Lukáš 142
26.12.09,10:05
Caute, chcel by som sa opytat ako casto je potrebne preinstalovavat system Windows. niekde som cital, ze ho treba preinstalovavat pravidelne, dik za odpoved
arizona
26.12.09,09:24
Lukáš 142
26.12.09,09:39
čítaj tu : http://www.porada.sk/t123067-kto-v-ba-rozumie-pocitacu.html

ja inac cistim aj registre, zlozku TEMP atd. takze s tym problem nemam, skoro vsetko slape ako ma, len segra stale do mna huci, ze niekto jej hovoril, ze sa musi kazdy rok preinstalovavat, tak preto tato tema

ja si robim pravidelnu udrzbu PC tak podla mna nevidim dovod na preinstalovanie, napiste jej nieco nato, lebo ja uz nievem :)

a ak mi vie niekto poradit, ze co mam urobit ak mi vyskakuje upozornenie ze program IDT audio prestal pracovat a bol ukonceny tak by som bol velmi rad, lebo neviem co s tym moze byt, dik
zdenka131
26.12.09,09:41
Windows treba preinštalovať vtedy, keď nepracuje správne (vyskytujú sa chyby) , alebo keď pracuje pomaly a iné opatrenia sú neúčinné.
TomasHC
26.12.09,09:51
Netreba stuchat do toho, co funguje. Ak Windows blbne a nie je to dosledkom virusov, trojanov alebo vadej RAM, tak potom treba skusit zistit co asi blbne (eventlog), reaplikovat SP3 (ak hovorime o Win XP), dat nove drivery a ked to nepomoze, potom mozeme reinstalovat...
sondaw
26.12.09,10:12
Jak je napsáno v komentářích přede mnou, pokud PC funguje jak má, pravidelně ho čistíš (třeba s CCleaner), defragmentuješ, není potřeba reinstal, není důvod. Přeinstalovat systém v případě, že PC nefunguje, vyskytne se neopravitelná chyba (nejde opravit systém ani z instalačního CD/DVD)
Osobně jsem měla XP bez reinstalu 4 roky, teprve potom se PC znatelně zpomalil a vyřešil to jen reinstal, navíc jsem přecházela na jiný OS
Co se týká tvého problému s IDT, zkus projít tento odkaz
http://www.intel.com/support/cs/motherboards/desktop/sb/CS-020642.htm
asi bude potřeba aktualizovat ovladač
jsomsak
26.12.09,12:49
ja preinstalujem ked citim ze sa my spomaluje system a basta
misoft
26.12.09,12:51
Ako sondaw poznamenala: pokiaľ všetko šliape ako má, tak nerýp do toho. Pokiaľ Win pracuje bez problémov, tak nie je potrebné preinštalovať každý rok. Preinštalácia - to je už posledný pokus dať do poriadku niečo, čo sa "doka**lo"! Môj WinXp (pravidelne aktualizovaný a plátaný :D) mi pracuje 6 rokov bez toho, aby som musel do neho zasahovať. Robí sa len pravidelná "údržba", registre, temporary, defragmentácia, antivírová kontrola.....
kergulaan
26.12.09,14:36
Reinstalacia win je pre mna nocna mora, nastavovanie / archivovanie vsetkych programov FF, TB atd, + subory o ktorych dotycny nevie a po preinstale ich hlada.... to je potom radost vysvetlovat.
Fakt, co funguje - nechat tak, nezlepsovat neopravovat.
misoft
27.12.09,00:09
kergulaan
je tu ešte možnosť image disku aj s aplikáciami a nastaveniami funkčnej konfigurácie Win. Potom to je otázkou niekoľkých minút dať to späť, lenže po vytvorení image a jeho nahodení späť už nebudeš mať to, čo si pridal medzi vytvorením image disku a reinštalom :(. Dobrá vec je Acronis True Image, alebo Symantec Norton Ghost - tie urobia obraz disku raz-dva.
Fero11
27.12.09,05:00
Ak ma niekto zaujem o acronis true image, alebo disc direstor (samozrejme full), tak moze ma kontaktovat SS
TomasHC
27.12.09,08:03
Reinstalacia win je pre mna nocna mora, nastavovanie / archivovanie vsetkych programov FF, TB atd, + subory o ktorych dotycny nevie a po preinstale ich hlada.... to je potom radost vysvetlovat.
Fakt, co funguje - nechat tak, nezlepsovat neopravovat.

Minimalne teda TB a FF su natolko inteligentne, ze vsetky nastavenia a data su v Documents and Settings\xxxxxx\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles , takze ich staci skopirovat a pouzit v preinstalovanom systeme ;)
kergulaan
27.12.09,08:27
Minimalne teda TB a FF su natolko inteligentne, ze vsetky nastavenia a data su v Documents and Settings\xxxxxx\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles , takze ich staci skopirovat a pouzit v preinstalovanom systeme ;)

Ved ano i tak sa to da, dokonca je aj programik MozBackUp, ale jeden pocitac, 3 clenna rodina a kazdy ma nieco ine nastavene atd.
MMCH - ked mam jeden disk rozdeleny na 2 logicke disky C & D a win je na C, ked budem robit reinstal, tak sa mi data na D stratia a hry co tam ma syn s nastaveniamy sa stratia tiez?
kergulaan
27.12.09,08:32
kergulaan
je tu ešte možnosť image disku aj s aplikáciami a nastaveniami funkčnej konfigurácie Win. Potom to je otázkou niekoľkých minút dať to späť, lenže po vytvorení image a jeho nahodení späť už nebudeš mať to, čo si pridal medzi vytvorením image disku a reinštalom :(. Dobrá vec je Acronis True Image, alebo Symantec Norton Ghost - tie urobia obraz disku raz-dva.

Otazka - je to aj v Nerovi ?
TomasHC
27.12.09,09:54
Ved ano i tak sa to da, dokonca je aj programik MozBackUp, ale jeden pocitac, 3 clenna rodina a kazdy ma nieco ine nastavene atd.
MMCH - ked mam jeden disk rozdeleny na 2 logicke disky C & D a win je na C, ked budem robit reinstal, tak sa mi data na D stratia a hry co tam ma syn s nastaveniamy sa stratia tiez?

1) v Docs a Settings ma kazdy vo svojom profile vlastny FF/TB profil, takze sa daju vsetky

2) ak mas Win na C: a das ho preinstalovat, tak as data na D: nezmazu! Ale ked mas hry nainstalovane na D:, tak je problem, lebo nastavenia su povacsine v registroch a bude ich treba preinstalovat. Ale na kazdej sa zase daju odzalohovat nastavenia aj pozicie v hre...atd. Len je s tym viac roboty.
Valcake
27.12.09,20:17
Zdravím, preinštalovali mi NB. Mala som tam inf. položky a nijako som to nevedela vyčistiť. Mala som AVAST. Teraz mi tam dali AVG Free 9,0,ale aj Ad-Aware a Spyware Doctor. Zdá sa mi to veľa. Kdesi som už čítala na PORADE, že môže byť nainštal. len jeden. Čo vy na to ? Ktorý si mám nechať, alebo mám všetky odinštal. a dať znova AVAST ? Ďakujem za každú odpoveď.
zdenka131
27.12.09,20:48
Ad-Aware je kvalitný odstraňovač spyware a Spyware Doctor je odstraňovač spyware, trojanov, malwarea a niektorých útočných vírov . AVG Free 9.0. je antivírový program - máš nainštalovaný len jeden.
Valcake
27.12.09,21:11
No tak super. Môžem to nechať tak. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
sondaw
28.12.09,06:38
Nechat to samozřejmě můžeš, jenom u Spyware Doctor musím upozornit, že není freeware, aspoň o tom nevím. Máš jen zkušební verzi, po jejím uplynutí musíš program buď zakoupit nebo odinstalovat, nebude plně (nebo vůbec funkční.)
Místo něho bych ti doporučila MalwareBytes Antimalware a buď SpybotDestroy nebo Spyware Terminator, všechny free a česky. Potom už snad ani nepotřebuješ Ad-Aware, aspoň já jsem nepotřebovala. Jen u SpyTerminatora malé upozornění - rezidentní štít nefunguje na 64bit OS.

http://www.malwarebytes.org/mbam.php
http://www.safer-networking.org/cz/download/index.html
http://www.spywareterminator.com/
Valcake
29.12.09,00:51
Ďakujem, sondaw, urobila som tak, ako si písala. Teraz mám AVG, a Termin. Snáď to postačí. :)
sondaw
29.12.09,01:04
Zdravím, myslím by mělo stačit. Já mám v PC i MalwareBytes Antimalware a Spybot Destroy, spouštím je jen na občasné preventivní kontroly, rezidentně nespouštím, nepracují tedy na pozadí. Používám Eset, který antispyware již obsahuje, proto je mám jen na preventivní kontrolu, protože jsem na netu denně spoustu hodin a riziko stáhnout nějakého šmejda je větší.
Spyware terminator jsem používala na XP a byla jsem s ním spokojená. V PC jsem nic horšího jak sledovací cookies neměla už několik let.
Pokud se ti někdy bude zdát, že je PC pomalejší nebo budeš mít podezření na nějakého šmejda, opravdu doporučuji MalwareBytes, mám s ním velmi dobré zkušenosti.
Jinak bys měla pravidelně PC čistit (CCleaner) a aspoň občas defragmentuj, k tomu používám Deffragler, free a v češtině
http://www.piriform.com/defraggler

Snad ti tohle pomůže
Valcake
29.12.09,01:31
Zdravím, ja mám Vistu a urobím len to, čo mi kto / sondaw/ poradí z vás. Mám teraz čistý NB, len aj syn mi ho zavíry. On príde ako vietor, poprezerá všeličo možné a odíde ako vietor. Prečistiť, vysvetliť,atď.. on na to nie je. Z FIBERNETU som prešla na ANTIK a teraz neviem nastaviť maily. Už som sa stým toľko natrápila, asi musím zavolať do Antiku, lebo oni majú iné nastavenie ako Orange. Pardón, to je ale mimo témy.
Ešte ma napadlo, myslíš,že si mám nainštalovať aj ten MalwareBytes? Myslím k tým dvom čo mám. Dík!
zdenka131
29.12.09,05:48
Na emaily by som ti odporučila vytvoriť si emailovú schránku na gmail.com. Dá sa tam prijať veľký objem dát a je kvalitný.
kergulaan
29.12.09,06:45
....Z FIBERNETU som prešla na ANTIK a teraz neviem nastaviť maily. Už som sa stým toľko natrápila, asi musím zavolať do Antiku, lebo oni majú iné nastavenie ako Orange. Pardón, to je ale mimo témy.

Pls trosku specifikuj co myslis pod pojmom nastavit maily.
- Ak mas na mysli svoje mail schranky na servroch orangr-u, tak zmenou operatora si o ne prisla. Neviem presne ci par dni, po skonceni zmluvy este nemas pravo tam chodit ale urcite nie na dlho. Preto je vyhodnejsie mat emailovu schranku u nejakeho nezavisleho poskytovatela, ako uz bolo pisane G-mail napr. Tam ak zmenis providera netu, schranka ostava.
- Ak mas ale na mysli nastavenie prijmania posty, to musis napisat aky program pouzivas na stahovanie posty - napr Thunderbird, a potom kde mas schranky, u akeho poskytovatela. Az na zaklade tychto info, ti mozeme poradit.

No ale asi by to chcelo potom novu temu o tomto probleme, alebo pohladat tu na porade starsie temy, kdesi sa to uz tu urcite riesilo.
sondaw
29.12.09,07:26
Zdravím, jenom poznámka k Malwarebytes. Myslím ti zatím opravdu stačí co máš, program můžeš doinstalovat, v případě potřeby, kdykoliv, je to otázka několika minut.
Co se týká emailů, asi by to chtělo opravdu nové téma, pokud je několik spojených dohromady, těžko se potom v tom vyhledává. Někde se to opravdu řešilo. Jinak i já doporučuji gmail, také ho mám a jsem spokojená, maily uchovává, dají se přeposílat, je skinovatelný, možnost přímé komunikace ap.
Valcake
29.12.09,23:19
Zdravím, máte pravdu! Vytvorím novú tému, ale ak by ste sem zavítali, tak na margo: mala som gmail, bola som veľmi spokojná, ale NB sa preinštaloval, Orange som zmenila na Antik, tým aj pravidera netu, ale len načítava a po krátkom čase vypíše : Čas pripojenia vypršal. / Prosím neodpovedajte mi tu/Vďaka