maruš
23.12.09,11:31
Krásny deň,
potrebovala by som sa poradiť či postupujem správne:
Firma má uzatvorenú zmluvu s poiťovňou na zabezpečovanie asistenčných služieb motoristom, ktorí sú poistení v tejto poisťovni.
Potrebovala by som či asistenčné služby sú oslobodené od DPH tým, že spadajú do poistenia alebo sa majú zdaňovať??
Ďakujem vopred za odpovede alebo aspoň názory.
1.1. Poskytovatel vyvíjí podnikatelskou činnost v oblasti komplexního zajišťování asistenčních služeb motoristům. Asistenční služby dle této smlouvy jsou považovány za pojišťovací činnosti osvobozené od DPH ve smyslu § xxxxxxxx
Stanislav 1975
23.12.09,11:47
Krásny deň,
potrebovala by som sa poradiť či postupujem správne:
Firma má uzatvorenú zmluvu s poiťovňou na zabezpečovanie asistenčných služieb motoristom, ktorí sú poistení v tejto poisťovni.
Potrebovala by som či asistenčné služby sú oslobodené od DPH tým, že spadajú do poistenia alebo sa majú zdaňovať??
Ďakujem vopred za odpovede alebo aspoň názory.
1.1. Poskytovatel vyvíjí podnikatelskou činnost v oblasti komplexního zajišťování asistenčních služeb motoristům. Asistenční služby dle této smlouvy jsou považovány za pojišťovací činnosti osvobozené od DPH ve smyslu § xxxxxxxx

Tie asistenčné služby sú poskytnuté na základe poistenia a preto sa na ne DPH nevzťahuje-100% istota...;)
maruš
23.12.09,12:31
Ďakujem veľmi pekne

takže firma = poskytovateľ asistenčný služieb bude poisťovni faktúrovať cenu asistenčných slubžieb bez DPH ?
maruš
28.12.09,11:41
Prosím pomôže mi niekto sa z toho vymotať?