ingigi
28.12.09,01:43
Dobrý večer,
po prečítaní predchádzajúcich príspevkov som zistil že materské je možné naozaj legálne zvýsiť podaním výpovede a následným znovuzamestnaním s max. vym. základom. Problém je v tom že som si to prečítal až dnes a manželka už podala žiadosť o MD zamestnavateľovi, ktorí to už odslal do Soc. poisťovne. Aby som to upresnil - nárok na MD vznikol manželke 16.12.2009 a predtým bola zamestnaná 2 roky na 1/2 úväzok v nez. org, kde zarábala cca 200 euro mesačne. Chcem poprosiť o radu, či je ešte možné nejaku legálnou cestou zvýšiť materské ? (nedá sa nejakým spôsobom stiahnuť žiadosť, alebo podať nová a rozviazať pracovný pomer a znovu sa zamestnať ) Prosím ak sa to dá poraďte nám, budeme skutočne vdačný. A ak to už nie je možné, aká bude nim. materská v r. 2010. 55% - to by bolo len 110 eur mesačne ? Niekde som čítal že do nejakej min. sumy doplatí Úrad práce, soc. v. a rodiny. Je to pravda a o akú sumu sa jedná ? (je to RP.) Ďakujem za opoveďe.
brčko
28.12.09,09:20
UPSVaR doplatí rodičovský príspevok od mesiaca narodenia dieťaťa do výšky 256eur, ak jej vznikne nárok na materské. Bude o tom potrebovať potvrdenie zo SP na tlačive z UPSvar.

Myslím, že v tomto prípade sa nedá už nič robiť.