patys
23.12.09,19:34
Ahojte
Po diskusiách na rôznych fórach som natrafil na izoláciu,ktoru dovážajú
z USA.Volá sa GUARDIAN FIBERGLASS .
Súčinitel’ tepeľnej vodivosti (W/mK): λ=0,044 až λ=0,037
Tepelný odpor (m2K/W): 1,25 až 5,63
Máte s tým niekto skúsenosti čo to je? Predávaju to za vynikajúcu cenu.
220870
23.12.09,20:25
Len toľko viem ,že materiál budúcich desaťročí.Pár rokov to hľadám po výstavách ,ale zatiaľ nikto nič.
Generalissimus
23.12.09,21:27
čo je to? Podľa jednoduchého prekladu FIBERGLASS - sklenná vata
220870
23.12.09,21:35
Ak viete čo je to fiber.Tak ste na správnej ceste.Niečo podobné.V USA je to vraj najpoužívanejší materiál na výrobu okien.Tepelne lepší ako plast , pevnosťou a váhou na úrovni hliníkových okien ,s takmer nulovou tepelnou rozťažnosťou.Ideálny na výrobu okien.Cenovo porovnatelný s plastovými oknami.Len sa musí vyrábať vo veľkom a v Európe to zatiaľ nikto vo veľkom nevyrába.
patys
24.12.09,12:00
Co poviete na toto www.izomart.sk
lapejko
25.12.09,04:14
Ak viete čo je to fiber.Tak ste na správnej ceste.Niečo podobné.V USA je to vraj najpoužívanejší materiál na výrobu okien.Tepelne lepší ako plast , pevnosťou a váhou na úrovni hliníkových okien ,s takmer nulovou tepelnou rozťažnosťou.Ideálny na výrobu okien.Cenovo porovnatelný s plastovými oknami.Len sa musí vyrábať vo veľkom a v Európe to zatiaľ nikto vo veľkom nevyrába.
ahoj, ty myslíš asi penové sklo?! Tú americkú vatu za skvelú cenu celý minulý rok ponúkal pán z SN na rádioburze Reginy a keď som sa informoval kolegov živnostníkov, v žiadnom prípade mi to nedoporučovali, VRAJ je to recyklovaný odpad, ktorý s USA vyvážajú. Poznáte tovar z USA za "dobrú cenu"?
220870
25.12.09,09:17
Nieje to penové sklo.Je to materiál na báze Fibru.Strojári to poznajú.Vyrábali sa z toho suché ložiská na vrtule bubna do pračiek Romo.Kedysi sa to používalo ako základný materiál na plošné spoje.Niečo ako živica pomiešaná z laminátom.
TomasHC
25.12.09,10:46
Penove sklo je "foamglass", nie "fiberglass". Fiberglass je v preklade sklenne vlakna.

Ak by to bolo ozaj dobre, tak by sa mi to celkom hodilo, po sviatkoch mi idu robit SDK na strop a ISOVER je pekelne drahy :(
lapejko
25.12.09,11:08
Fiber používam ako tesnenie vo vodárine.
lapejko
25.12.09,11:09
A v strojárine sa často používal aj pertinax.
twicelong
06.01.10,17:41
Americká firma Guardian Fiberglass vyrába izoláciu zo sklených vlákien pod tým istým menom už niekoľko desaťročí. Fiberglass v angličtine znamená sklené vlákno. Tepelnú izoláciu momentálne vyrába len v USA a Kanade, no napr. liate sklo, ako aj súčiastky pre automobilový priemysel na všetkých piatich kontinentoch sveta. Najbližšie závody k Slovensku na liate sklo prevádzkuje v Poľsku (Czestochowa) a Maďarsku (Oroshaza). Viac informácii sa dozviete na firemnej stránke, ktorú má aj v češtine. Jej názov je guardianfiberglass bodka cz
twicelong
06.01.10,18:49
Len toľko viem ,že materiál budúcich desaťročí.Pár rokov to hľadám po výstavách ,ale zatiaľ nikto nič.
Ahoj. Guardian Fiberglass sa zúčastní výstavy BUDMA v Poznani od 19-22 januára 2010, ako aj Medzinárodného stavebného veletrhu v Brne od 13-17 apríla 2010
twicelong
06.01.10,20:00
ahoj, ty myslíš asi penové sklo?! Tú americkú vatu za skvelú cenu celý minulý rok ponúkal pán z SN na rádioburze Reginy a keď som sa informoval kolegov živnostníkov, v žiadnom prípade mi to nedoporučovali, VRAJ je to recyklovaný odpad, ktorý s USA vyvážajú. Poznáte tovar z USA za "dobrú cenu"?
Asi potom nevieš že v USA sa použité sklenené fľaše nevykupujú ale proste recyklujú vo všetkých domácnostiach. Toto sklo sa potom taktiež využíva na výrobu izolácie (asi 30%). Ostatných 70% je kremík. Možno vieš že sklo sa taktiež vyrába z kremíka. Čize recyklované sklo nie je žiadny odpad, keďže je vyrobené z tej istej suroviny. Použitím reczkolvaného skla sa jednoducho ušetrí energia. A táto úsporu spolu so súčasným kurzom EUR a US$ umožňujú, aby izolácia z USA mohla nielen kvalitou, ale aj cenou konkurovať lokálnym výrobcom.
goosesk
06.01.10,20:27
patys: co je na tej cene take uzasne? za tu cenu predavame KNAUF s ecose technologiou. Ak by sa to naozaj oplatilo a bola by to fakt spicka,,alebo neviem co take hura,,,,, tak sa to predava vsade.
twicelong
07.01.10,07:15
patys: co je na tej cene take uzasne? za tu cenu predavame KNAUF s ecose technologiou. Ak by sa to naozaj oplatilo a bola by to fakt spicka,,alebo neviem co take hura,,,,, tak sa to predava vsade.
Naozaj? A kde predáva Knauf za také ceny? Rád sa dozviem nečo nové. Dakujem
patys
07.01.10,07:20
patys: co je na tej cene take uzasne? za tu cenu predavame KNAUF s ecose technologiou. Ak by sa to naozaj oplatilo a bola by to fakt spicka,,alebo neviem co take hura,,,,, tak sa to predava vsade.

No dajte link za taku cenu sa nebudem s Amíkmi dotahovat.Som aj ja zvedavý kde to zoženiem za tu cenu.
goosesk
07.01.10,08:14
nechcem robit reklamu , poslite mi pm ,aby som neposielal spamy.