marian152
28.12.09,11:02
ahojte

od 1.1. začínam podnikať a bude treba rozbehnúť agresívnu reklamnú kampaň. Keďže peňazí je tak akurát na spodok peňaženky, na začiatok si len natlačím letáky ktoré povylepujem na vchody panelákov. Od vás by som chcel aby ste ohodnotili, či sa vám leták páči, čo by ste zmenili atď....ešte uvidím či to vytlačím na zelený alebo klasický biely papier...
marian152
28.12.09,10:08
aviator
28.12.09,19:00
Neviem, čo by som na tom zmenil, je to v poriadku, ale reklamy je toľko, že ľudia sú proti nej imúnny.
Potom daj vedieť, či to funguje.
Dantess
28.12.09,20:06
Celkom ma pobavila prvá veta :D

"Plánujeme agresívnu reklamnú kampaň, ale peňazí je len tak akurát" :D

Letáky sú lacné a znie to dobre, že za pár eur oslovíte masy, ale zdanie klame. Stačí sa prejsť po meste, alebo v podstate už hocikde a VŠADE sú letáky, ktoré otravujú. Keď letáky, tak odporúčam si najať poriadneho grafika, aby leták oslovil za prvých 3 sekúnd. Človek sa na to musí pozrieť a nechať na tom oči !!! To, že dáte zelený, ružový, alebo hocjaký papier a na to text, tak to nikoho nezaujme.

Skús napísať na nick kofy. Chalan robí grafiku aj texty. Mne pomohol nedávno, tak mu napíš a určite Ti pomôže spraviť niečo lepšie.
Ardi
28.12.09,20:53
Celkom ma pobavila prvá veta :D

"Plánujeme agresívnu reklamnú kampaň, ale peňazí je len tak akurát" :D

Letáky sú lacné a znie to dobre, že za pár eur oslovíte masy, ale zdanie klame. Stačí sa prejsť po meste, alebo v podstate už hocikde a VŠADE sú letáky, ktoré otravujú. Keď letáky, tak odporúčam si najať poriadneho grafika, aby leták oslovil za prvých 3 sekúnd. Človek sa na to musí pozrieť a nechať na tom oči !!! To, že dáte zelený, ružový, alebo hocjaký papier a na to text, tak to nikoho nezaujme.

Skús napísať na nick kofy. Chalan robí grafiku aj texty. Mne pomohol nedávno, tak mu napíš a určite Ti pomôže spraviť niečo lepšie.
Letáky prečo by otravovali? Keby som chcela kúpiť lacné bravčové stehno, nebudú ma otravovať letáky /Lidl, Tesco, Billa/, lebo si môžem vybrať tú najlepšiu ponuku pre mňa.Takisto , keby som chcela chodiť na počítačový kurz, budem sa tešiť, keď v mojej poštovej schránke bude taký leták, ktorý bude mať takú ponuku, ktorá mi vyhovuje, to je jedno, či bude na zelenom alebo na ružovom papieri, dôležitá je CENA!
220870
28.12.09,21:01
Nechcem vám brať ilúzie,niečo podobné som skúšal v začiatkoch aj ja.Nula nič.Škoda peňazí a času.
marian152
28.12.09,21:17
Ardi - a aká je moja cena? Myslíš že to pre dôchodcov nebude veľa?

220870 - ale mysím že závisí aj od toho v čom podnikáš...ak predávaš luxusné šperky, tak ti takéto letáky sotva pomôžu...ale tak keď to máš už overené tak čo zaberá? Na internetovú reklamu môžem zabudnúť, pretože moja cieľová skupina ani nevie čo to ten internet je...môžem ešte uverejniť inzerát alebo reklamu v nejakej regionálnej tlačovine, ale keď som zbadal tie ceny tak pri mojej finančnej situácii by som si mohol dovoliť taký malý štvorček že by to tí seniori ťažko prečítali (ak by si to v záplave daľších inzerátov a reklám vôbec všimli)...
Ardi
28.12.09,21:29
Ardi - a aká je moja cena? Myslíš že to pre dôchodcov nebude veľa?

220870 - ale mysím že závisí aj od toho v čom podnikáš...ak predávaš luxusné šperky, tak ti takéto letáky sotva pomôžu...ale tak keď to máš už overené tak čo zaberá? Na internetovú reklamu môžem zabudnúť, pretože moja cieľová skupina ani nevie čo to ten internet je...môžem ešte uverejniť inzerát alebo reklamu v nejakej regionálnej tlačovine, ale keď som zbadal tie ceny tak pri mojej finančnej situácii by som si mohol dovoliť taký malý štvorček že by to tí seniori ťažko prečítali (ak by si to v záplave daľších inzerátov a reklám vôbec všimli)...
Výhody, ktoré ponúkaš, zvýrazni, /iná farba, väčšie písmená/. Cena: nájdi také firmy, ktoré ponúkajú počítačové kurzy, ich cena mínus pár centov /50 až 1,50 eur/ = tvoja cena.
marian152
28.12.09,21:55
http://www.lapis.sk/index.php?sekcia=1&menuitem=5

16h = 89-99€

tzn. že za hodinu pýtajú 5,56 - 6,18€


http://www.itlearning.sk/katalog/?full=no

12h (9:00 - 15:00 x 2 dni) = 36,51 €

tzn. 3€ /1h + množstvo nevýhod (daný presný termín, treba tam ísť, strach z toho, že dotyčný nebude stíhať)


No a trocha som sa pohral s farbami, takže tu som dal žltú farbu, keď som dal hrubé písmo tak to vôbec nebolo pekné:
http://www.edisk.cz/stahni/98722/letak.doc_30.5KB.html

...a tu je ako by to vyzeralo na bielom papieri a výhody som dal červenou (žltá je zle vidieť):
http://www.edisk.cz/stahni/46310/letak1.doc_31.5KB.html
Ardi
28.12.09,22:07
Máš pravdu, žltá farba vôbec nie je dobrá, červená je ok, ale skôr tučné písmená, cena podľa tohto je OK, ver mi, mám s tým skúsenosti, mám internetovú predajňu, a ceny robím podľa toho, že ostatné internetové predajne aké majú cenové ponuky, robím prieskum, a keď moje ceny sú o pár centov nižšie, než ponúkajú ostatné predajne, hneď mám viac objednávok.
padro
29.12.09,11:14
telefon by som dal v tvare 09 .. nie +421, predpokladam ze zo zahranicia ti volat nebudu, a ludia mozu obavi z takeho tvaru cisla.
marian152
29.12.09,13:37
Ďakujem za upozornenie...ja som z pevnej na mobil ešte nevolal tak preto som dal také, som myslel že na starých mašinách sa to tak vytáča...ale pravda, tie otočníkové nemajú plus...ktovie či vôbec nulu majú :-D
Deiky
29.12.09,19:12
Urob to v bielej farbe ! vykasi sa na farbu pri tomto druhu reklamy... Ak by to bola schankova reklama tam by som uz zvolil aj graficky navrh vo formate A5 inak na tento postaci ako som pisal biele pozadie..
Letak musi niecim zaujat nieco co ho vystihuje cize v tvojom pripade "Pocitacove kurzy" bude to vynikat. Bude to ako nadpis velkým pismom centrované na stred nieco co ti strhne zrak. Pod to daj uz popis : ORGANIZUJEME INDIVIDUÁLNE KURZY PRE ZAČIATOČNÍKOV ale uz mensim pismom podstatne mensim....


Daj tam menej cisel ako más v tom svojom návrhu zbytocne na jeden vchod tolko cisel.... staci polovica uplne.... Mysli prakticky
taktiez www stranku zvyrazni inak.. Viac inforácii a online prihlasky na www.adresa.sk nedavaj tam logo alebo co to tam mas pri adrese webu... to ak ches dat, daj ho na okraj alebo nad nádpis Pocitacove kurzy... vecsiobrazok (logo)
Daj tam zopar výhod no skrat ich vyber to najdôlezitejsie...
Ten dlhy text skrat na max 2 vety... ak niekto bude mat zaujem viac info zavola alebo cekne net ;)

Sup sup prerobit. Takyto druh reklamy je stale popularny a ludia sa nato chytia... Taktiez uz ked odkazujes na webstránku musí byt tiez vyzorovo kvalitná aby to v ludoch vzbudzovala minimalne dôveru...

Sory za chyby v prispevku tosom cely ja : ))
marian152
29.12.09,23:56
Urob to v bielej farbe ! vykasi sa na farbu pri tomto druhu reklamy... Ak by to bola schankova reklama tam by som uz zvolil aj graficky navrh vo formate A5 inak na tento postaci ako som pisal biele pozadie..
Letak musi niecim zaujat nieco co ho vystihuje cize v tvojom pripade "Pocitacove kurzy" bude to vynikat. Bude to ako nadpis velkým pismom centrované na stred nieco co ti strhne zrak. Pod to daj uz popis : ORGANIZUJEME INDIVIDUÁLNE KURZY PRE ZAČIATOČNÍKOV ale uz mensim pismom podstatne mensim....


Daj tam menej cisel ako más v tom svojom návrhu zbytocne na jeden vchod tolko cisel.... staci polovica uplne.... Mysli prakticky
taktiez www stranku zvyrazni inak.. Viac inforácii a online prihlasky na www.adresa.sk nedavaj tam logo alebo co to tam mas pri adrese webu... to ak ches dat, daj ho na okraj alebo nad nádpis Pocitacove kurzy... vecsiobrazok (logo) - stránku tam nedám, je to hlavne pre seniorov a tí ani nevedia čo internet je, čiže treba obsiahnúť čo najviac informácii podľa mňa, oni síce majú čas vyvolávať ale keď ja mám taký strach že si všetci seniori v tomto meste povedia "to už nieje pre nás", logo tam tiež nebude, je to zbytočné...
Daj tam zopar výhod no skrat ich vyber to najdôlezitejsie...
Ten dlhy text skrat na max 2 vety... ak niekto bude mat zaujem viac info zavola alebo cekne net ;) - skúsim niečo vyhodiť...

Sup sup prerobit. Takyto druh reklamy je stale popularny a ludia sa nato chytia... Taktiez uz ked odkazujes na webstránku musí byt tiez vyzorovo kvalitná aby to v ludoch vzbudzovala minimalne dôveru... - kvalitná bude, v jednoduchosti je krása, pošlem screen, tú meniť nebudem, tú som dopracoval k vizuálnej dokonalosti...

Sory za chyby v prispevku tosom cely ja : ))

leták som upravil, odstránil som ten naozaj zbytočný obkec, dal som menej čísel a pridal som k nim popis aby sa nestalo že si to predsa niekto odtrhne, príde domov a nebude vedieť čo to je...+ pridal som tam kontakt, lebo som na sídlisku býval a poznám zábavky niektorých ľudí - otrhať všetky tie krásne vovetreposkakujúce papieriky...ale aj tak myslím že ten kto to trhá preto aby tam tie čísla neboli nebude mať problém odtrhnúť aj to číslo čo je tam napevno, alebo sa niekomu nebude to číslo chcieť opisovať tak si ho odtrhne...ale šak bežná prax...
http://www.edisk.cz/stahni/99473/letak1.doc_31KB.html

a keď už, tak dávam aj screen stránky, o texty v tomto prípade nejde, ale o celkový dojem...

http://img705.imageshack.us/img705/2851/nepojmenovan1q.jpg
korela
30.12.09,14:54
stránku tam nedám, je to hlavne pre seniorov a tí ani nevedia čo internet je, čiže treba obsiahnúť čo najviac informácii podľa mňa, oni síce majú čas vyvolávať ale keď ja mám taký strach že si všetci seniori v tomto meste povedia "to už nieje pre nás", logo tam tiež nebude, je to zbytočné...
Daj tam zopar výhod no skrat ich vyber to najdôlezitejsie...
.
Seniorov netreba podceňovať, po prvé si poniektorí dopisujú s celým svetom a
po druhé sa vďaka internetu snažia ušetriť peniaze za telefón.
Takže neverím celkom inormácii, že by sa chceli iba porozprávať ako napr. v čakárni u lekára.
Ak si z menšieho mesta kde sa navzájom ľudia poznajú, a mestečko má priateľskú atmosféru, možno by bolo vhodné informačný materiál doplniť o referencie typu, ako napr. ...pán Mrkvička si každodenne dopisuje so svojimi deťmi pracujúcimi t.č. v Anglicku, pani Ružová s dcérou pracujúcou na Kréte a pod., a tak si mesačne ušetrí svoje peniaze. Nehovoriac o iných výhodách, ako je zasielanie foto a pod.
Vôbec neprekáža, že túto formu ste nikde nečítali, budete prví, aj to sa cení a hlavne osloví budúcich klientov. Záleží na lokalite.
.
Možno by ich oslovila ak nie hneď, tak neskôr nejaká súťaž a možnosť výhry...
korela
30.12.09,15:09
http://img705.imageshack.us/img705/2...jmenovan1q.jpg (http://img705.imageshack.us/img705/2851/nepojmenovan1q.jpg)
Čo sa týka tejto stránky, sú tam gramatické chyby. Akonáhle sa mi dostane do ruky akákoľvek ponuka v akejkoľvek forme, okamžite u mňa stráca dôveryhodnosť a ani ju nedočítam.
Jedno zo základných pravidiel - bezchybnosť textu. A bez bohemizmov, ktoré sa len tak hemžia v textoch. Hlavne v skloňovaní.
.
Naposledy v TV renomovaná slov. herečka v relácii o varení vkladala niečo upiecť do "trúby" namiesto do rúry. Profesor na strednej škole pri tejto istej príležitosti povedal spolužiakovi že trúba je on, po slovensky je rúra, a aj keď to nebola hodina slovenčiny, zapamätali sme si to snáď všetci. Aj keď neviem prečo sa toto zariadenie nazýva trouba, alebo rúra, pretože nemá okrúhly tvar, ani pôvodné staré pece, ani trubkové hudobné nástroje nebývali v hranatých tvaroch.
.
Nedaj sa odradiť ničím a nikým, hlavne "krízou" a spusti si svoju činnosť. Veľa šťastia. O po čase sa ozvi.
marian152
30.12.09,23:39
...v slovenčine som dobrý...možno som niekde spravil preklep tak by si mi mohol napísať kde tie chyby sú (určite to bude čiarka niekde)...a ja budem robiť PC kurzy pre začiatočníkov, takže tí, ktorí už vedia pracovať s internetom....takých moja ponuka asi neosloví...
Ikwe
03.01.10,19:02
Ahojte poradaci,
mam podobny "problem" ako kolega co zakladal temu tak pisem sem.

Tiez prave zacinam so zivnostou ako realitak a idem si spravit mensiu osobnu kampan s A5 letacikmi.

Ak mozte ohodnodte mi to trosku, co Vam vadi, prekaza, prosto konstruktivnu kritiku! Som rad ked sa trochu odlisujem a verim, ze toto sa aj ludom zapaci.

Takze dakujem za komenty!

petrzalskereality.sk/letak.jpg - prekopirujte to do prehladavaca, pretoze este mam malo prispevkov na to aby som mohol vlozit link

P.S.: Vsetko len to najlepsie v novom roku 2010! :)
Dantess
03.01.10,19:15
Ahojte poradaci,
mam podobny "problem" ako kolega co zakladal temu tak pisem sem.

Tiez prave zacinam so zivnostou ako realitak a idem si spravit mensiu osobnu kampan s A5 letacikmi.

Ak mozte ohodnodte mi to trosku, co Vam vadi, prekaza, prosto konstruktivnu kritiku! Som rad ked sa trochu odlisujem a verim, ze toto sa aj ludom zapaci.

Takze dakujem za komenty!

petrzalskereality.sk/letak.jpg - prekopirujte to do prehladavaca, pretoze este mam malo prispevkov na to aby som mohol vlozit link

P.S.: Vsetko len to najlepsie v novom roku 2010! :)
Mne osobne sa to páči. Upúta pozornosť a je hneď jasné čo to je. Ale je to len môj názor.
sulko7
03.01.10,22:28
tak som si pozrel ten leták a tu sú moje výhrady, keďže si chcel kritiku, dúfam že konštruktívnu:


názov webu: je síce pekné že to máš s diakritikou, no radšej by som tam dal originál názov
horné nadpisy sú slabšie viditeľné
celkovo nápad ako obraz môže byť, len by som skúsil iný okraj
marian152
04.01.10,02:23
- iný okrej - ten pôvodný namňa pôsobí nádychom komunizmu...akokeby si aj domy predával z toho obdobia...
- a zmenil by som fotku, na prvý pohľad som sa v tom nevyznal čo to tam je...daj nejaký moderný dom, alebo odfoť nejakú zazobanú uličku...alebo niečo takéto - http://www.istockphoto.com/file_closeup/?id=5534652&refnum=601768&source=sxchu04&source=sxchu04
- a tiež súhlasím s tou www stránku, daj to tak ako sa to píše...a aj to "Váš" by som dal preč, niesi predsa môj realitný maklér...
mariali
05.01.10,12:31
Ahojte,

tiež sa práve zaoberám rozbehom firmy, a teda aj marketingom; a rovnako ako marian152 budem predávať služby, v mojom prípade podnikové poradenstvo v oblasti riadenia pohľadávok.
Pripájam v skratke pár najzákladnejších tipov na účinný reklamný leták, ktoré som našla webe:

1. Výrazné titulky /nie meno firmy alebo logo/; niečo, čo pritiahne pozornosť, ako napr. "Práca s počítačom ľahko a rýchlo", "Pokazila sa Vám práčka?" a pod.

2. V texte sa snažte použiť chytľavé slová, ako sú zadarmo, výpredaj, výhodná cena, objav, bonus, zľava, získaj, ľahko, užite si, rýchlo, mioriadne, ako na to, peniaze, nový, novinka, zisk, ušetrite, vyhrajte a pod.

3. Neprepchávať plochu letáku, aby sa dal ľahko čítať

4. Vyhnúť sa dlhým vetám, vyjadriť sa stručne, heslovite; dať si záležať na jednoduchosti vyjadrení

5. Pridať obrázky; tie by mali korešpondovať s obsahom letáku

6. Vyzvať k akcii, namiesto "viac info tam-a-tam" použiť zaregistrujte sa, prihláste sa, objednajte si a pod.

7. Dať si záležať na kvalitnom vyhotovení letákov, ak je obmedzený rozpočet, robiť ich v menšom formáte a prehodnotiť množstvo a distribučné kanály, ale určite nešetriť na kvalite papiera a tlače.

Rada na zváženie špeciálne pre mariana152; pokús sa zmenšiť text na 1/3 až 1/4 formátu A4, vytlač si 3-4 letáčiky na formát A4, a hádž to rovno do schránok. A skús osloviť klub dôchodcov, materské centrum a podobné organizácie.

Všetkým želám úspešný rok 2010.
dari1
05.01.10,12:54
leták som upravil, odstránil som ten naozaj zbytočný obkec, dal som menej čísel a pridal som k nim popis aby sa nestalo že si to predsa niekto odtrhne, príde domov a nebude vedieť čo to je...+ pridal som tam kontakt, lebo som na sídlisku býval a poznám zábavky niektorých ľudí - otrhať všetky tie krásne vovetreposkakujúce papieriky...ale aj tak myslím že ten kto to trhá preto aby tam tie čísla neboli nebude mať problém odtrhnúť aj to číslo čo je tam napevno, alebo sa niekomu nebude to číslo chcieť opisovať tak si ho odtrhne...ale šak bežná prax...
http://www.edisk.cz/stahni/99473/letak1.doc_31KB.html

a keď už, tak dávam aj screen stránky, o texty v tomto prípade nejde, ale o celkový dojem...

http://img705.imageshack.us/img705/2851/nepojmenovan1q.jpg


Ahoj, mne tam chyba kurzy coho na PC to su.
ak nie na letaku, tak minimalne na stranke by to malo byt.
pisanie - word, graficke programy ??? vsetko?
zakladna obsluha, tlf volania.... alebo co?
alebo programovanie???
marian152
05.01.10,12:58
...všetko. Každý si vyberie čo ho zaujíma. Na hromadných kurzoch sa vysvetľuje všetko. Ja sa sústredím na jednotlivca, ktorý keď neplánuje zaviesť internet tak mu nebudem vysvetľovať riziká internetu a obsluhu webových prehliadačov. Ak sa doma nudí a chce sa hrať, tak vysvetlím hry - áno...seniorom aj hry treba vysvetliť...ak si chce kresliť, vysvetlím ako sa kreslí...ale základy budú musieť ovládať všetci - čiže najskôr nejaká tá teória a potom obsluha OS a potom to čo každého zaujíma...
ANEP
06.01.10,19:08
Sprav alebo si daj spravit lepsi letak. Z mojho hladiska to je velmi o nicm mna by to neoslovilo
minobj
06.01.10,23:40
za farebny A4 v super kvalite sa da spravit cena 0,50 - 1,00 SKK .. podla mnozstva .. viem pomôct s grafikou, kedze sa tym zivim (graficke navrhy + rekl. webstranky) v pripade zaujmu ma kontaktujte cez SS, vieme sa urcite dohodnut ..
M.
profesional
10.01.10,11:41
Vylepovanie letakov na vchody bytovie a inych budov je porusenim zakona o reklame a dalsich asi 6 nariadeni mesta. Nakolko z letaku bude uplne jasne kto ho vytvoril a je zodpovedny za jeho vylep, snacnym sankciam sa nvyhnes. Je len otazkou casu kedy nejaky namosureny dochodca alebo hocikto iny poda na teba podnet na zacatie spravneho konania na Slovensku obchodnu inspekciu pre porusenie zakona o reklame, na Obvodny urad zivotneho prostredia pre znecistovanie zivotneho prostredia a na mestsku policiu pre priestupok proti majetku. Tak ti poviem. Mas tam hned 3 spravne konania pred 3 roznymi instituciami. A budes rad ak sa pokuty zmestia do par tisic Eur. Stoji to to za to?
marian152
10.01.10,12:14
...to si mi napísal dosť skoro!...ale teraz ma zaujíma že kto takto letáky vylepoval či s tým mal nejaké problémy...navyše dá sa vypátrať kto to tam vylepil keď som tam dal iba svoje tel. číslo?
Deiky
10.01.10,13:28
Ano tak isto ako inzercia v schrankach tak isto je podla zakona nepovolena a mas plnu stranku... Je to takisto nevyziadana posta... Lep na vchody na ktorych vidis ze su polepene, nelep na vchody ktore su ciste... Unas po sidlisku je kopec polepenych vchodov na tie nove alebo zrekonstrulovane nelep... 2 moznost je ze si vytlac male vizitky a hadz ich do schranky.. Unas po sidliskach to po vchdoch lepia aj spolocnosti aka je orange atd..aj bezene firmy autodopravcovia.. pokial tym niekoho nenaseries nemas s tym problem..
marian152
10.01.10,14:30
...myslím že som nalepil na dva vchody ktoré tam mali už niečo nalepené...ostatné boli čisté...ešte sa nikto nesťažoval...čo je horšie, ešte nikto nevolal...neviem koľko mám čakať...asi tentoraz skúsim regionálnu tlač, to je bez rizika a prečíta si to viac ľudí...to vylepovanie letákov je hrozné...strašne náročné...
Deiky
10.01.10,15:20
Tak si to zrob vo velkosti A5 a hod to do schranok... Tak to kazdy dostane... Sice nakladnejsie ale objemnejsie... Necakaj ze nalepis oznam a ze sa ti hned ludia zacnu ozivat a nebudes vediet co skôr... pocitaj tak s telefonatmi na jednej ruke : )
konti
20.01.10,21:33
...to si mi napísal dosť skoro!...ale teraz ma zaujíma že kto takto letáky vylepoval či s tým mal nejaké problémy...navyše dá sa vypátrať kto to tam vylepil keď som tam dal iba svoje tel. číslo?
Ano, už sme s tým mali problemy, plagat A4 vylepený na doničenej autobusovej zastávke, mestská polícia sa došla okolo toho vypytovať, tuším 500sk pokuta /ale bolo to už hádam 6-7rokov dozadu/, takže na toto určite pozor!
marian152
20.01.10,21:38
...ja som nedával na zástavky, aj keď ma kamoarát nahováral že to tam vylepíme...ale už nikdy viac to lepiť nebudem, naserem plno ľudí a skoro nič z toho, vylepil som 9 letákov (vyberal som tie slušnejšie vchody, rentabilní a spoľahliví obyvatelia atď) a mám len jedného zákazníka...
Dáša_
21.01.10,05:41
...ja som nedával na zástavky, aj keď ma kamoarát nahováral že to tam vylepíme...ale už nikdy viac to lepiť nebudem, naserem plno ľudí a skoro nič z toho, vylepil som 9 letákov (vyberal som tie slušnejšie vchody, rentabilní a spoľahliví obyvatelia atď) a mám len jedného zákazníka...

veľmi dobre pre teba bude, ak od teba odíde spokojný a vlastne on sa stane tvojou živou reklamou. Tak to ber pozitívne, že sa ozval aspon niekto.
aviator
21.01.10,18:10
Držal som palce a nič moc výsledok.
Mám pocit, že letákový marketing funguje iba lidlu :)
marian152
21.01.10,18:39
...funguje, lebo to robia vo veľkom. Veď tie letáky sú veľké jak plachta...
nakupdomov
24.01.10,20:22
ja rozbieham dovoz potravin a drogerie budem mat lepšie ceny ako hypermarkety a rozpraval som sa so znamym a poradil mi nech spravim letak rozmer ako pohladnica a6 a nech ho dam na tvrdy papier nech si ho mozu ludia niekam dat.. na prednu stranu dam velke logo a na druhu 2 vyrobky v akcii a odkaz na web stranku... co si o tom myslite??
Ice dive
24.01.10,20:44
ja rozbieham dovoz potravin a drogerie budem mat lepšie ceny ako hypermarkety a rozpraval som sa so znamym a poradil mi nech spravim letak rozmer ako pohladnica a6 a nech ho dam na tvrdy papier nech si ho mozu ludia niekam dat.. na prednu stranu dam velke logo a na druhu 2 vyrobky v akcii a odkaz na web stranku... co si o tom myslite??
zaujímavá stratégia, ak by boli tie dva výrobky pre ľudí zaujímavé tak určite by šli "preskúmať" aj web stránku, avšak otázkou je, kto by mal byť cieľovou skupínou - koho chceš letákom osloviť, a aký produkt by tam bol... máloktorý dôchodca (najčastejší čitateľ letákov) má internet, taktiež väčšina ľudí preštuduje letáky buď pri schránke alebo cestou od schránky k bytu a následne sa k nim nevracia...musel by ma ten leták veľmi zaujať a názov webu by musel byť veľmi jednoduchý, aby som si ho zapamätal a stránku navštívil, keď by som bol najbližšie na webe...
pričom asi raz počuť nestačí t.j. tie letákové vlny by mali byť aspoň dve tri:-)