karenka
25.12.09,10:27
hned po ukonceni pracovneho pomeru je vyhodnejsie sa hodit na pn alebo najprv UP a potom pn? Nemam narok od Uradu prace, resp na podporu v nezamestnanosti, nemam este odpracovany dostatocny pocet rokov
Xanti
25.12.09,09:53
hned po ukonceni pracovneho pomeru je vyhodnejsie sa hodit na pn alebo najprv UP a potom pn? Nemam narok od Uradu prace, resp na podporu v nezamestnanosti, nemam este odpracovany dostatocny pocet rokov
V prvom rade sa zaeviduj na UP.
Potom môžeš využiť ochrannú lehotu 42 dní na PN. A začala by som si platiť dobrovolné nemocenské poistenie po začatí PN.
zdenka131
25.12.09,09:55
Zaeviduj sa na úrade práce a v ochrannej lehote - 42 dní choď na PN.
veronikasad
25.12.09,20:37
hned po ukonceni pracovneho pomeru je vyhodnejsie sa hodit na pn alebo najprv UP a potom pn? Nemam narok od Uradu prace, resp na podporu v nezamestnanosti, nemam este odpracovany dostatocny pocet rokov
Kolko trval pracovný pomer u posledného zamestnávatela ?
Danila
25.12.09,21:08
Chcem len dúfať, že do tejto témy neprišiel nikto zo sociálky, či príslušného ministerstva. Lebo by ho v okamžiku prešiel smiech aj vianočné radovánky.:rolleyes:
Xanti
25.12.09,21:13
Chcem len dúfať, že do tejto témy neprišiel nikto zo sociálky, či príslušného ministerstva. Lebo by ho v okamžiku prešiel smiech aj vianočné radovánky.:rolleyes:
Myslím, že o tomto fenomene vedia na sociálke a príslušnom ministerstve roky. A patrí ku koloritu stratenia práce bohužial.
Danila
26.12.09,05:35
Myslím, že o tomto fenomene vedia na sociálke a príslušnom ministerstve roky. A patrí ku koloritu stratenia práce bohužial.To ešte neznamená, že Poradu musíme devalvovať porušovaním etiky a napomáhať, aby z dojnej kravy sociálnej bola aj zdochlina. Nemáme na onkológie, ani pre sociálne odkázaných...pekný zbytok sviatkov Xanti.

P.S. Nie je kolorit, ako kolorit...;)
Xanti
26.12.09,09:01
To ešte neznamená, že Poradu musíme devalvovať porušovaním etiky a napomáhať, aby z dojnej kravy sociálnej bola aj zdochlina. Nemáme na onkológie, ani pre sociálne odkázaných...pekný zbytok sviatkov Xanti.

P.S. Nie je kolorit, ako kolorit...;)
To máš pravdu nemáme na onkologie, ani pre sociálne odkázaných. Ale pritom máme na dôchodky pre alkoholikov napríklad, ktorí spoločnosti nič nedali. Len berú, zamestnaný človek dáva a ked potrebuje tak nemôže brať? Trošku divná logika, sorry Danila.

Si vezmi seba, neverím že si s chrípkou marodila doma. Určite si chodila do práce, a mnoho zamestnaných to takto robí. Nečerpajú PN, lebo im to pokazí výplatu a každé euro sa zíde. No a samozrejme roky ničenia svojho tela si vyberie daň. Človek poväčšine ked mu skončí pracovný pomer sa snaží dostať do normálu a snaží sa vyzdravieť. Aby mohol znova roky ťahať ako taký vôl.

Takže si myslím, že etika porušená nebola. Dotyčná by šla na PN aj bez toho aby sme jej my poradili. Akurát nevedela čo skôr.

Aj Tebe Danila prajem krásny zvyšok sviatkov, a všetko dobré v Novom roku. :rolleyes:
Barticek
26.12.09,10:03
Aj ja som za marodovanie po skoncení pracovného pomeru. Su to aspon nejaké peniaze ked človek ktory robil ako debil nemá nárok ani na korunu a tí co neprispeli ani korunu do socialnej poistovne sa tesia vselijakym prispevkom, vid nasi romski spoluobcania.
Petra Nová
26.12.09,10:18
To ešte neznamená, že Poradu musíme devalvovať porušovaním etiky a napomáhať, aby z dojnej kravy sociálnej bola aj zdochlina. Nemáme na onkológie, ani pre sociálne odkázaných...pekný zbytok sviatkov Xanti.

P.S. Nie je kolorit, ako kolorit...;)
Tak to vidíš Danila , aké je to jednoduché prísť k lekárovi a získať maródku, napr. v podobe daru. Tiež, akí vieme byť plní pochopenia, nielen cez Vianoce, ak nás to nič nestojí. a potom sme plní rozhorčenia, keď lekár predpíše generiká, pretože na originály nemá limit, neurobí všetky vyšetrenia, opakované vyšetrenia, lebo...lebo... A čítam o tom aj na Porade. A keby mi ešte niekto vysvetlil a presvedčil ma, že ten, čo s takou ľahhosťou napíše "hodiť sa na PN" a "nemám nárok na podporu", naznášal do erárnej kasy kopu zlatých vajec.
P.S. Máš pravdu, ako často. Nie je kolorit, ako kolorit...
Xanti
26.12.09,10:44
Prečo vždy posudzujeme zadávateľa?
Ano súhlasím s tebou Petra, že s ľahkosťou bolo povedané. Ale treba si uvedomiť jedno.
Čo ak dotyčná s tou ľahkosťou napr. 2,5 roka znášala tie zlaté vajíčka v podobe odvodov z 2000 eurovej výplaty? Samozrejme mohla ich znášať len 2 mesiace z výplaty 300 eur. To my nevieme, tak prečo posudzujeme konanie zadávateľa?

Prečo sa nepozastavíme nad tým, že nemocní ludia nemajú nárok napr. na ID, lebo nedali do vačku. Ale alkoholik, sám si je na príčine, sám si ubližuje, tak ten je s úplnou lahkosťou na ID a má istý príjem.
Mnohí z nás sme nemocní a pracujeme, znášame tie zlaté vajíčka do tej spoločnej kasy. Ano čerpáme odtial dôchodky, ( smiešne dôchodky ale poviem aj to je lepšie ako nič, ako prstom do oka ) ale videli ste alkoholika zamestnaného? Videli ste ho robiť? Videli ste ho aj niečo prinášať tejto spoločnosti? Ja nie.

Ty chceš ísť na liečenie, tak si zaplatíš za to riadne prachy. Alkoholik, stačí aby prišli mrazy a vyslovene sa dá hodiť do liečebne na Prednú horu, prečká tam zadarmenko to najtuhšie. Vráti sa do života a zase skončí pri flaške ( česť výnimkám, ktorý dokážu odolať pokušeniu ).

Prečo sa nepozastavíme nad tým? Prečo sa pozastavujeme nad "koloritom" dnešnej doby, ak skončí niekto prac. pomer tak ide na PN. Možno s banalitou, s ktorou by nemarodoval ak by to zamestnanie mal. Ale aj z banality sa vie vyvinúť zákerné ochorenie.
Viem o tom svoje, díky chrípka prechodená...... stačil mi týžden v posteli ktorý som si nedopriala, a dopadla som s bilanciou mesačná spotreba liekov zo spoločnej kasy za 20 000 sk. A to som odmietla liečbu kde jedna infúzia by bola stála 200 000 sk. Díky banálna chrípka....
Danila
26.12.09,10:54
Milá Xanti, čo vlastne obhajuješ? Zlodejinu? To tu môžeme začať radiť bezdomovcom, ako sa najesť v hypermarketoch, aby ich nechytili, a aby nezomreli hladom. Vieš, oni nemajú na DNP, oni nemajú na net, aby sme im poradili......ako prísť k tomu, čo im iní ukradli....
Ja som bola presvedčená, že ZDRAVÍ NEMOCNÍ sú len v románoch. A oni sú všade, aj s radcami na Porade. Aspoň keby sme sa tvárili, že zákon je pre nás alfou a omegou. Ale často ani to nedokážeme. Rada budem v tejto téme červená až za ušami....a Ty sa zelenaj........nezávidím.;)
Xanti
26.12.09,11:12
Milá Xanti, čo vlastne obhajuješ? Zlodejinu? To tu môžeme začať radiť bezdomovcom, ako sa najesť v hypermarketoch, aby ich nechytili, a aby nezomreli hladom. Vieš, oni nemajú na DNP, oni nemajú na net, aby sme im poradili......ako prísť k tomu, čo im iní ukradli....
Ja som bola presvedčená, že ZDRAVÍ NEMOCNÍ sú len v románoch. A oni sú všade, aj s radcami na Porade. Aspoň keby sme sa tvárili, že zákon je pre nás alfou a omegou. Ale často ani to nedokážeme. Rada budem v tejto téme červená až za ušami....a Ty sa zelenaj........nezávidím.;)
Danila
a prečo vlastne sa tu bavíme o tej tzv. " zlodejine" . Zadávateľka chcela radu dostala ju. Myslím, že by sme nemali rozpitvávať jej pohnútky.

To potom môžeme označiť za zlodejinu DNP, a tiež ženy čo plánujú materskú a plánujú ju tak aby ju mali čo najvyššiu. To potom môžeme považovať za zlodejinu tie čo idú na materskú a urobia čachre machre s prac. pomerom, aby bola tá materská najvyššia.

Mnoho vecí v tomto štáte môžeme považovať za zlodejinu. Je zlodejina i to, že beriem ID? Je zlodejina i to, že mi chýbalo pár dní poistenia (10 dni) aby som ho získala, že som bola tak drzá a doplatila si tých pár chýbajúcich dní. Je to tiež zlodejina?

A spomínaš tu bezdomovcov, či veríš alebo nie aj oni by vedeli plávať v tých vodách len im vyhovuje život aký majú. Ja spomeniem romskych spoluobčanov, tí využijú všetko všecičko to Ti nevadí? To nevadí, že oni nič nedávajú ale čerpajú toho požehnane?
Mne to vadí, vadí mi že ja jak blbec pečiem na sviatky, ale cigán vleze do obchodu nakúpi zákusky za pár tisíc, a alkoholu od výmyslu sveta. A o dva dni nato niečo vykradne, lebo došli dávky, lebo došlo jedlo.
To ti nevadí??:????

A čo sa týka červenania, tak pri tvojich príspevkoch som červený palec nevidela. Asi mám problém z očami, ale sorry nemám čas lietať po doktoroch. Polietam ak náhodou prídem o zamestnanie... vtedy ten čas mať budem a hádam nebude neskoro. ;)
Xanti
26.12.09,11:20
To tu môžeme začať radiť bezdomovcom, ako sa najesť v hypermarketoch, aby ich nechytili, a aby nezomreli hladom.
Ad k tomu, vedela by si im to poradiť? Ja nie.
Lebo oni sa najedia v hypermarketoch, a SBSkari sú proti tomu bezmocní. No a pracovníci týchto hypermarketoch poväčšine s minimálnou mzdou to potom uhradia s obrovskou radosťou. :confused:
Danila
26.12.09,13:39
Milá Xanti, sú sviatky a teda sa riaďme desatorom. Aj ja sa ním ako neznaboh a ateista riadim. Minimálne nepokradneš je pre mňa sväté. A už som opäť hlboko pod celospoločenským priemerom ja úbohá.;)

P.S. A názov témy by bolo slušné vymazať. Ako istú vizitku, že Porada je pre všetkých písaný a dodržiavaný zákon.:rolleyes:
Xanti
26.12.09,15:58
Milá Xanti, sú sviatky a teda sa riaďme desatorom. Aj ja sa ním ako neznaboh a ateista riadim. Minimálne nepokradneš je pre mňa sväté. A už som opäť hlboko pod celospoločenským priemerom ja úbohá.;)

P.S. A názov témy by bolo slušné vymazať. Ako istú vizitku, že Porada je pre všetkých písaný a dodržiavaný zákon.:rolleyes:
Ale ale milá Danilka,
vari sa mimo sviatkov neriadiš desatorom? Vari konáš zlo? No toto...
ináč tým, že si tu hodila bibliu a desatoro, ja ako veľmi vlažný katolík o tom moc páru nemám, ale donútila si ma hladať v nekonečnej studnici múdrosti a zdroja informácii ako je ujo GOOGLE.
A našla som toto http://www.duchovnapremena.sk/desatoro/p7.html kde sa píše, že to nepokradneš sa nevzťahuje len na hmotné majetky ale aj na nehmotné.

Do vlastníctva človeka patrí ešte i jeho povesť, verejné uznanie, jeho zmýšľanie, jeho svojráznosť, tiež dôvera, ktorej sa teší u iných, keď už nie u všetkých, teda aspoň u niektorých! Ak dôjde k tomu, tak pýcha nejednej duše zmalomyseľnie pri tomto prikázaní. Veď si len polož otázku: Ešte nikdy si sa nepokúsil, možno snáď v dobrom presvedčení, otriasť dôverou, ktorej sa človeku dostáva u iných varovaním, alebo ju úplne podkopať? Tým si toho, komu táto dôvera patrila, doslova okradol! Lebo ty si mu ju zobral! Lebo si sa aspoň o to pokúsil.Vdaka, dopracujem sa k zaujímavými informáciam.

No nič táto diskusia je už mimotemy , zadávateľka dostala odpoved na svoju otázku a ja idem dokončiť tortu čo pečem na oslavu. To vieš nestihla som kúpiť, spoluobčania vykúpili. ;):D:D

Krásny a spokojný večer prajem. :D
Petra Nová
26.12.09,16:42
Milá Xanti, sú sviatky a teda sa riaďme desatorom. Aj ja sa ním ako neznaboh a ateista riadim. Minimálne nepokradneš je pre mňa sväté. A už som opäť hlboko pod celospoločenským priemerom ja úbohá.;)

P.S. A názov témy by bolo slušné vymazať. Ako istú vizitku, že Porada je pre všetkých písaný a dodržiavaný zákon.:rolleyes:
Všetky Tvoje príspevky veľmi pozorne prečítam, keď chcem na ne reagovať, aby som ich neposúvala smerom, kde oni vôbec nemali namierené;):). Hádam som mu porozumela správne a niet o čom. Preto už len dodám, že sme sa od PN dostali k etike, od krádeží k zákuskom. A desatoro nezaškodí zopakovať nikomu, ani mne.;)
Llívia
26.12.09,17:01
mimotemy
...To potom môžeme označiť za zlodejinu DNP, a tiež ženy čo plánujú materskú a plánujú ju tak aby ju mali čo najvyššiu. To potom môžeme považovať za zlodejinu tie čo idú na materskú a urobia čachre machre s prac. pomerom, aby bola tá materská najvyššia. ...

Je pravda, že práve kvôli takémuto "plánovaniu" má byť od budúceho roku zrušená možnosť platiť si dobrovoľne poistné (nielen nemocenské, ale aj v nezamestnanosti)?
Xanti
26.12.09,21:06
mimotemy
Je pravda, že práve kvôli takémuto "plánovaniu" má byť od budúceho roku zrušená možnosť platiť si dobrovoľne poistné (nielen nemocenské, ale aj v nezamestnanosti)?
mimotemy No ja neviem, môj názor je ten, že je to blaf. Lebo prečo by potom ministerka v relácii vykrikovala, že každá žena môže získať zvýšený rodičovský príspevok. Že platiť 13 eur nie je tak veľa, a že zvýšený rodičovský môžu mať všetky. Že to nie je diskriminácia....

Ak by zrušili možnosť DNP, tak tieto ministerkine slová by asi ťažko platili. Nemyslíte?
danushka
26.12.09,21:55
No Karenke odpovedané bolo...aj tak mám taký silno-nutkavý pocit, že ...och, kusnem si ja radšej do jazyka aj do prstov, však sú Vianoce...
Prejedla som sa, priam levitujem...ak by som nedajbože z toľkej hojnosti ochorela, tak si vezmem dovolenku, PN neprichádza do úvahy, ach jaj, to sme dopadli my zamestnaní...
Xanti
26.12.09,21:59
No Karenke odpovedané bolo...aj tak mám taký silno-nutkavý pocit, že ...och, kusnem si ja radšej do jazyka aj do prstov, však sú Vianoce...
Prejedla som sa, priam levitujem...ak by som nedajbože z toľkej hojnosti ochorela, tak si vezmem dovolenku, PN neprichádza do úvahy, ach jaj, to sme dopadli my zamestnaní...
Neboooooj ak prídeš o robotu tak budeš mať čas ísť aj na PN a poriadne sa preliečiť. :D:D:D mimotemy
Barticek
26.12.09,22:29
Nechapem preco ste vymazali moj prispevok?
frederyka
26.12.09,22:45
Nechapem preco ste vymazali moj prispevok?

myslíš tento?;)


Aj ja som za marodovanie po skoncení pracovného pomeru. Su to aspon nejaké peniaze ked človek ktory robil ako debil nemá nárok ani na korunu a tí co neprispeli ani korunu do socialnej poistovne sa tesia vselijakym prispevkom, vid nasi romski spoluobcania.
Barticek
26.12.09,22:48
Ano myslim
frederyka
26.12.09,22:51
príspevok sa nestratil:)
pekné sviatky :)
Barticek
26.12.09,22:53
nechapem
frederyka
26.12.09,22:55
Danila
27.12.09,09:44
Ale ale milá Danilka,
vari sa mimo sviatkov neriadiš desatorom? Vari konáš zlo? No toto...
ináč tým, že si tu hodila bibliu a desatoro, ja ako veľmi vlažný katolík o tom moc páru nemám, ale donútila si ma hladať v nekonečnej studnici múdrosti a zdroja informácii ako je ujo GOOGLE.
A našla som toto http://www.duchovnapremena.sk/desatoro/p7.html kde sa píše, že to nepokradneš sa nevzťahuje len na hmotné majetky ale aj na nehmotné.
Vdaka, dopracujem sa k zaujímavými informáciam.

No nič táto diskusia je už mimotemy , zadávateľka dostala odpoved na svoju otázku a ja idem dokončiť tortu čo pečem na oslavu. To vieš nestihla som kúpiť, spoluobčania vykúpili. ;):D:D

Krásny a spokojný večer prajem. :DMilá Xanti, ja som už raz napísala, že som nedokonalá sivá myška Porady. Moje myslenie nedosahuje Tvoju úroveň ani z rebríka. Ale nič na tom, že som ateista, viem, že ukradnúť sa dá všetko. Okrem Veľkého voza a Severky.:rolleyes: Na šťastie.
Aj keď mimo témymimotemy, ešte bod pre Llíviu aspoň cez Teba. Vyslovila pravdu pravdúcu. Keď nebude zajtra, pozajtra celkom určite. Ani v tom "orgáne" nie sú všetci slepci a blbci. Peknú nedeľu milá Xanti. Časy, keď som hlavou prebíjala múry sú nenávratne za mnou.;) Mládí nevybouřené tropívá neplechu.......poznáš?:D
Xanti
27.12.09,09:47
Aj keď mimo témymimotemy, ešte bod pre Llíviu aspoň cez Teba. Vyslovila pravdu pravdúcu. Keď nebude zajtra, pozajtra celkom určite. Ani v tom "orgáne" nie sú všetci slepci a blbci.
Jaaaaaj Danilka,
pri tej rýchlosti ako niečo v parlamente furt kuchtia tak sa nebudem ani ja tomu čudovať čo písala Livia, momentálne v mojich ušiach doznievajú slová ministerky z politickej relácie.
Tuším sa nechám prekvapiť ako to bude. A hádať sa nebudem.
Krásnu nedeľu prajem. ;)
Petra Nová
27.12.09,13:14
Milá Xanti, ja som už raz napísala, že som nedokonalá sivá myška Porady. Moje myslenie nedosahuje Tvoju úroveň ani z rebríka. Ale nič na tom, že som ateista, viem, že ukradnúť sa dá všetko. Okrem Veľkého voza a Severky.:rolleyes: Na šťastie.
Aj keď mimo témymimotemy, ešte bod pre Llíviu aspoň cez Teba. Vyslovila pravdu pravdúcu. Keď nebude zajtra, pozajtra celkom určite. Ani v tom "orgáne" nie sú všetci slepci a blbci. Peknú nedeľu milá Xanti. Časy, keď som hlavou prebíjala múry sú nenávratne za mnou.;) Mládí nevybouřené tropívá neplechu.......poznáš?:D
Prvý odstavec-po Veľký voz a Severku: sotva, vôbec nie, asi nie!;):)
Druhý odstavec:áno:D
Llívia
04.01.10,00:07
Je pravda, že práve kvôli takémuto "plánovaniu" má byť od budúceho roku zrušená možnosť platiť si dobrovoľne poistné (nielen nemocenské, ale aj v nezamestnanosti)?


mimotemy No ja neviem, môj názor je ten, že je to blaf. Lebo prečo by potom ministerka v relácii vykrikovala, že každá žena môže získať zvýšený rodičovský príspevok. Že platiť 13 eur nie je tak veľa, a že zvýšený rodičovský môžu mať všetky. Že to nie je diskriminácia....

Ak by zrušili možnosť DNP, tak tieto ministerkine slová by asi ťažko platili. Nemyslíte?

mimotemyTú reláciu som nevidela. Zaujíma ma to kvôli tomu, že som si počas obdobia evidencie na úrade práce dobrovoľne platila poistenie v nezamestnanosti, tak či mi to vôbec k niečomu bude (neplatila som si ho kvôli výške podpory, ale aby som už mala nejakú dobu poistenia, ktorá bude spadať do obdobia troch rokov pre vznik nároku na dávku v nezamestnosti.
emilly1
04.01.10,06:31
Prosím Vás pekne, keď viete, tak mi poraďte. Vyzerá to tak, že toho roku budem dosť maródovať, čaká ma operácia s asi dvoj - troj mesačnou rekonvalescenciou a potom kúpeľná liečba. Chcela by som vedieť či si môžem platiť dobrovoľné poistenie do soc.poisťovni a v akej výške. Ďakujem
karenka
04.01.10,07:41
dakujem Vam za rady aj za diskusiu. U posledneho zamestnavatela som pracovala resp budem za par dni jeden rok, zmluvu mi nepredlzili vraj z dovodov, ze ja ako vs sa nehodim na poziciu ktora nepotrebuje take znalosti ako mam a bla bla bla..ale to nie je podstatne

ani raz som nebola na marodke, tiez som si vzdy radsej zobrala zo dva tri dni dovolenky..nuz a ano, pn je dovod ako ziskat aky taky peniaz, pretoze nemam este tolko odpracovane aby som mohla ziskat podporu. Dufala som, ze najdem odpovede v zmysle bez hned na pn a potom nemusis ist na UP ale tazko povedat ako dlho budem doma, pojdem teda najprv na UP a potom ak mi to nebude trapne pokusim sa ist na pn.

za vas cas aj nazory este raz dikyyy :))))
veronikasad
04.01.10,07:45
Prosím Vás pekne, keď viete, tak mi poraďte. Vyzerá to tak, že toho roku budem dosť maródovať, čaká ma operácia s asi dvoj - troj mesačnou rekonvalescenciou a potom kúpeľná liečba. Chcela by som vedieť či si môžem platiť dobrovoľné poistenie do soc.poisťovni a v akej výške. Ďakujem
Máš aj nejaké povinné nemocenské poistenie ? Trvá alebo skončil tvoj prac.pomer. Ak skončil - kedy ?
Klimentová Viera
04.01.10,08:44
Kým som sa rzhodla napísať moju reakciu, prečítala som si všetky príspevky. Rozhodne stojím na strane tých, ktoré považujú návrh "hodiť" sa po skončení PP na PN za navádzajúci, nevhodný pre Poradu a neetický. Akokoľvek tvrdo sa tento postup obhajuje je jednoznačne nespravodlivý práve voči ľuďom ktorí "nevedia chodiť" v takýchto praktikách.
Aj ja som okúsila (a nie raz) čo to je skončiť na ÚP, ale ani raz ma nenapadlo isť na PN. Veď si neviem predstaviť prísť k lekárovi a povedať "Pán doktor, chcem isť na PN", alebo čo mu vlastne mám povedať.... Veď to je reťazové klamstvo. Lekár ma pošle na PN len tak??? Alebo mu zato zanesiem kávu, či bonbonieru.......
Myslím si, že takýto postup je jednoznačne špekulatívny. Rovnako, ako každý iný, o ktorom sa tu v príspevkoch píše. Každý si chce " pomôcť", ale aj v tomto prípade je to na úkor iných. Ak budeme čo i len verbálne podporovať akékoľvek špekulácie, nikdy sa z bludného kruhu krívd a nespravodlivosti nedostaneme a problémy s bezdomovcami, či Cigánmi, tie majú korene úplne inde.
emilly1
04.01.10,09:45
Nie, som zamestnaná na dobu neurčitú, ale vzhľadom k tomu, že PN je prvé tri dni 25% a zbytok 55% tak budem mať polovičku výplaty. A tak, keby som si priplácala dobrovoľne, by mi to vyšlo viac.
karenka
08.01.10,23:16
jooj vidim, ze Vas mnohych tato tema zbytocne popudila, nemala som to v umysle, ospravedlnujem sa.
Mimochodom na tu pn nepojdem, job uz mam, ale keby som nemala pojdem a postavte sa aj na hlavu :)
Llívia
09.01.10,00:15
mimotemy

mimotemyTú reláciu som nevidela. Zaujíma ma to kvôli tomu, že som si počas obdobia evidencie na úrade práce dobrovoľne platila poistenie v nezamestnanosti, tak či mi to vôbec k niečomu bude (neplatila som si ho kvôli výške podpory, ale aby som už mala nejakú dobu poistenia, ktorá bude spadať do obdobia troch rokov pre vznik nároku na dávku v nezamestnosti.

Ako je to s výplatou dávok (nemocenské, materské, podpora v nezamestnanosti), ak poistné bolo platené dobrovoľne s tým, že jedna úhrada bola zrealizovaná 9-teho, nie ôsmeho? (Pracovníčka na Sociálnej poisťovni mi tvrdila, že ak bude poistné zaplatené čo i len o jeden deň neskôr, tak doba, počas ktorej som si dobrovoľne platila PvN sa mi do obdobia 36 mesiacov pre vznik nároku na podporu rátať nebude.)
Danila
09.01.10,05:19
mimotemy


Ako je to s výplatou dávok (nemocenské, materské, podpora v nezamestnanosti), ak poistné bolo platené dobrovoľne s tým, že jedna úhrada bola zrealizovaná 9-teho, nie ôsmeho? (Pracovníčka na Sociálnej poisťovni mi tvrdila, že ak bude poistné zaplatené čo i len o jeden deň neskôr, tak doba, počas ktorej som si dobrovoľne platila PvN sa mi do obdobia 36 mesiacov pre vznik nároku na podporu rátať nebude.)Pracovníčky toho narozprávajú až-až. Ak si mala zaplatené poistné za uplynulé obdobie až do nástupu na PN, OCR, a v niektorom mesiaci prebehla úhrada ako píšeš, tak sa vôbec nič nepriaznivé neudialo preto, aby Ti neboli vyplatené dávky. Na sociálke im vždy never. Mladé dámy občas nevedia, kde je sever.;)
Xanti
09.01.10,08:41
Pracovníčky toho narozprávajú až-až. Ak si mala zaplatené poistné za uplynulé obdobie až do nástupu na PN, OCR, a v niektorom mesiaci prebehla úhrada ako píšeš, tak sa vôbec nič nepriaznivé neudialo preto, aby Ti neboli vyplatené dávky. Na sociálke im vždy never. Mladé dámy občas nevedia, kde je sever.;)
No s OCR, PN a materskou máš pravdu, tam neni problém ak sa zaplatí neskôr.

Ale čo sa týka poistenia v nezamestnanosti, tak pár tém na porade o tom bolo. Že mesiac kedy platba nabehla neskôr sa neráta do poistenia v nezamestnanosti ( do obdobia 36 mesiacov v posledných 48 m ).
Llívia
09.01.10,22:25
mimotemy
No s OCR, PN a materskou máš pravdu, tam neni problém ak sa zaplatí neskôr.
Ale čo sa týka poistenia v nezamestnanosti, tak pár tém na porade o tom bolo. Že mesiac kedy platba nabehla neskôr sa neráta do poistenia v nezamestnanosti ( do obdobia 36 mesiacov v posledných 48 m ).

Xanti, ďakujem. Nevieš, ktoré to boli témy?
Pracovníčka na Sociálnej poisťovni mala pravdu. Včera som to prehliadla v zákone. Píše sa to v § 104 ods. 6 "Obdobie dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti sa započítava na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti len vtedy, ak za toto obdobie poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti najneskôr v posledný deň splatnosti poistného na poistenie v nezamestnanosti."
Z tohoto mi však nie je jasné, či sa v mojom prípade nezaráta len ten jeden mesiac alebo celá doba, počas ktorej som si platila poistenie dobrovoľne. Tak či tak je to riadne nespravodlivé, keď v prípade neuhradenia nemocenského toto neovplyvní výplatu OCR, PN a materskej tak, ako napísala Xanti a ani zaplatené poistné Sociálna poisťovňa nevráti. :mad::mad::mad:
Xanti
09.01.10,22:40
mimotemy

Xanti, ďakujem. Nevieš, ktoré to boli témy?
Pracovníčka na Sociálnej poisťovni mala pravdu. ........Z tohoto mi však nie je jasné, či sa v mojom prípade nezaráta len ten jeden mesiac alebo celá doba, počas ktorej som si platila poistenie dobrovoľne. Lívia ten jeden mesiac sa nebude rátať, ak zaplatíš v roku 10 mesiacov do splatnosti a 2 nie, tak sa ti zaráta 10 mesiacov že si platila, pričom tie ostatné máš zaplatené tiežm no nakoľko si ich platila po splatnosti tak SP ich nezaráta do počtu mesiacov.

Kruté, myslím že na toto si viacerí pozor nedávajú. Lebo viem aj v mojom okolí ako živnostníci platia odvody .. ako sa im zapáči a zamanie...