lubica hadbavna
27.12.09,13:53
Som žena- podnikatelka, mam prenajaty obchodny priestor , kde predavam obuv. Mam problem s prenajimateľom, ktory sa snazí vytiahnut zo mna najomne. Osobne som mu priniesla vypoved 30.11.2009. Naschval ju neprevzal, hoci bol pritomny v objekte. Vraj ju mam podat postou a potom uvidime, ci mi nejaku vypoved akceptuje, teraz tvrdi, ze mu nijaka vypoved nebola dorucena. Ucelovo podal aj reklamaciu na poste. v den, ked so osobne presla celu republiku autom, len aby som mohla osobne dorucit vypoved, som s nim volala a ziadala som stanovisko, pritomna bola len jeho manželka, s ktorou som komunikovala pocas celeho najomneho vztahu. V ten isty vecer som mu napisala mail, ziadajuc vysvetlenie jeho spravania a v nom som poslala tu vypoved ako prilohu. Na to mi vystavil fakturu na dalsie 3 mesiace.
tvrdi, ze moja vypoved je nezakonna, ja neviem, co mam robil. Zaplatila som len za jeden mesiac. Poradi mi niekto aku mam sancu v pripadnom spore?On ma chce dat na sud!!
Tweety
27.12.09,13:48
Som žena- podnikatelka, mam prenajaty obchodny priestor , kde predavam obuv. Mam problem s prenajimateľom, ktory sa snazí vytiahnut zo mna najomne. Osobne som mu priniesla vypoved 30.11.2009. Naschval ju neprevzal, hoci bol pritomny v objekte. Vraj ju mam podat postou a potom uvidime, ci mi nejaku vypoved akceptuje, teraz tvrdi, ze mu nijaka vypoved nebola dorucena. Ucelovo podal aj reklamaciu na poste. v den, ked so osobne presla celu republiku autom, len aby som mohla osobne dorucit vypoved, som s nim volala a ziadala som stanovisko, pritomna bola len jeho manželka, s ktorou som komunikovala pocas celeho najomneho vztahu. V ten isty vecer som mu napisala mail, ziadajuc vysvetlenie jeho spravania a v nom som poslala tu vypoved ako prilohu. Na to mi vystavil fakturu na dalsie 3 mesiace.
tvrdi, ze moja vypoved je nezakonna, ja neviem, co mam robil. Zaplatila som len za jeden mesiac. Poradi mi niekto aku mam sancu v pripadnom spore?On ma chce dat na sud!!
Všetko záleží od toho, čo je napísané ohľadom výpovede v nájomnej zmluve.
lubica hadbavna
27.12.09,13:57
V najomnej zmluve je napisane, ze vypoved zacina plynut od mesiaca nasledujuceho po mesiaci v ktorom je dorucena vypoved a je dvojmesacna.
On ju ale ucelovo nechce prebrat, je nejka moznost ho usvedcit, ked som mu napisala ten mail?
zdenka131
27.12.09,14:13
Výpoveď je potrebné poslať poštou Doporučene.
lubica hadbavna
27.12.09,14:32
Poslala som ju doporucene hned v ten den 30.11.2009, ale on si vymysla, ze mu ju nedorucila posta, ja mu nehodlam zaplatit za viac ako januar
Tweety
27.12.09,14:34
Poslala som ju doporucene hned v ten den 30.11.2009, ale on si vymysla, ze mu ju nedorucila posta, ja mu nehodlam zaplatit za viac ako januar
Ak máš doklad, že si ju poslala poštou, je to pre Teba dostačujúce, v tomto prípade VD je január, február, takže dva mesiace nájomného a stačilo, finito. On sa súdom môže vyhrážať koľko chce, ak si postupovala podľa zmluvy si v práve.
gogina
27.12.09,14:35
Takže ju osobne neprevzal, poslala si mu ju mailom, pošli ju aj poštou, VD bude január, február a potom nájom skončí.
To že ju naschvál neprevzal je jeho problém, neobstojí to ani pred súdom, lebo máte podací lístok , že bola výpoved odoslaná. a ak sa Vám vráti list, ,že si v lehote neprevzal list je to jeho problém. Výpoved z nájmu platí, za dva mesiace isto niečo najdete lepšie, krajšie, lacnejšie. Uňho ide len a len o špekuláciu. "Milujem takých prenajímateľov"
Zoltán Kovács
27.12.09,14:54
V najomnej zmluve je napisane, ze vypoved zacina plynut od mesiaca nasledujuceho po mesiaci v ktorom je dorucena vypoved a je dvojmesacna.
On ju ale ucelovo nechce prebrat, je nejka moznost ho usvedcit, ked som mu napisala ten mail?


Poslala som ju doporucene hned v ten den 30.11.2009, ale on si vymysla, ze mu ju nedorucila posta, ja mu nehodlam zaplatit za viac ako januar


Výpovedná doba bude január a február. Totiž ani Slovenská pošťa nedokáže zázraky, a doporučený dopis podaný 30.11. vie doručiť najskôr až 01.12.
A podľa zmluvy výp.lehota začne plynúť až od nasledujúceho mesiaca od doručenia.
marjankaj
27.12.09,14:55
Výpoveď je potrebné poslať poštou Doporučene.

Pošli to doporučene, prípadne s doručenkou a budeš vedieť kedy to prevzal. Ak to neprevezme, považuje sa to doručené neviem presne termín. Ale asi najneskôr v januári.(tak to robia napríklad daňové úrady.) Teda platiť budeš asi 1-3/2010.
fulmaja
27.12.09,16:35
Úložná doba na doporučenú zásielku je 18 dní. Aj Ty si môžeš ľahko na pošte zistiť, či bol list dodaný alebo si ho len adresát neprevzal. Ale podľa všetkého sa zdá, že špekuluje.
wegamizi
27.12.09,17:54
Dorucena posta, ktora nebola prevzata, sa povazuje za dorucenu poslednym dnom moznosti prevzatia adresata na poste. S tym sa netrap, ze to neprebral, to neobstoji. Ibaze by mal doklad ( dokaz ), ze nebol schopny prevziat postu ( odcestovany, hospitalizovany ) v urcenom case.
zuzanna
18.09.10,15:28
neviete mi poradiť na aký účet zaúčtovať faktúru za prenájom

311/602
311/343

alebo

311/648
311/343 neviem presne dakujem