mischo1305
25.12.09,23:09
Zdravím,

Mám takyto problem: Vdaka mojej nešikovnosti sa mi stala neprijemna udalosť. Červene vino sa mi vylialo na notebook. Bližšie špecifikovane na klávesnicu. Nechal som to vysušiť všetko. Skušal som ho zapnuť. Zapnut som ho zapol len zrazu vyskočilo error . Niečo som postláčal a išiel. Tak bolo zatial dobre. Len zrazu som prišiel domov, zapol som ho a naštartoval len mi nešli písmena w,e,r,t,y,u,i,o,p, a backspace. Ak mi viete poradiť čo s tým tak by som bol veľmi rád.
regain
25.12.09,22:53
Kup si novy PC :)
Chobot
25.12.09,22:57
Zdravím,

Mám takyto problem: Vdaka mojej nešikovnosti sa mi stala neprijemna udalosť. Červene vino sa mi vylialo na notebook. Bližšie špecifikovane na klávesnicu. Nechal som to vysušiť všetko. Skušal som ho zapnuť. Zapnut som ho zapol len zrazu vyskočilo error . Niečo som postláčal a išiel. Tak bolo zatial dobre. Len zrazu som prišiel domov, zapol som ho a naštartoval len mi nešli písmena w,e,r,t,y,u,i,o,p, a backspace. Ak mi viete poradiť čo s tým tak by som bol veľmi rád.

Noo, to je prúser jak Brno. Ak nemáš vodotesnú klávesnicu, tak jedine rýchlo rozobrať klávesnicovú časť, umyť v čistej vode a rýchlo riadne vysušiť.

Ale asi už bude neskoro, lebo si nechal vyschnúť v spojoch pod klávesami to červené víno, kyselina obsiahnutá vo víne už určite stihla urobiť svoje. Pod klávesami sú tenké medené plošné spoje, ktoré rýchlo skorodujú pri styku s vodou alebo niečím agresívnejším (víno).

Ak a ti poradí, tak to ešte rozober a ako som poradil. Ak je to v záruke, tak to nerozoberaj, ale odnes do servisu, lebo by si stratil záruku na celý NB. Takto zaplatíš len za výmenu klávesnice (keďže sa to netýka záruky).
Laco-monter
26.12.09,04:51
Maš poučenie,že sa nemáš ožierať pri notebooku !

A keď už,tak opatrne.
ludmilla
26.12.09,06:24
Rozobrať, vybrať klávesnicu a vyčistiť pomocou malej štetôčky, alebo vreckovky namočenej do izopropanolu (je dostať v lekárni, ak sa nemýlim 98%), je vhodný práve na čistenie jemnej elektroniky, štetôčku namočíš do izopropanolu a kúsok po kúsku čistíš, môžeš viackrát opakovať izopropanol sa odparuje a po vyčistení nechaj 24 hod. otvorený, sušiť.

Alebo celú klávesnicu ponoriť do horúcej vody so saponátom na dve hodiny, pričom sem tam stláčaš klávesy, vybrať opláchnuť a dať ihneď vysušiť do rúry asi na 30 - 40 stupňov, aby nezačala oxidovať - najlepšie horko-vzdušnej toto nám poradil náš IT technik, keď kolegynka obliala notebook Caca colou.
Laco-monter
26.12.09,06:36
Rozobrať, vybrať klávesnicu a vyčistiť pomocou malej štetôčky, alebo vreckovky namočenej do izopropanolu (je dostať v lekárni, ak sa nemýlim 98%), je vhodný práve na čistenie jemnej elektroniky, štetôčku namočíš do izopropanolu a kúsok po kúsku čistíš, môžeš viackrát opakovať izopropanol sa odparuje a po vyčistení nechaj 24 hod. otvorený, sušiť.

Alebo celú klávesnicu ponoriť do horúcej vody so saponátom na dve hodiny, pričom sem tam stláčaš klávesy, vybrať opláchnuť a dať ihneď vysušiť do rúry asi na 30 - 40 stupňov, aby nezačala oxidovať - najlepšie horko-vzdušnej toto nám poradil náš IT technik, keď kolegynka obliala notebook Caca colou.

alebo možeš ten "izopropanol", čo je vlastne lieh zmiešať z destilovanou vodou 1:1 a vypiť.
Vlado40
26.12.09,11:14
Vyber tie tlačidla ktoré nefunguju a utri na nich vodiacu gumu jemne liehom ktorý je dostať v lekárňach.Stači namočiť do liehu vatovú tyčinku.