jacky25
27.12.09,10:19
Dobry den. Na internete je kopec ponuk na obch.zastupcu respektive distributora urciteho produktu. Co si o tom myslite? Je to vhodna praca aj pre toho k to s tym nema zatial skusenosti? Coho sa vyvarovat na co si davat pozor... Dakujem
katarina.j
27.12.09,15:48
Väčšina v tom ma vidinu velkych penazi, ale nie vzdy je tomu tak. zalezi od ponukaneho tovaru-od distribucie-či je dostatocne predajny, ake meno ma dana firma.v neposlednom rade je dôlezity aj prvy dojem z predavajuceho. podstatne je ci to chcete robit na zmluvu, či na živnost. aj ked nemate ziadne skusenosti, tak nevidim v tom problem, ved firma by vas mala zaucit vo "fachu".a na co si davat pozor? to je individualne. hlavne asi v tom, aké budete mat zaruky /ak podpisete napr.zmluvu/, aby ste nedosli aj o zarobene peniaze.
kepso
27.12.09,16:15
idealna pozicia /ak sa nejedna o financie,poistky,parfumy a ine podobne blbosti/ pre zaradeniedo zivota.Zistis ci mas na to byt v zivote odolnejsi ako ostatni
Generalissimus
27.12.09,18:14
Nie je obchodný zástupca ako obchodný zástupca. Je rozdiel dostať pridelený región s pravidelne odoberajúcimi stálymi zákazníkmi a tých len dookola obiehať a zbierať objednávky a rozdiel pracovať ako obchodný zástupca pre nejakú neznámu malú výrobu, s minimálnou distribučnou sieťou a hľadať a dojednávať nových zákazníkov.

Obchodný zástupca musí byť slušný, príjemne pôsobiaci, pozitívny človek, mať silný "Ice break", dostatok sebadôvery a hlavne morálne hodnoty a zásady.

Táto práca si vyžaduje hlavne pevné nervy ako obchoďáka tak aj jeho nadriadeného, lebo dariť sa nezačne hneď hlavne keď zháňate nových zákazníkov. V tejto "krízovej" dobe obzvlášť, ale je to hlavne o drobnej mravenčej vytrvalej práci a prídu výsledky. Pokiaľ to niekto fláka je to hneď vidieť.

Pre začiatočníka je myslím lepšia firma, ktorá ti pridelí daný región a ten si budeš obehávať čiže odporúčam zamerať sa na tie.;)
jacky25
28.12.09,20:47
Dakujem za reakcie. Kedze mam zalozenu zivnost uz nejake tie 2 ci 3 roky nechystam sa ju koli tomu zrusit.Preto si myslim že aj ked nemam tie skusenosti a nahodou mi to nepojde da sa od toho lahko odskocit... Zalezi ako bolo povedane na šikovnosti človeka.. Aby som bol konkretnejši mam ponuku robit zastupcu e-shopu. Vie mi niekto poradit čo obnasa praca pre takuto firmu? Pre info budem mat pohovor ak prejdem určite aj školenie a tak budem mudrejši... Ibaze urcite poznate pocit ked v noci nemozete koli takymto veciam spavat. Ak mate skusensti s takouto pracou pre podobnu firmu skuste poradit či je to dobra volba alebo skusit inu firmu co ponuka nieco ine... Dakujem
zubro85
04.01.10,13:52
Aby som bol konkretnejši mam ponuku robit zastupcu e-shopu. Vie mi niekto poradit čo obnasa praca pre takuto firmu?

a co ten eshop predava??