Macka22
23.07.04,15:21
Zdravím, do ktorého riadku DP o DPH idú vyšlé fa za služby dodané podľa paragf.15,16, do EU , alebo tam vôbec nejdú? Nakoľko nie sú premetom dane?
Vyšle Fa boli vystavené pre odberateľov EU , korí sú platiteľmi IC DPH
Zuzka
23.07.04,15:27
Tieto služby sa nuevádzajú v daň. priznaní. Tieto služby nie sú predmetom dane.
Macka22
24.07.04,12:06
Dík Zuzka za rýchlu odpoveď.
marianna
15.10.04,06:04
Vrátim sa k službám a poprosím o radu, myslíte si , že demontáž a montáž stroja by mohlo patriť pod technické služby, § 15 ods 8? alebo skôr pod ods 6?
Fakturujeme montáž stroja, ktorý je prevezený z krajiny EU mimo EU, teda ide o vývoz stroja s montážou. Fakturujeme to ale slovenskému subjektu. Máme fakturovať s DPH alebo bez?