Whini
25.12.09,19:01
ahoj vsetci,
googlim to uz par dni ale nic co by pomohlo som nenasiel.... problem mam nasledovny:

mame siet kde su dva wifi routre: prvy router(volajme ho NET ROUTER) je pripojeny na internet od poskytovatela ma pustenu wifi, vypnuty dhcp, a cislo siete je 192.168....na ten je napojeny 1 pc pripadne viac cez wifi

druhy router( volajme ho LAN router) je kablom prepojeny s NET routerom a kabel je zapojeny do wan na Lan router, je pustena tak tiez wifi, zapnute dhcp, napojeny pc cez kabel a notas cez wifi, a siet 10.1.0.1

co sa tyka internetu funguje vsetko perfektne...nemam problem pripojit sa na internet ani z lan routru

Problem natava pri sieti: kedze oba routre funguju ako dve samostatne siete. ked sa pripojim do siete NET routru vidim vsetky pc v sieti tohto routru ale ani jeden v sieti LAN routru...tak isto ked sa pripojim do siete LAN routru vidim vsetky pc v sieti tohto routru ale ani jeden co je pripojeny do NET routru....ako dosiahnut to aby tieto dve siete medzi sebou komunikovali ako jedna siet resp aby bolo mozne vidiet vsetky pc pripojene k obom routrom....wifi sa pouziva na oboch routroch

NET ROUTER je D-link di-524
LAN ROUTER je asus WL-500 gP V2
Fero11
25.12.09,18:10
Asi to musis naroutovat.
Ja by som to riesil ale inak.
Neviem preco tam mas 2 routre (ale asi to tak musis mat (predpokladam vacsiu vzdialenost od NET routra alebo nejaka ina prekazka (to ale neriesime)))
NET router by som normalne nakonfiguroval povolil DHCP atd ... a ten druhy LAN router by som dal do bridge + zapol by si tam AP kvoli wifi.
Tak budes mat vsetky PC v jednom subnete
Whini
26.12.09,11:59
Takze mala zmena nastala: Lan router je uz nastaveny ako Bridge, pc cez kable medzi sebou funguje perfektne nech su zapojene do jedneho alebo druheho routru...problem mam ja so svojou wifi lebo notas sa mi nechce pripojit na LANrouter wifi
Fero11
26.12.09,12:08
Medzi wan a AP (wifi) toho lan routera musis vytvorit tiez most (bohuzial neviem ako, lebo nemam s tym wl500 skusenosti)
Whini
26.12.09,13:09
tak problem je vyrieseny...problem potom nebol uz v premosteni wan a AP ale v zlom nastaveni AP..teraz to frci vsetko ako ma.. dik za pomoc

Pridal by som aj link na stranku s navodom podla ktoreho som to spojazdnil ale pravidla tohto webu mi to nedovoluju
kergulaan
26.12.09,14:38
Posli ju ako SS mna a ja ju tu hodim, alebo napis par ftipov do http://www.porada.sk/t11047-srandicky.html a hned mas dost prispevkov a potesis / rozosmejes par ludi, tiez dobra cinnost.
Stefan2005
26.12.09,14:43
no ak ešte nemôžeš pridať link, tak snád napísať ti to dovolí - napr.
wwwbodkazoznambodkask
Radi tiež prečítame úspešné návody....
Whini
26.12.09,15:41
odkaz na tu stranku som poslal Kergulaan tak snad to sem hodi a snad to niekomu potom pomoze:)
kergulaan
27.12.09,07:30
tak problem je vyrieseny...problem potom nebol uz v premosteni wan a AP ale v zlom nastaveni AP..teraz to frci vsetko ako ma.. dik za pomoc

Pridal by som aj link na stranku s navodom podla ktoreho som to spojazdnil ale pravidla tohto webu mi to nedovoluju


Prikladam stranku
http://209.85.229.132/search?q=cache...k&client=opera (http://209.85.229.132/search?q=cache:69xfcVIrsYoJ:www.koppel.cz/cdmawifi/postupy/AsusAsClient/+WL-500+gP+V2+premostenie&cd=1&hl=sk&ct=clnk&client=opera) dik