Jana Ravinger
28.12.09,19:15
Uzatvorili sme novú zmluvu s orange.
prvú faktúru sme nezaplatili, mali sme zadané inkaso z účtu, a nikto nás pri uzatvorení zmluvy neinformoval o tom, že prvá faktúra sa musí splatiť samostatne. priška upomienka s pokutou vo forme sms, okamžite som volala operátorka ma informovala, o stave faktúr, zaplatila som prvú faktúru a čakala na splatnosť ostatnej, tá sa už mala stiahnuť z účtu. dnes som zistila, že som bola zle informovaná a z účtu mi odišlo 84 euro i napriek tomu, že tam už platba 41 eur bola vyplatená, prehliadli to. teraz mám možnosť požiadať o platbu späť, alebo im to nechať k dispozícii a bude mi to následne odpočítané. ked neprešla platba z mojej strany čo ani nemusela bola okamžite poslaná sms na pokutu zo zmluvy a o pár dní na to im darujem 41 euro ako úver veľkoriso. dá sa to považovať z ich strany ako porušenie zmluvy a odstúpiť od nej, alebo sa tváriť že sa nič nestalo jednoducho pardón. ked sa stane čo len maličkosť z našej strany milí zákazníci okamžite Vás pokutujú ale opačne to je normálne. dá miniekto odpoveď?
dnes som už tak nahnevaná na zákony, ústretovosť úradníkov že až
vďaka
frederyka
28.12.09,18:42
Dnes ráno ma zobudila sms s upomienkou 1,33 € od O*****, pretože som nezaplatila prvú faktúru, ktorej končila splatnosť 15.12.2009./aktivačný poplatok + telefón /

Keďže mám zriadené inkaso v banke, kontaktovala som banku, ktorá neevidovala žiadnu nezaplatenú faktúru. Volala som svojej operátorke, vysvetlila jej môj problém. Upokojila ma, že mi pošlú náhradnú faktúru a odpustia pokutu. Dlžnú sumu som ihneď uhradila cez internetbanking. Budem čakať a modliť sa, aby som nedopadla ako Ty.


PS: práve mi prišla elektronická náhradná faktúra, v ktorej si operátor strhol jeden paušál o mesiac dopredu.

Preto ma napadlo: platila si aktivačný poplatok a cenu za mob.telefón? Ak áno, potom si operátor strhol sumu oprávnene.
jobobe
28.12.09,20:43
Paušál sa platí o mesiac dopredu v Orange, tiež v T-Mobile:)
220870
28.12.09,20:54
Môžete svoju banku požiadať o vrátenie platby.Ale aj nemusíte.Oni to pri najbližšej fakturácii odrátajú od novej faktúry.Stalo sa mi tiež.
jobobe
28.12.09,21:32
Prečítaj si Všeobecné podmienky Časť štvrtá- článok 15 cena a platobné podmienky bod 7- spoločnosť je oprávnená požadovať zaplatenie zábezpeky na cenu za poskytnuté alebo požadované plnenia Účastníkom vopred.
medvedik21
11.01.10,23:00
Prva faktura za aktivacny poplatok a za mobil neprejde cez inkaso s druhou fakturou za sluzby preto, lebo inkaso dovoli banka prebehnut len raz do mesiaca, cize tymto operator uprednostnuje fakturu za sluzby, ktora bude pravidelna a faktura za mobil a aktivacny poplatok sa musi uhradit inym sposobom, je toho vela ... na predajni, posta, prikaz na uhradu, internet banking ...
frederyka
29.01.10,05:14
Smiem sa spýtať, ako dopadla tvoja záležitosť s faktúrou?
losos
04.02.10,16:07
Zdravím.Dňa 3.2.2010 mal Orange výpadok .Dnes ráno sa dcéra zobudila,a vypisovalo jej že ,,CHYBA SIM KARTY,, Išli sme do Orange a tam jej povedali že musela zadať chybne 9x PUK kod.(Čo nieje vôbec pravda.)Nemôže to byť výpadkom resp.
registráciou sim kariet?Má niekto podobne problémy?Ďakujem.
jobobe
07.02.10,14:29
Zdravím.Dňa 3.2.2010 mal Orange výpadok .Dnes ráno sa dcéra zobudila,a vypisovalo jej že ,,CHYBA SIM KARTY,, Išli sme do Orange a tam jej povedali že musela zadať chybne 9x PUK kod.(Čo nieje vôbec pravda.)Nemôže to byť výpadkom resp.
registráciou sim kariet?Má niekto podobne problémy?Ďakujem.

Túto hlášku mi vypisovala stará Nokia. Stačilo vytiahnúť SIM a znova vložiť do telefónu.
losos
07.02.10,20:01
Túto hlášku mi vypisovala stará Nokia. Stačilo vytiahnúť SIM a znova vložiť do telefónu.
To som skúšal veľa krát,a nič.
pizzanoel
13.02.10,21:15
myslim ze najhorsia spolocnost v oblasti telekomunikacii je Orange, neraz bol aj v TV !! :mad:

Tiez ma raz dobre vytocili bolo to uz sice davno ale po uplynuti dvojrocnej lehoty som okamzite zrusila vsetko co som s nimi mala a presla som do Tmobilu...

Neodbornost a klamstva ich pracovnikov a same vyhovorky a dopisovanie z reklamacneho oddelenia a celkovy pristup k zakaznikovi a nefunkcnost notbookov ktore ponukaju NO COMMENT !!! :mad:

Zato s t mobilom som velmi spokojna su super a niektore ich akcie vynikajuce...:)
frederyka
07.04.10,14:23
Paušál sa platí o mesiac dopredu v Orange, tiež v T-Mobile:)
v Orange sa platí v predstihu, TM vystaví faktúru až po prevolaní mes. paušálu