majkava
23.12.09,09:59
Zdravím,
rada by som sa podelila so svojou skúsenosťou, prípadne, ak by ste mali nejakú radu, ako postupovať, budem vďačná...
Objednali sme si optiku od T-comu (router Belkin a modem Echolife) a už 4 dni sa snažíme ho spojazdniť..Problém je zakaždým v Routri, ktorý nevezme prihlasovacie údaje, jednoducho ma nepripojí k internetu. V počítači mi vypíše chybu - DNS server neexistuje, alebo nie je správny - pritom ho mám nastavený na automatické zisťenie, alebo niečo také... Nepomohol reštart Routru,modemu, počítača... dokonca ani po reklamácii a výmene za nový Router sme sa nepripojili. Na technickej podpore nám "poradili" opäť reklamovať...Teraz sme pripojení priamo cez modem, ale za Router sme si zaplatili a teraz neviem, či ho máme stále dookola reklamovať, alebo môžeme požadovať vrátenie peňazí...Keď sme chceli odstúpiť od zmluvy (na čo by sme podľa Obč. zákonníka mali mať právo), tak nás vedúci jednej pobočky v Košiciach poslal kade ľahšie...
Mám toho už plné zuby, do sietí sa nevyznám, no zjavne ani technická podpora si s tým nevedela rady...
Myslím, že nie som ojedinelý prípad, preto prosím o radu (technickú, či právnu:)
ďakujem! krásne sviatky!
arizona
23.12.09,09:15
Všetky manuály Tcomu nájdeš tu: http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1886

Ak to nezvládneš sama , môžeš si objednať od Tcomu technika, ktorý Ti to spojazdní. Ale je to už platená služba.

Ak by to nešlo ani jemu, môžeš reklamovať, príp. žiadať inú nápravu.

(Dala si si zistiť dostupnosť signálu pred objednaním tejto služby? )

Viac debát o mágiu nájdeš tu : http://www.porada.sk/t51739-magio-skusenosti.html
atď.
Fero11
23.12.09,09:15
Nenasiel som vela ohladom toho echolife, ale podla toho co som nasiel, tak je to adsl2+ modem so zabudovanym wifi routerom.
Napis presny typ toho modemu.
Takze mas vobec optiku ?? Nieje to nahodou ADSL ?
Potom by ti ten belkyn netrebalo, lebo ten echolife by mal mat zabudovany wifi router (jak som uz spomenul)
Nieco ohladom nastavenia pozri tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1098
majkava
23.12.09,09:42
Manuály som prečítala dookola asi stokrát, všetko som spravila podľa popisu a za asistencie technika na telefóne...
Mame optiku (je to na zmluve o pripojeni), typ modemu je EchoLife HG850. Dostupnosť nám zisťovali, máme ju v poriadku.
Pripájam sa momentálne cez LAN1 (ostatné porty sú na magio telku a neviem na co este).
Momentálne nám ten Belkin vymenili po druhykrát a vraj tento tretí už bude fungovať, tak uvidíme. Ak nie, asi zavoláme toho technika. Niekde som sa dočítala, že ten typ routra má problém s automatickým zisťovaním DSL servera..treba si tam vraj nastaviť IP na statickú a kadečo poprestavovať, no vravím, veľmi sa do toho nerozumiem.
Mám obavy, že zacvakáme za technika, pritom všade rozpráva T -com o tom, aká je jednoduchá inštalácia a super internet, pritom to bežný človek nezvládne. Som z toho rozčarovaná, lebo doteraz sme mali internet ( aj mobilný aj aDSL a nemali sme takéto problémy...).
Barticek
23.12.09,10:06
Ja mám intrrnet od t-comu asi rok, som velmi spokojný, inštálacie a spojazdnenie siete na PC a notebook mi trvala asi pat minut ziaden problem som nemal, a funguje dobre.
majkava
23.12.09,10:18
Ja mám intrrnet od t-comu asi rok, som velmi spokojný, inštálacie a spojazdnenie siete na PC a notebook mi trvala asi pat minut ziaden problem som nemal, a funguje dobre.

ide o ten istý typ? optika s routerom Belkin? neviem kde je chyba, ale nie som úplny technický antitalent, takže asi nie je chyba len vo mne...
majkava
23.12.09,13:46
Máme tretí modem...našťastie ten už funguje...postup ten istý, len s tým rozdielom, že na konci konfigurácie s rozsvietili vytúžené modré svetlá. Neverím vlastným očiam!
Wifi sme ešte nespojazdnili, ani si netrúfam...
Zbytočné starosti pred sviatkami..
Prajem všetkým najmä veľa pokoja!!
majkava
13.01.10,07:32
Fero 11, zachránil si moje zdravie:)) ďakujem !!! po manuálnom nastavení DNS servera ( podľa toho návodu ) mi už všetko funguje tak ako má... no škoda, že mi to nevedel povedať technický servis!
jojom
13.01.10,08:36
Wifi sme ešte nespojazdnili, ani si netrúfam...


Pokúsil som sa v skratke nafotiť postup na wifinu router Belkin. Dúfam že pomôže.
V každom prípade ešte pozri od Arizonky odkaz na manuály T-comu príručka Belkin od strany 38, podľa neho sa to dá fpohode nastaviť.

Tu je článoček o wifi zabezpečení: http://www.security-portal.cz/clanky/jak-úspěšně-zabezpečit-wlan