Ikwe
27.12.09,14:32
Ahojte, poradaci!
ospravedlnujem sa ak duplikujem temu ale inde ako v "marketingu" by som odpoved nehladal.

Od noveho roka zacinam na pozicii realitny makler, samozrejme na zivnost a rad by som sa spytal ci neviete ako to funguje s reklamou na verejnych priestranstvach.

Rad by som si umiestnil totiz pvc banner niekde nad frekventovanejsiu cestu na zabradlie, pripadne inde nad verejnu komunikaciu. Mam viac vytipovanych miest a kedze zacinam s mensimi usporami tak dake 2 banneri chcem rozne striedat. Takze na jednom mieste by bol max. 2-3 dni.

Potrebujem na to od niekho povolenie? Ak ano od koho? Predpokladam ze to kontroluju mestky policajti (bratislava) tak ci su prisny v tomto smere a hned to odtrhnu. atd. Viem ze su na viacerych miestach bannery s www adresou s antiradarmi, atd. ale to je predpokladam uplne na cierno.

Dalsia zalezitost napr. predvolebne drevene tabulky zapichnute v trave pri ceste? Viem ze politici mozu vsetko a ja ako smrtelnik sa riadim zakonmi, ale je aj na toto potrebne povolenie?

Dufam, ze ste ma pochopili a najde sa nejaka dobra dusa, co mi trochu pomoze.

Dakujem!
kepso
27.12.09,13:39
Ahojte, poradaci!
ospravedlnujem sa ak duplikujem temu ale inde ako v "marketingu" by som odpoved nehladal.

Od noveho roka zacinam na pozicii realitny makler, samozrejme na zivnost a rad by som sa spytal ci neviete ako to funguje s reklamou na verejnych priestranstvach.

Rad by som si umiestnil totiz pvc banner niekde nad frekventovanejsiu cestu na zabradlie, pripadne inde nad verejnu komunikaciu. Mam viac vytipovanych miest a kedze zacinam s mensimi usporami tak dake 2 banneri chcem rozne striedat. Takze na jednom mieste by bol max. 2-3 dni.

Potrebujem na to od niekho povolenie? Ak ano od koho? Predpokladam ze to kontroluju mestky policajti (bratislava) tak ci su prisny v tomto smere a hned to odtrhnu. atd. Viem ze su na viacerych miestach bannery s www adresou s antiradarmi, atd. ale to je predpokladam uplne na cierno.

Dalsia zalezitost napr. predvolebne drevene tabulky zapichnute v trave pri ceste? Viem ze politici mozu vsetko a ja ako smrtelnik sa riadim zakonmi, ale je aj na toto potrebne povolenie?

Dufam, ze ste ma pochopili a najde sa nejaka dobra dusa, co mi trochu pomoze.

Dakujem!

NO jasne ze nepotrebujes:D:D- najepsie bude rozhodit velku plachtu od Petrzalky po Kosice,aby to kazdy videl a mas svaty pokoj...Potrebujes suhlas toho komu pozemok patri...K tej reklame:nemyslim si reklama s banerom pri ceste je najvhodnejsia pre realitaka.
Ikwe
27.12.09,14:03
Kedze zacinam idem sa specializovat na jednu cast Ba, konkretne tu najvacsiu :)

Proste nejako sa chcem dostat do podvedomia a okrem bannera mam aj viacero sposobov prezentovania pripravenych ale myslim si ze kazda reklama je dobra reklama. Ked by som ho dal napr. na skolu, pochopim, dojde skolnik a strhne to! Ale taka lavka cez cestu je vec verejna takze neviem ci sa budu panicky z magistratu unuvat. Skutocne netusim kde v zakonoch odpoved na to hladat ale tiez by ma zaujimala miera rizika. Ci mozem prist len o banner alebo mi mozu vysolit aj daku pokutu, aj keby som trvdil ze ten banner nieje moj, to len daky dobracisko tam dal moj web a telefon :)
dragan.michal
31.12.09,09:33
Politici mozu vsetko preto, lebo maju "svoje" dobre kontakty :D

Ty potrebujes suhlas na uverejnenie banneru. Ak sa jedna o mesto tak povolenie od mestskej casti. Ak je to pri ceste tak od Slovenskej spravy ciest. Ale vzdy zavisi od toho, komu ten uvedeny pozemok patri a od neho si pytat povolenie. Kazdopadne to nejake financie tak ci tak bude stat
profesional
10.01.10,11:38
Reklamny putac je podla zakona stavbou. Preto aj ked to bude umiestnen hoci na zabradli, musis sa riadit minimalne stavebnym zakonom.
Tj. potrebujes naprv najomnu zmluvu od toho kto zabradlie vlastni. Bude to bud mesto, alebo spravca komunikacie.
Najomnu zmluvu musis mat preto, aby si mal k zabradliu tzv. uzivacie pravo.
Nasledne musis si dat spracovat projekt osadenie reklamneho putaca na to konkretne zabradlie. Musi to robit projektant ktory je na to opravneny.
Nasledne musis urobit ohrasenie stavby na stavebnom urade, co je v tomto pripade mesto.
Az ked do 30 dni nedostanes odmietave stanovisko, tak si ho tam mozes umiestnit.
Rataj s tym, ze mesto ti neprenajme zabradlie zadarmo.
Rovnako budu urcite pozadovat, ze budes znasat vsetky naklady na priebeznu opravu a obnovu zabradlia.
Zaroven oni nie su povinni ti to zabradlie prenajat ak nebudu chciet a nemas moznost ako ich k tomu prinutit.
A cosi stoji aj projekt. A samozrejme k ohlaseniu stavby budes musiet dat kolky podla hodnoty stavby V tvojom pripade pojde tusim o 33 Eur.
Osobne si myslim ze ti mesto len na 2 kusky zabradlia proste neda najomnu zmluvu. Lebo pre nich je to z hladiska prijmu v pomere nakladov na administraciu tejto zalezitosti nezaujimave. A ak nebudes mat uzivacie pravo, nesmies tam ten putac umiestnit.
Umiestnenie reklamneho putaca na zabradlie ktore ti nepatri bez suhlasu majitela ne TRESTNE.
Ikwe
22.02.10,19:09
Dakujem za odpoved. Vidim, ze sa vyznas! Vies mi prosim ta, povedat aj presne co mi hrozi a kto a ako to kontroluje? Idem do rizika, 3ks bannerov mi dnes vytlacili. Podla info od uradniciek na miestnom urade pokial to nevadi vo vyhlade vodicom a nieje to moc 'vo velkom', nemalo by to prilis prekazat aj ked to nema povolenie!
profesional
02.03.10,09:30
1. Porusis stavebny zakon. Mozes dostat pokutu do 301.930 Eur. A dnes mesta potrebuju peniaze takze si pis ze mensiu pokutu ako 3019 Eur urcite za to nedostanes.

2. Caka ta zaloba o vydanie bezdovodneho obohatenia nakolko tym ze uzivas nieco co je cudzie, tomu co je cudzie by inak vznikol narok na najomne a podla Obcianskeho zakonnika je bezdovodnym obohatenim aj to ked sa neplnilo co by sa inak plnit malo.

3. Caka ta trestne oznamenie (uz ak nie od mesta tak od konkurencie - kedze o trestnom cine je povinny upovedomit organ cinny v trestnom konani kazdy kto sa o nom dozvedel - nie len poskodeny) a tam ta caka trestne stihanie pre trestny cin neopravneneho uzivania cudzej veci podla § 215 Trestneho zakona.

To co ti tie cicusky povedali sa tyka len splnenia podmienok z hladiska bezpecnosti a plynulosti cestnej premavky.

Takze ak budes pokracovat vo svojom plane a to bez opory v zakone, dopadnes zrejme velmi zle.