Sissim
27.12.09,19:42
Ahojte, chcem sa poradiť. Mám firmu (s.r.o.), ktorá bola založená v 9/2009. V 10/09 si v hotovosti (nie na leasing) kúpila nákladný automobil v cene s DPH. Plátcom DPH ("kvartálnym") sa stala od 16.12.2009. Môže si táto firma za 4Q/2009 odpočítať DPH z nákladného automobilu? Firma ho zatiaľ eviduje v majetku, ale nevyužíva na podnikanie, teda nepodala oznámenie k dani z MV. Myslíte, že ak si chce uplatniť odpočet DPH v 4Q/09 z toho auta, bolo by dobré aby podala oznámenie na DÚ k dani z MV, napr. od 1.12.2009. A ešte si nie som istá výškou DPH, ktorú si môže odpočítať, nakoľko sa jedná o hnuteľný majetok odpisovaný. Niekde som čítala, že by sa malo niečo odrátať, ale neviem koľko %. Poraďte mi prosím! Čas kvapí. Veľmi pekne ďakujem.
IvoM
28.12.09,11:31
Ak bude firma používať vozidlo na svoje zadaniteľné plnenia, tak si môže odpočítať celú DPH, ku kráteniu DPH nepríde, keďže vozidlo ešte nebolo odpisované. Čo sa týka dane z MV, tak tá nemá na to či si môžte DPH z vozidla uplatniť alebo nie vplyv.
Sissim
28.12.09,13:55
Ak bude firma používať vozidlo na svoje zadaniteľné plnenia, tak si môže odpočítať celú DPH, ku kráteniu DPH nepríde, keďže vozidlo ešte nebolo odpisované. Čo sa týka dane z MV, tak tá nemá na to či si môžte DPH z vozidla uplatniť alebo nie vplyv.
Ďakujem ti krásne. Veľmi si mi pomohol.
Mikolajova
12.01.10,18:23
Prosím Vás ak firmy pred registráciou DPH kúpila drobný majetok - zariadenie,kde jednotková cena je do cca 300 Eur, moze si z toho majetku odpocitat DPH? Majetok účtovala priamo do nakladov bez odpisov.
Mikolajova
13.01.10,09:17
Prosím neviete poradiť?
Evana
06.03.10,13:12
Prosím Vás ak firmy pred registráciou DPH kúpila drobný majetok - zariadenie,kde jednotková cena je do cca 300 Eur, moze si z toho majetku odpocitat DPH? Majetok účtovala priamo do nakladov bez odpisov.

Myslím, že je to možné, aspoň som sa tu tak dočítala, mňa by ale zaujímalo, ako to zaúčtujem. V mesiaci, keď som nebola plátcom mám drobný majetok na 501-ke a keď sa stanem plátcom, čo s tým urobím? Ak by som len sumu DPH vyňala z 501 - 343/501, nebudem mať nikde zaúčtovaný základ DPH. Poradíte prosím?
Evana
08.03.10,08:33
Myslím, že je to možné, aspoň som sa tu tak dočítala, mňa by ale zaujímalo, ako to zaúčtujem. V mesiaci, keď som nebola plátcom mám drobný majetok na 501-ke a keď sa stanem plátcom, čo s tým urobím? Ak by som len sumu DPH vyňala z 501 - 343/501, nebudem mať nikde zaúčtovaný základ DPH. Poradíte prosím?

Poradí mi niekto, prosím?
jaanna
25.04.10,11:09
Dobrý deň, prosím o radu, akým spôsobom sa uvedie DPH z hmotného majetku zakúpeného pred registráciou do daňového priznania. Ďakujem
tuta
25.04.10,16:18
r. 26 DP DPH - odpočítanie dane pri registrácií platiteľa dane podľa par. 55 zákona