janapill
28.12.09,11:26
Prosím Vás môže manželka ako SZČO vystaviť FA svojmu manželovi, ktorý tiež podniká ako SZČO ale v inej oblasti?
Tweety
28.12.09,11:29
Môže.
Stanislav 1975
28.12.09,11:31
Prosím Vás môže manželka ako SZČO vystaviť FA svojmu manželovi, ktorý tiež podniká ako SZČO ale v inej oblasti?

Samozrejme,že može-to že je manželka nikoho nezaujíma, veď je szčo a to je iný právny subjekt,nie súkromná osoba...
Stanislav 1975
28.12.09,11:35
Môže.

Si rýchla ako Balkánský express,predbehla si ma...:D:D:D
marjankaj
28.12.09,11:46
Prosím Vás môže manželka ako SZČO vystaviť FA svojmu manželovi, ktorý tiež podniká ako SZČO ale v inej oblasti?


Tak to by ma zaujímalo aké "služby" mu chce fakturovať.:D:D:D Len nech to nepreženie so sumou, aby sa neobrátil na konkurenciu.:---
Stanislav 1975
28.12.09,12:05
Tak to by ma zaujímalo aké "služby" mu chce fakturovať.:D:D:D Len nech to nepreženie so sumou, aby sa neobrátil na konkurenciu.:---

To sa robí inak fešáku-fa sa vystaví na peniaze,ale plní sa v "naturáliach"-takto to chodí...:D:D:D
janapill
28.12.09,12:36
Ďakujem Vám za rýchle odpovede a ešte sa chcem opýtať ak SZČO dnešným dňom ukončí živnosť, tak daň.priznanie musí podať za rok 2009 do 30 dní od ukončenia živnosti alebo platí že do konca marca 2010?
Stanislav 1975
28.12.09,12:44
Ďakujem Vám za rýchle odpovede a ešte sa chcem opýtať ak SZČO dnešným dňom ukončí živnosť, tak daň.priznanie musí podať za rok 2009 do 30 dní od ukončenia živnosti alebo platí že do konca marca 2010?

do konca marca 2010...
marjankaj
28.12.09,13:00
To sa robí inak fešáku-fa sa vystaví na peniaze,ale plní sa v "naturáliach"-takto to chodí...:D:D:D

A má veľa takýchto "klientov"? Čo potom robíš doma s tými naturáliami?
marjankaj
30.12.09,01:00
do konca marca 2010...


Tak celkom jasné to nie je. Ak by ukončil živnosť tak, že by zomrel, daňové priznanie sa podáva do troch mesiacov od smrti daňovníka. Teda v tomto prípade by to bolo do 28.3.2010. §49 ods.3).
A ešte je tam aj odsek §49 ods7) ods.8). Ale to asi nebude tento prípad.