yoyo74
23.12.09,16:57
Zdravim poradaci,
mate niekto kontakt, odporucanie na fyzioterapeuta pri problemoch s chrbticou ? Moze byt aj zariadenie, kde urobia komplexny program po zisteni diagnozy. Ide o bolesti chrbtice .... nie statne firmy :)
Pripadne sa spolcne podelte aj s ostatnymi o zazitky z nejakych rehabilitacii .. :)

dakujem
ShortyX
24.12.09,08:38
Ja odporúčam ísť na kurz kde sa človek naučí čo-to osebe a hlavne sa naučí cvičiť a chápať tomu čo a prečo tak robí pri cvičení. Napr. SMsystem je dobrý a viem že robia aj kurzy kde sa všetci učia na sebe a hlavne pod kontrolou fyzioterapeuta a lekára ktorý má zvládnutú jednak biomechaniku a fyziológiu pohybu - ale v čechách. Tak ak to nieje problém - určite sa oplatí investovať, a naučiť sa sám seba liečiť. Ja pracujem s niečím podobným - spiraldynamik koncept. Ono celý ten problém je trošku zložitejší, nejde len o bolesti chrbta ktoré človeka trápia ale prečo tomu tak je ? Svalová nerovnováha, tento je skrátený, tamten oslabený a tak nejako celý osový aparát nieje v rovnováhe, teda dochádza k preťaženiam v oblasti chrbtice, stavcov a útlaku platničiek a podobne. Takže bez úpravy svalovej rovnováhy to nejde, a to je alfa a omega problému. Naučiť sa aktívne a cielene aktivovať jednotlivé svalové skupiny a naopak niektoré utlmiť, uvoľniť, natiahnuť. Celé telo je prepletené takýmto spôsobom, takže problém môže byť kdekoľvek. Hlavne snažiť sa odbremeniť chrbticu od preťaženia - škola chrbta. Dával som už nejaké linky, V téme VYSKOČENÁ PLATNIČKA. Tak určite pozrite. Inak problematika je zložitá a nikto Vás nevylieči za mesiac či dva, treba makať na sebe. Preto najlepšie sa naučiť ako, priamo od zdroja.
yoyo74
26.12.09,11:55
To je pravda. Chcel som sa dostat k niekomu kto mi urobi prave toto zdiagnostikovanie a odporucanie na cviky, ktore musi robit clovek sam, inak sa z bolesti nedostane.
Precvicujem skoro denne nejake cviky na chrbticu, vyrovnavacie a aj strecing, je to pomerne ucinne ale chcem sa dostat dalej..
Preto moja prosba smerovala na priame odporucania, pozriem tu temu co bola odporucana ...
dakujem
DanielaSL
26.12.09,12:11
Vidím,že si z BA, tak skús toto : Falck Healthcare Clinic, BC Apollo II, blok B, 6.poschodie., Prievozská 4
www.falck-clinic.sk
yoyo74
31.12.09,11:35
Ďakujem, vyzerá to dobre, dám potom vedieť ...
vieroslava
31.12.09,11:46
Ak ti nebude vadit, ze si to zaplatíš, ja mám dobrú skúsenosť s cvičením na rehabilitačnom oddelení na poliklinike v Karlovej Vsi. Môžeš tam ísť aj na odporučenie lekára, ale poskytujú aj platené služby. Je tam odborne vyškolený a ochotný personál. Mne veľmi pomohli.
pipula
05.01.10,09:54
Ahoj! Ja som počula, že fyzioterapeut vi odblokovať aj psychické problémy. Je to pravda? Ak má niekto s týmto skúsenosť popíšte.
ubka
06.01.10,04:23
Samozrejme, veď to má súvis, ale záleží na odbornosti. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť, ale to nieje v BA.Je to pri HC. Viem ale, že do toho zariadenia chodí veľa ľudí a pravideľne aj z ďalej, vidím podľa ŠPZ. Dokonca aj odblok chrbtice. Moja mama mala ťažkosti skoro 2 roky, na poliklinike si ju pohadzovali ako horúci zemiak ale
výsledok žiadny. Odporúčali jej dokonca operáciu platničky a teraz, keď bola pár krát u tej panej tak sa cíti veľmi dobre a nevadí jej, že má 50-tku. Behá ako šarkan a komanduje nás :-)
lier
23.11.10,11:41
Odporúčam Fyzioterepeuta (http://www.falck-clinic.sk/sk/menu/56/individualni-klienti/fyzioterapeut/) od Falcu. Uz som to tu niekde v diskusiach písal, ale su fakt, ale fakt dobry. Asi dobre plateny :D