Federiko
26.12.09,03:52
Dobry den..chcel by som si otvorit obchod zo značkovym oblečenim....viem že takehoto typu tu bolo pisane...obchod zo značkovym oblečenim istej nemeckej značky...ale problem je v tom že tato značka sa na slovensku vobec nepredava,vobec tu neexistuje...keby som chcel tuto znacku priviest na slovensko,co všetko by som musel splnit,vlastne ako by to bolo možne?..asi by to nebolo legalne,keby som ju nakupil vo velkoobchodoch v nemecku a normalne by som ju tu predaval...nenapisal som to zrovna najlepšie,ale dufam že to chapete...budem vdačny za každu radu...
Laco-monter
26.12.09,06:39
nakup a predavaj !

šak je demokracia , no ne Ku..a ?
Filip Glasa
26.12.09,14:47
legálne by to bolo, keby si mal ŽL, registračnú pokladňu, a všetky podobné náležitosti patriace k prevádzke predajne. A samozrjeme musel by si ten tovar v Nemecku nadobudnúť legálne.
Federiko
28.12.09,05:09
legálne by to bolo, keby si mal ŽL, registračnú pokladňu, a všetky podobné náležitosti patriace k prevádzke predajne. A samozrjeme musel by si ten tovar v Nemecku nadobudnúť legálne.
samozrejme to všetko ano...napriklad največšie občerstvenie mc donalds ma 70 % predajni..ale s toho vlastni len 30% predajni...ciže ostatni ludia,podnikatelia ked chceli otvorit to občerstvenie znacky mc donalds museli mat licenciu od majitela..aj musia platit majitelovi tej znacky nejake % s predaja ..ta nemecka znacka je rovnako dobra ako adidas,ak nie lepsia,a na slovensku sa vobec nepradava.tak by som bol zrejme prvi čo by som tu znacku predaval..Tak sa chcem spatat ci potrebujem licenciu od toho majitela tej znacky a ci by som musel platit nejake % s predaja majitelovi tej znacky...dakujem za radu,odpisanie...
Castell
28.12.09,18:38
Ja som sa chcel zaoberat znackou Jack Wolfskin ale potom som to pustil lebo ta znacka je dost draha pre slovakov ale ja si tie veci chodim nakupovat do nemecka teraz som tam kupil vyhodne zimne bundy.
Federiko
29.12.09,05:17
Ja som sa chcel zaoberat znackou Jack Wolfskin ale potom som to pustil lebo ta znacka je dost draha pre slovakov ale ja si tie veci chodim nakupovat do nemecka teraz som tam kupil vyhodne zimne bundy.
..to hej..pozeral som na nete...ale su to všetko kvalitne veci,ceny su poriadne,ale niektore celkom v pohode,ako adidas...takže hovoriš že s totuto značkou by sa nedalo uspiet na slovenskom trhu?..aspon vyskušat par kuskov,nejake tricka,mikini ...bundy tie su prišerne drahe..a jaka znacka sa tak dobre predava?
Castell
29.12.09,07:43
Hej JW to je poriadna kvalita nemci vedia ako na to ale ja si myslim ze za pokus to stoji niak par veci nakupit ale moj nazor by bol aby bol ten obchod kde su ludia ktory maju peniaze a tam by si mohol spustia aj tie zimne bundy napr. v Bratislave a este najlepsie by bolo keby to bolo v niakom Nakupnom centre ale oni ponukaju strasne velke ceny za prenajom nedavno som kukal OD Max v Za chceli 2500€/mes.
Ale potom som chcel si otvorit niaky tzv. Butik kde by som mal rozne znacky(Pierre Cardin,Adidas,TomTailor...... a tiez aj JW) len potom sa mi stalo ze ked som si ten produkt prezeral tak na stitkoch dali aj ceny a ja som nevedel ako to bezpecne odstranit tak som to spustil.
Moja rada.
buchač
29.12.09,08:50
..to hej..pozeral som na nete...ale su to všetko kvalitne veci,ceny su poriadne,ale niektore celkom v pohode,ako adidas...takže hovoriš že s totuto značkou by sa nedalo uspiet na slovenskom trhu?..aspon vyskušat par kuskov,nejake tricka,mikini ...bundy tie su prišerne drahe..a jaka znacka sa tak dobre predava?

Vedel by som k tomu niečo povedať , no nemôžem ....vlastné dieťa by ma zaškrtilo ...;)
Totiž , je zamestnaná v jednom butiku ....veľmô silná značka / rozumej drahá /....
Po zľave 50-60 % sa ceny pohybujú rádovo v 200-300 € ...:rolleyes: Osobne by som si tam nič nekúpil , ale keď majú nový tovar , tržby sa dosť vysoko vyšplhajú ...
Čo sa týka cien , tie určuje výrobca - majiteľ značky ...vždy je určená spodná hranica , pod ktorú sa nesmie ísť ...
Filip Glasa
29.12.09,19:11
to akože chcete kupovať v Nemecku vo výpredajoch? Tak na to ihneď zabudnite. Ak sa vám aj podarí nakúpiť s 50% zľavou, tak to bude pravdepodobne už tovar zo starej sezóny. Ten by ste u nás predávali tak či tak už so zľavou 20-30%. Zostáva vám tam tak malá marža, že vám to nepokryje náklady na prevádzku (luxusnej) predajne.
Ale čisto teoreticky - licenciu na predaj žiadnu nepotrebujete pokiaľ nebudete na reklamách, na výklade a tak podobne využívať ich logo. Proste budete obyčajný multibrandový outlet. Ak je logo priamo na výrobku, tak to samozrejme nie je problém. Ale na to prídu zákazníci až keď vojdú k vám, že predávate nejakú značku.
Ak by ste si chceli otvoriť predajňu s oficiálnym zvolením výrobcu a nakupovať za VO ceny aktuálne kolekcie, tak na to budete potrebovať trošku viacej kapitálu, dobre spracovaný biznis plán a reálne preukázané skúsenosti v maloobchode. Inak vám nikto nezverí do rúk predaj veľkej značky.
Filip Glasa
29.12.09,19:16
to akože chcete kupovať v Nemecku vo výpredajoch? Tak na to ihneď zabudnite. Ak sa vám aj podarí nakúpiť s 50% zľavou, tak to bude pravdepodobne už tovar zo starej sezóny. Ten by ste u nás predávali tak či tak už so zľavou 20-30%. Zostáva vám tam tak malá marža, že vám to nepokryje náklady na prevádzku (luxusnej) predajne.
Ale čisto teoreticky - licenciu na predaj žiadnu nepotrebujete pokiaľ nebudete na reklamách, na výklade a tak podobne využívať ich logo. Proste budete obyčajný multibrandový outlet. Ak je logo priamo na výrobku, tak to samozrejme nie je problém. Ale na to prídu zákazníci až keď vojdú k vám, že predávate nejakú značku.
Ak by ste si chceli otvoriť predajňu s oficiálnym zvolením výrobcu a nakupovať za VO ceny aktuálne kolekcie, tak na to budete potrebovať trošku viacej kapitálu, dobre spracovaný biznis plán a reálne preukázané skúsenosti v maloobchode. Inak vám nikto nezverí do rúk predaj veľkej značky.