zeppka
23.12.09,08:40
Prosím Vás, ak pracujeme v materskej škole, môže byť umiestnená kniha dochádzky na obecnom úrade (hoci ten je neďaleko MŠ)? Je na to nejaký zákon, vyhláška,...? Ďakujem
jaros5
23.12.09,10:05
Prosím Vás, ak pracujeme v materskej škole, môže byť umiestnená kniha dochádzky na obecnom úrade (hoci ten je neďaleko MŠ)? Je na to nejaký zákon, vyhláška,...? Ďakujem
Kniha dochádzky by mala byť na pracovisku = zdravý sedliacky rozum;
Nemyslím, že to upravuje zákon;
Je nelogické, aby som sa chodil zapisovať/odpisovať mimo pracoviska, aj vzhľadom k BOZP;
Ak sa mýlim, opravte ma:);
zeppka
03.01.10,11:14
Čo by ste robili, ak by vám to chcel nariadiť - že to tak proste bude a basta. Dá sa proti tomu nejako brániť, lebo to fakt nie je logické.
veronikasad
03.01.10,11:17
Čo by ste robili, ak by vám to chcel nariadiť - že to tak proste bude a basta. Dá sa proti tomu nejako brániť, lebo to fakt nie je logické.
Má na to starosta alebo niekto kto to nariadil dôvod ? (nedodržiavanie pracovnej doby, "falšovanie" odchodov a príchodov ?)
zeppka
04.01.10,11:17
Ešte to nik nenariadil, len sa s tým starosta začal oháňať, a to všetko z dôvodu prac. času pedag. zamestnancov ... nechce rešpektovať prácu nadčas, ak uč. zastupuje za kolegyňu, lebo podľa neho je to v rámci prac. času (7,5 hod. denne) a žiadnu prácu nadčas nenariadil... Lenže každá hodina nad základný prac. úväzok ped. zamestn. je práca nadčas.
veronikasad
04.01.10,11:41
Ešte to nik nenariadil, len sa s tým starosta začal oháňať, a to všetko z dôvodu prac. času pedag. zamestnancov ... nechce rešpektovať prácu nadčas, ak uč. zastupuje za kolegyňu, lebo podľa neho je to v rámci prac. času (7,5 hod. denne) a žiadnu prácu nadčas nenariadil... Lenže každá hodina nad základný prac. úväzok ped. zamestn. je práca nadčas.
Nepíšeš bližšie o aký rozsah práce nadčas ide.
Len aby sa vzťahy na pracovisku a medzi starostom nevyostrili natoľko, že pár mesiacov budeš riešiť na PORADe ukončenie prac.pomeru.
zeppka
04.01.10,11:48
to dúfam nie, išlo o 2 dni náhradného voľna pre každú, ktoré sme si chceli čerpať za dni, čo sme sa zastupovali...
veronikasad
04.01.10,11:55
to dúfam nie, išlo o 2 dni náhradného voľna pre každú, ktoré sme si chceli čerpať za dni, čo sme sa zastupovali...
nerobila som nikdy v školstve, tak neviem ako zastupovanie funguje.
Robila si v tie dní viac hodín, alebo si mala len viac detí ?

Lebo mne to vychádza tak, že ak si budeš čerpať náhradné volno, kolegyňa bude mať znovu "nadčas" za ktorý si bude chcieť čerpať NV a vznikne z toho kolotoč, možno ktorému sa starosta bráni. V malom kolektíve sú s tým problémy.
zeppka
04.01.10,12:44
ide o to, ak si ona zoberie dovolenku a ja musím zastupovať- som v priamom kontakte s deťmi viac ako mám v úväzku, malo by to byť PN. Dúfam, že sa dáko rozumne so starostom dohodneme, ...inak je to otrasné, keď je zriaďovateľom obec...:( ale vďaka za diskusiu;)
jaros5
04.01.10,14:16
Ešte to nik nenariadil, len sa s tým starosta začal oháňať, a to všetko z dôvodu prac. času pedag. zamestnancov ... nechce rešpektovať prácu nadčas, ak uč. zastupuje za kolegyňu, lebo podľa neho je to v rámci prac. času (7,5 hod. denne) a žiadnu prácu nadčas nenariadil... Lenže každá hodina nad základný prac. úväzok ped. zamestn. je práca nadčas.
Nepoznáme všetky konkrétnosti tohoto problému;
Treba si dobre pozrieť váš pracovný poriadok, ako máte oštretrené - pracovnú dobu, zastupovanie atď. + náplň práce, pracovnú zluvu;

Súhlasím s veronikasad (príspevok č.4,6,8) - vždy je lepšie dohodnúť sa po dobrom, ako ísť hneď do otvoreného konfliktu, najmä ak sa to týka vzťahu zanestnanec vers. zamestnávateľ ;);