GejzaH
12.09.05,20:11
Mám nasledovný problém:

Dodávateľ zabezpečuje na základe zmluvy prevádzku počítačovej siete. V zmluve sa doslovne píše "správu a údržbu počítačovej siete" bez bližšej špecifikácie jednotlivých úkonov. Samozrejme došlo k najhoršiemu: havária disku na serveru. Až potom sa zistilo, že údaje zo servera neboli archivované napriek tomu, že on slovne viackrát proklamoval, že sa priebežne archivuje obsah diskov. Teraz sa dodávateľ nehlási k zodpovednosti s odôvodnením, že archivácia mala byť povinnosťou užívateľov jednotlivých aplikácií. Obnova dát stála nemalé peniaze, veľa času a energie.

Moja otázka:
je možné uvedenú formuláciu obsahu činnosti vykladať tak, že pojem údržba zahŕňa aj archiváciu údajov?
KEJKA
12.09.05,18:15
podľa mňa nie, archiváciu si zabezpečuje užívateľ.
rolandik
13.09.05,04:15
GajzaH, takto špecifikovaná zmluva nič nerieši a už vôbec nie archiváciu dát. Tiež robíme správu a údržbu počítačových sietí, ale v našej servisnej zmluve sú presne definované jednotlivé servisné činnosti, konkrétne definované dáta na archiváciu a ich periodicita v ktorej sú prevádzané. Treba si pred podpisom pozornejšie čítať zmluvy, alebo si nechať nezávisle odborne poradiť.