikov , notárov ....
A teraz aj zmluvy mám , podpisy .......a po súdoch sa musím ....oné ...

A máš pravdu .....už sa nenosí to čestné slovo ....dnes sa Ťa každý snaží odrbať ešte aj o spodky ...
Stefan2005
23.12.09,10:53
Chlapci, začali sa sviatky pokoja a mieru... Zabudnime na tento sviatočný čas na vagabundov dnešnej doby, nekazme si nimi (a tobôž kvôli nim) tento krásny čas.
Šťastné a veselé :):):)
buchač
23.12.09,12:31
Chlapci, začali sa sviatky pokoja a mieru... Zabudnime na tento sviatočný čas na vagabundov dnešnej doby, nekazme si nimi (a tobôž kvôli nim) tento krásny čas.
Šťastné a veselé :):):)

Presne tááááák ....