jankooo33
27.12.09,21:39
mam takuto otazku pri zateplovani podkrovia isover domo 18 vkladanie medzi krokvy strecha je bramac klasika laty kontralaty poistna folia pod skridlu bez debnenia ako spravne ulozit paronepriepustnu foliu hlinikovu ma ist skladba izolacia medzi krokvy isover18 na to krizom isover 5 spravit konstrukciu na sadrokarton a na to paronepriepustnu foliu alebo isover 18 medzi krokvy nabit 5 cm vymezzovacie soky mezi to dat 5cm isover na to dat paronepriepustnu foliu a az potom spravit konstrukciu na sadrokarton s 2 cm medzerou . .:(
220870
28.12.09,06:49
Správna odpoveď je skladba číslo dva.Konštrukcia SDK musí byť na krovoch zavesená nezávisle,volne tak aby SDK ukotvila medzi pevnými konštruciami budovy( priečkami nosnými múrmi) ,ale zároveň musí umožňovať pohyb krokiev.SDK nesmie byť pevne spojený s krokvami ,musí visieť upevnený o konštrukciu.Z toho dôvodu 2 cm asi nedosiahnete.Pri tak malej vzdialenosti SDK od krokiev riskujete praskanie sadrokartónu.
Ak si idete robiť SDK sám tak si kúpte knihu návod na montáž stojí 5€.Ušetrí vám to nemalé peniaze.;)[/QUOTE]
Veľa zaujímavého sa dozviete aj na stránkach výrobcov SDK.Rigips.
http://www.rigips.sk/literaturaarch.html
http://www.rigips.sk/download/_pdf/Technologicky_predpis.pdf na str 22 je popis montáže stropu podkrovia.
jankooo33
28.12.09,18:10
ano doteraz som si myslel vlastne sa tak aj robilo spravila sa konstrukcia na sdk a na cd profili sa dala obojstranna lepiaca paska a na nu sa pripevnila parozabrana folia a na nu sdk dosky
pavol54
28.12.09,18:30
a tú fóliu ako uchytíš a ako uchytíš konštrukciu keď tam už bude nejak uchytená fólia? ak fóliu prerazíš aby si uchytil konštrukciu, tak je tam na dve veci na.. a na nič
jankooo33
28.12.09,18:42
na krokvy dam namriec laty medzi ktore vlozim 5cm izolaciu + zadrotujem proti vypadnutiu a na tie laty prisponkujem foliu a potom uz potrebujem na tie laty uchytit priame zavesy to nie je problem ako to spravim ja len potrebujem vediet ktory sposob je spravny;)
220870
28.12.09,19:12
Tak ako ste to teraz napísali.