Machana
25.12.09,16:42
Ahojte! Mám doma starý,ale pekný,kožák z brúsenej kože,ktorý som si dala,už dávnejšie,prefarbiť. Nemôžem ho nosiť,lebo je veľmi tvrdý. Je mi ľúto ho vyhodiť. Poraďte mi čo mám naň použiť,aby zmäkol a bol ešte nositeľný. "Buď....alebo..." Dík!
zdenka131
25.12.09,16:13
HOLMENKOL - Natural Leather Care
Novinka

Dlhotrvajúca starostlivosť – vďaka obnoviteľným materiálom

Koža je pohodlný, trvanlivý materiál. Je vysoko odolný, nie však nezničiteľný. Aby koža ostala v dobrom stave, vyžaduje neustálu starostlivosť. Natural Leather Care,

nová, univerzálna, hĺbková starostlivosť o kožu od HOLMENKOLU znižuje nároky na údržbu vyžadované pre všetky typy hladkej a brúsené kože na topánkach, textíliách alebo čalunení. A táto inovatívna starostlivosť o kožu je nie jemná len ku koži, je tiež neškodlivá pre človeka a životné prostredie: pozostáva z obnoviteľných prírodných surovín a neobsahuje konzervačné látky.

* Chráni všetky typy hladkej a brúsenej kože
* Udržiava kožu mäkkú a pružnú
* Jednoduché použitie
* Materiály sú po ošetrení ihneď použiteľné
* Použité látky pozostávajú z obnoviteľných surovín
* Neobsahuje žiadne konzervačné látky
* Objem 100 ml
arizona
25.12.09,16:17
S už ušitým kabátom neurobíš nič.
Samotný kus kože by sa možno dal nanovo prepracovať, ale už zošitý kabát nie :rolleyes: Náklady by asi boli väčšie ako nový...
ludex
25.12.09,16:22
Ahojte! Mám doma starý,ale pekný,kožák z brúsenej kože,ktorý som si dala,už dávnejšie,prefarbiť. Nemôžem ho nosiť,lebo je veľmi tvrdý. Je mi ľúto ho vyhodiť. Poraďte mi čo mám naň použiť,aby zmäkol a bol ešte nositeľný. "Buď....alebo..." Dík!

Ak je tá tvrdosť,spôsobená prefarbením,tak s tým už asi nenarobíš nič.:mee:
Laco-monter
26.12.09,06:15
Ak je to tmavá farba tak možností je viacero .

Ak je farba svetlá ,tak treba použiť špecialne pripravky pre ošetrovanie kože, ako už bolo radené vyššie.

Vyplyva to z toho,že na svetlej koži možu ostať fĺaky po použití nevhodného prostriedku.

Každopádne treba posobenie prostriedku vyskúšať v malom množstve na rubovej strane , alebo na kusku kože,ktorý je našity zvnutra na futre.

V pripade,že je to čierny alebo tmavohnedy kožak,tak ja by som ho normálne celý pretrel IDULONOU a basta fidli.
arizona
26.12.09,07:24
Ak je to tmavá farba tak možností je viacero .

Ak je farba svetlá ,tak treba použiť špecialne pripravky pre ošetrovanie kože, ako už bolo radené vyššie.

Vyplyva to z toho,že na svetlej koži možu ostať fĺaky po použití nevhodného prostriedku.

Každopádne treba posobenie prostriedku vyskúšať v malom množstve na rubovej strane , alebo na kusku kože,ktorý je našity zvnutra na futre.

V pripade,že je to čierny alebo tmavohnedy kožak,tak ja by som ho normálne celý pretrel IDULONOU a basta fidli.
Indulonu ? Na brúsenú kožu ?:eek::eek::eek:
Laco-monter
26.12.09,19:21
Indulonu ? Na brúsenú kožu ?:eek::eek::eek:

Ano Indulonu ,ale len v pripade ak je tato koža tmava ako som pisal vyššie.

Treba si všímať CELÝ prispevok a nevytrhavať z neho nesuvisle myšlienky.

A hlavne neumiestňovať za každým slovom debilnych smajlov !!!zlezaradil
V otazke išlo o to ako urobiť ten kožák NOSITEĽNÝM .
arizona
26.12.09,20:12
Ano Indulonu ,ale len v pripade ak je tato koža tmava ako som pisal vyššie.

Treba si všímať CELÝ prispevok a nevytrhavať z neho nesuvisle myšlienky.

A hlavne neumiestňovať za každým slovom debilnych smajlov !!!zlezaradil
V otazke išlo o to ako urobiť ten kožák NOSITEĽNÝM .
mimotemysmajlíci vyjadrili môj údiv nad Tvojou odpoveďou...;););)
Brúsená koža má totižto "chlpkatý" povrch, takže si naozaj tú indulonu neviem predstaviť :eek::confused::---
... nevytrhávala som nič z tvojho príspevku, iba som zdôraznila časť na ktorú som reagovala...:rolleyes::cool:
Machana
27.12.09,16:16
A mám po probléme! Indulonu som doma nemala,tak som dala do rozprašovača olivový olej a na celý kožák som ho postupne,jemne rozprášila. Musela som to opakopvať niekoľko krát. A výsledný efekt? Kožák zmäkol,trochu stmavol a kde tu sa objavil fľak.Nevadí,môžem ho nosiť aspoň na chate.Ďakujem vám za rady,iste sa mi zídu aj v budúcnosti.
fulmaja
27.12.09,16:29
Aspoň že sa dá kožák nosiť.;)