pipula
23.12.09,19:34
Vie mi niekto prosím poradiť akú izoláciu máme použiť na prvú deku za predpokladu, že zvažujeme podlahové kúrenie? Ďakujem.
TomasHC
23.12.09,20:05
Taku, ako predpisuje projekt! Bezne sa dava Penetral Alp + 2x Hydrobit, natavit...
lapejko
25.12.09,04:17
hydro alebo tepelnú?
TomasHC
25.12.09,10:44
lapejko: ;) dobra pripomienka!

Tepelnu som daval EPS 100S - 9 cm (4 + 5 cm). Na to 7 cm poter a 1 cm zostal na dlazby, podlahy.
pipula
25.12.09,13:14
Dá sa urobiť urobiť hodro a aj tepelná zároveň? Ak áno, tak poraďte. V tomto nemám jasno. Ďakujem.
ciners
25.12.09,13:55
Tepelnu by som robil tesne az pred tym podlahovym kurenim a liatim poteru, dovtedy sa po nej bude chodit a mozete ju vyhodit.
TomasHC
25.12.09,14:08
Dá sa urobiť urobiť hodro a aj tepelná zároveň? Ak áno, tak poraďte. V tomto nemám jasno. Ďakujem.

Jednoducho povedane - najskor sa nalepi Hydrobit (asfaltove pasy, nazyvane IPA) tam, kde sa budu stavat mury a priecky (s presahom, aby pretrcali po krajoch), potom sa postavia mury a dolepenie hydroizolacie a tepelna izolacia sa riesia tesne pred podlahovkou.

Preco? Lebo keby sa Hydrobit nalepil na celu plochu hned, tak sa stavim o cokolvek, ze majstri (krov, elektrina, omietky...) ju niekde preseknu so stojkami (kozami).

EDIT: a ked ju uz nepreseknu, tak sa len zaspini od malty, omietky...
mendo933
25.12.09,15:34
ale su aj izolacie , ktore sa musia lepit celoplosne napr. fatrafol, takze postup prac treba riesit podla zvolenej hydro izolacie
radek666
25.12.09,19:22
Taku, ako predpisuje projekt! Bezne sa dava Penetral Alp + 2x Hydrobit, natavit...

Načo sa dávajú dve vrstvy hydrobitu. Ešte som na stave nevidel dávať dve vrstvy. bežne sa dáva jedna. a dáva sa Hydrobit V 60 S 42 H alebo Hydrobit V60 S 35? je tam rozdiel len v hrúbke alebo aj nejaký iný zásadný???
220870
25.12.09,20:50
V posledných rokoch sú dve vrstvy skôr bežné ako nezvyklé.Investori čo nevedia ,ako minúť peniaze dávajú dve vrstvy.Tým podporujú Slovenské hospodárstvo ,to zanemená ,že v Štúrove je zamestnaných o pár ľudí viac.A na to je to dobré.
ciners
25.12.09,20:52
2 vrstvy idu pri tlakovej vode, na platni je to dost divne riesenie.
pivko
26.12.09,06:49
Mne stavbivedúci povedal že oni dávajú 2 vrstvy len pod múry koli veľkému zaťaženiu , potom do miestností len jednu vrstvu.
TomasHC
26.12.09,09:45
Mne stavbivedúci povedal že oni dávajú 2 vrstvy len pod múry koli veľkému zaťaženiu , potom do miestností len jednu vrstvu.

A tak som to urobil aj ja ;)
pivko
28.12.09,18:57
lapejko: ;) dobra pripomienka!

Tepelnu som daval EPS 100S - 9 cm (4 + 5 cm). Na to 7 cm poter a 1 cm zostal na dlazby, podlahy.
Aj ja plánujem dať minimálne 10 cm EPS 100S nakoľko mi je stále na nohy zima:D a akou hrúbkov XPS stačí zatepliť základy a sokel aby to bolo ekonomické a postačujúce?
220870
28.12.09,19:14
Ekonomické ?Pochybujem ,že sa to niekedy vráti.
pivko
28.12.09,20:05
Ekonomické ?Pochybujem ,že sa to niekedy vráti.
Tak aby to malo aspoň aky taky význam, alebo nezateplovať základy a sokel vobec?Potom tam v prípade zateplenia podlahy a stien hrozí tepelný most či nie? detail č.3 :http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470
ciners
28.12.09,20:09
Pivko,ked ti je zima na nohy, treba si hlavne volit material naslapnej vrstvy s nizkou tepelnou prijimavostou. Je to u podlah jedno z kriterii posudzovania. Darmo das 10cm EPS,ked si das vsade keramicku dlazbu. Keramicka dlazba a drevo pri tej istej teplote nesposobuju ten isty pocit. Zaklady by som zateplil maximalne osmickou max 1m dolu od 0,000, ake nemas suteren samozrejma.
pivko
28.12.09,20:20
Pivko,ked ti je zima na nohy, treba si hlavne volit material naslapnej vrstvy s nizkou tepelnou prijimavostou. Je to u podlah jedno z kriterii posudzovania. Darmo das 10cm EPS,ked si das vsade keramicku dlazbu. Keramicka dlazba a drevo pri tej istej teplote nesposobuju ten isty pocit. Zaklady by som zateplil maximalne osmickou max 1m dolu od 0,000, ake nemas suteren samozrejma.
Tak ja možem zatepliť základy tak max. 35cm pod 0,000 /DT/ a nad cca 30cm sokel. O keramickej dlažbe neuvažujem ,mal som ju v predchadzajúcich 2 bytoch a teraz som dal do posledného drevené parkety a to je už iná káva:D
220870
28.12.09,20:26
Tak aby to malo aspoň aky taky význam, alebo nezateplovať základy a sokel vobec?Potom tam v prípade zateplenia podlahy a stien hrozí tepelný most či nie? detail č.3 :http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470

Ten tepelný most ide cez 5 cm vnútornú izoláciu a 1 cm izoláciu poteru od steny.Neviem ako to inak napísať.Teplo alebo chlad sa šíri hlavne tepelným mostom ak je ten most v zmysle že má ísť chlad zdola nahor tak ten most stačí prerušiť.V tom prípade sa chlad môže hore škriabať jedine (žiarením ,neviem ako to inak nazvať).Aj vákum nieje 100% izolant teplo sa šíri vlnením a žiarením.Ale podľa mňa návratnosť investície do zateplenia sokla je veľmi dlhá ,ak vôbec nejaká je .Chlad ide od vrchu dole teplo naopak ,tak mi logicky vychádza ,že valenie penazí do zateplenia podlahy je neefektívne.Lepšie je ušetrené peniaze investovať do zateplenia stropu.Tam meter = 2 cm v podlahe.
220870
28.12.09,20:27
Tak ja možem zatepliť základy tak max. 35cm pod 0,000 /DT/ a nad cca 30cm sokel. O keramickej dlažbe neuvažujem ,mal som ju v predchadzajúcich 2 bytoch a teraz som dal do posledného drevené parkety a to je už iná káva:D
Ja mám palubovku .To je iná káva.;)
dolfort
05.01.10,00:04
V posledných rokoch sú dve vrstvy skôr bežné ako nezvyklé.Investori čo nevedia ,ako minúť peniaze dávajú dve vrstvy.Tým podporujú Slovenské hospodárstvo ,to zanemená ,že v Štúrove je zamestnaných o pár ľudí viac.A na to je to dobré.

Oh Štúrovo, The Hydrobit City!