Kennard
25.12.09,15:57
Potrebujem si kupit letenku na urcity termin ale chcem sa tiez poistit pre pripad ze budem musiet letenku stornovat.

Ako vlastne tento druh poistenia funguje?

Ak nebudem moct napr. z osobnych, rodinnych dovodov moct cestovat a budem chciet letenku zrusit vratia mi plnu sumu letenky ak si kupim toto spominane poistenie storna letenky?

Dakujem.
pivko
25.12.09,15:20
Potrebujem si kupit letenku na urcity termin ale chcem sa tiez poistit pre pripad ze budem musiet letenku stornovat.

Ako vlastne tento druh poistenia funguje?

Ak nebudem moct napr. z osobnych, rodinnych dovodov moct cestovat a budem chciet letenku zrusit vratia mi plnu sumu letenky ak si kupim toto spominane poistenie storna letenky?

Dakujem.
http://www.stahl.sk/Poistenie-storna-letenky.html:D
Kennard
25.12.09,15:35
Pivko, dik,

Nasiel som aj ja tuto stranku len nikdy som si tento druh poistenia nekupoval tak preto som sa pytal ci ked si kupim toto poistenie tak dostanem plnu sumu naspat bez zbytocneho vysvetlovania preco som nemohol letiet.
pivko
25.12.09,18:42
Pivko, dik,

Nasiel som aj ja tuto stranku len nikdy som si tento druh poistenia nekupoval tak preto som sa pytal ci ked si kupim toto poistenie tak dostanem plnu sumu naspat bez zbytocneho vysvetlovania preco som nemohol letiet.
Ja osobne lietam na dovolenky individuálne často a ešte som si nikdy nepoistil stornovanie letenky nakoľko sa letenka dá preložiť za poplatok na iný dátum. Pri dovolenke cez cestovku by som však neriskoval , nakoľko ak nebudeš mať poistku a stornuješ zájazd tesne pred odletom/každá cestovka má iné podmienky/ tak storno bude 100%. Neverím však že axistuje take poistenie storna letenky pri ktorom ti vratia 100% sumy a že nebudeš musieť dokladovať vážny dovod napr. lekárske potvrdenie.:mee:
Kennard
25.12.09,21:00
Ja som tiez este nepoistoval stornovanie letenky ale teraz som vv takej situacii ze letenku musim kupit uz teraz a moze sa stat ze nebudem moct odletiet.Nejde o dovolenku ale sukromnu cestu na druhy koniec sveta.
Viem ze sa da zmenit datum letu ale v tejto mojeje situacii bud pojdem v povodnom termine alebo budem musiet letenku zrusit.
Kennard
28.12.09,10:32
Tak to vyzera ze postenie storna sa da uzavriet ale zakaznik musi uviest vazne vacsinou zdravotne dovody preco nemohol cestovat . Tiez musi vraj predlozit lekarsku spravu kde bude ivedena diagnoza ktora mu zabranila cestovat.
Oslovil som niektore cestovky a poistovne a tieto informacie mam od nich.
Leila
19.01.10,07:34
My sme stornovali letenku kvoli chorobe (iba chripke s vysokymi teplotami) - bola poistena v ECP. Bolo treba priniest lekarske potvrdenie. Doktorka ani nemala na takyto pripad tlacivo, takze vypisala len papierik s diagnozou a stacilo to. Ked zratam vratene peniaze za storno letenky z CK, a to co prislo z poistky, nepokrylo to celu sumu - takze urcite nieco stratis.
Konkretne cisla som pisala tu : http://www.porada.sk/t49492-letenka.html
Mila23
20.01.10,11:12
Ahojte,
takze myslite,ze je zbytocne si kupovat poistenie storna letenky? Tiez idem kupovat letenku na konkretny termin a som rozmyslala,ze tych 14 EUR zas nie je tak vela.....ale ak to ma byt zbytocne......
Leila
20.01.10,16:20
Podla mna to nie je zbytocne, hlavne ak kupujes letenku s velkym casovym predstihom. Stat sa moze hocico... alebo teraz v zimnom obdobi pravdepodobnost choroby, urazu, a podobne je mozno vyssia ako v lete. Treba zvazit :-)