misisko
28.12.09,11:37
Dobry den
Chcem sa opytat ci je mozne aby do sro ktora ma volne zivnosti vstupil konatel alebo spolocnik s remeselnou zivnostou a tato zivnost bola sucastou cinnosti sro?
Dakujem
akina
28.12.09,11:06
Dobry den
Chcem sa opytat ci je mozne aby do sro ktora ma volne zivnosti vstupil konatel alebo spolocnik s remeselnou zivnostou a tato zivnost bola sucastou cinnosti sro?
Dakujem
Na akúkoľvek živnosť musí mať sro vlastný živnostenský list, vo vašom prípade pri remeselnej živnosti si ustanovíte ako zodpovedného zástupcu za živnosť spoločníka / ak má príslušné vzdelanie a sám nepodnikal cez ZZ /, so spoločníkom ako ZZ nemusíte mať uzatvorený pracovný pomer, ak začnete túto činnosť ako sro vykonávať.
misisko
28.12.09,15:09
Dakujem.a co to je ZZ?
Johanka
28.12.09,15:31
zodpovedný zástupca

Pozri si §7 a §11 Živnostenského zákona (nezaškodí aj ostatné §§).
Economic
29.12.09,09:58
Dobry den
Chcem sa opytat ci je mozne aby do sro ktora ma volne zivnosti vstupil konatel alebo spolocnik s remeselnou zivnostou a tato zivnost bola sucastou cinnosti sro?
Dakujem

FO - podnikateľ a eseročka sú v podstate 2 subjekty. Fyzická osoba môže do akejkoľvek spoločnosti vstúpiť či už ako spoločník alebo konateľ alebo aj oboje, v zmysle platnej legislatívy - na základe rozhodnutia eseročky...
Alenka35
03.01.10,08:40
suhlasim s akinou, zivnost musi byt na sro, postup je taky, ze najskor je potrebne ist na zivnostensky urad, tam ziskas zivnost, ktoru ti vydaju do 5 dni a potom na obchodny register, musi sa konat valne zhromazdenie sro, ktore rozhodne o rozsireni zivnosti, musis vypisat tabulky, ktore si stiahnes z oficialnej stranky obchodneho registra, nalepis kolok v hodnote 66,- eur a zasles na sud. mozno by bolo dobre poziadat o radu advokata cez nejaku pravnu poradnu. zadaj do googlu online pravna poradna zdarma . vyskusaj, ja ju niekedy pouzivam
Economic
03.01.10,12:39
suhlasim s akinou, zivnost musi byt na sro, postup je taky, ze najskor je potrebne ist na zivnostensky urad, tam ziskas zivnost, ktoru ti vydaju do 5 dni a potom na obchodny register, musi sa konat valne zhromazdenie sro, ktore rozhodne o rozsireni zivnosti, musis vypisat tabulky, ktore si stiahnes z oficialnej stranky obchodneho registra, nalepis kolok v hodnote 66,- eur a zasles na sud. mozno by bolo dobre poziadat o radu advokata cez nejaku pravnu poradnu. zadaj do googlu online pravna poradna zdarma . vyskusaj, ja ju niekedy pouzivam

Poopravím trošku: Krok 1- valné zhromaždenie
Krok 2 - žiadosť o vydanie ŽL
krok 3 - Návrh do OR
krok 4 - je tu aj možnosť úspory 50 % na súdnom poplatku aj takto môžeš hľadať....
krok 5 - oznámenie zmien na DÚ - netreba zabudnúť !!!